Connect with us

Na sygnale

Policyjny pościg w Złotowie zakończony śmiercią 31-latka

Published

on

Tragiczny pościg na ulicach Złotowa. Nie żyje 31-letni mężczyzna.

W miniony czwartek, 29 grudnia 2022 roku, około godz.13.00, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego na jednej z ulic Złotowa, zauważyli jadący motocykl, który posiadał wygiętą tablicę rejestracyjną w sposób uniemożliwiający jej odczytanie.

-Gdy Policjanci wydali sygnał motocykliście do zatrzymania się ten znacznie zwiększył prędkość i zaczął uciekać. Mundurowi udali się za uciekającym jednośladem używając sygnałów uprzywilejowania. Gdy uciekający kierowca wjechał na ul.Mickiewicza, popełniając przy tym szereg wykroczeń, na prostym odcinku znacznie przyśpieszył – informuje Damian Pachuc z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie.

W wyniku niedostosowania prędkości mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup sygnalizatora świetlnego. Po zdarzeniu 31-letni mieszkaniec Złotowa został przetransportowany do szpitala, gdzie w wyniku doznanych obrażeń zmarł.

Policjanci ustalili, że pojazd którym się poruszał nie był zarejestrowany, nie posiadł ubezpieczenia, a jego kierowca nie posiadał żadnych uprawnień do kierowania pojazdami. Ponad to przy mężczyźnie znaleziono substancje zabronione. O zdarzeniu powiadomiono Prokuratora, pod którego nadzorem prowadzone były wszystkie czynności.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Kara za nieuzasadnione wezwanie służb ratunkowych

Published

on

By

36-letni mieszkaniec Gminy Margonin będzie musiał zapłacić karę w wysokości 1.000 zł za bezpodstawne wezwanie służb ratunkowych. 

-Co pewien czas otrzymujemy zgłoszenia, które po weryfikacji na miejscu, okazują się być fikcyjne. Bywały też sytuacje, kiedy ktoś celowo, w uporczywy sposób blokował numer alarmowy – mówią operatorzy numeru alarmowego.

Sprawa dotyczy zdarzeń z lipca br. 36-latek zadzwonił na numer alarmowy, informując, że jadąc rowerem w pewnym momencie upadł i połamał obie nogi. Do zdarzenia miało rzekomo dojść w Próchnowie. Na miejsce skierowano patrol policji oraz zespół ratownictwa medycznego. Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że zgłaszający w stanie nietrzeźwości prowadził jednoślad, kiedy w pewnym momencie stracił równowagę i wpadł do przydrożnego rowu.

Kłamstwem natomiast było, że połamał obie kończyny, bowiem badanie nie wykazało żadnych obrażeń ciała. Rowerzysta został doprowadzony do miejsca zamieszkania i przekazany pod opiekę ojcu. Policjanci poinformowali go, że w związku z tym, że fałszywą informacją wywołał niepotrzebną czynność służb dbających o bezpieczeństwo i zdrowie innych, sporządzą dokumentację do wniosku o ukaranie do sądu.

W  Sądzie Rejonowym w Wągrowcu, zapadł wyrok, w którym uznano 36-letniego mieszkańca gm. Margonin za winnego popełnienia wykroczenia i wymierzono mu karę grzywny w wysokości tysiąca złotych.

Advertisement

Zaangażowanie służb do fikcyjnego zgłoszenia powoduje, że w tym czasie nie mogą być w miejscu, gdzie taka pomoc jest konieczna. Zgodnie z art. 66 Kodeksu wykroczeń „Kto chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, umyślnie, bez uzasadnionej przyczyny, blokuje telefoniczny numer alarmowy, utrudniając prawidłowe funkcjonowanie centrum powiadamiania ratunkowego – podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł – dodają.

Continue Reading

Na sygnale

Nowy radiowóz policjantów ze Złotowa

Published

on

By

Policjanci ze złotowskiej drogówki otrzymali nowy oznakowany radiowóz. Skoda Scala w nowoczesnych barwach będzie służyć policjantom w codziennej służbie, aby dbać o bezpieczeństwo mieszkańców złotowskiego.

Nowy oznakowany radiowóz marki Skoda w nowoczesnym malowaniu trafił do Komendy Powiatowej Policji w Złotowie. Do codziennej służby wykorzystywany będzie przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego.

Skoda Scala wyposażona została w silnik benzynowy o mocy 150 KM i w automatyczną skrzynię biegów DSG. Jej zakup sfinansowany został z centralnego budżetu policji.

Pojazd już można dostrzec na ulicach powiatu złotowskiego.

Advertisement

Continue Reading


Advertisement
Advertisement