Connect with us

Na sygnale

Policyjny pościg przez kilkanaście kilometrów

Published

on

Funkcjonariusze pilskiej drogówki zatrzymali kierującego, który uciekał przed policyjnym radiowozem kilkanaście kilometrów. Okazało się, że mężczyzna prowadził samochód pod wpływem narkotyków, mimo orzeczonego zakazu, a sam pojazd nie posiadał ważnych badań technicznych. 28-latek usłyszał już zarzuty.

Około godziny drugiej w nocy z soboty na niedzielę patrol Wydziału Ruchu Drogowego zauważył przemieszczającego się ulicami centrum Piły Volkswagena. Uwagę policjantów skupił przede wszystkim styl jazdy oraz prędkość z jaką poruszał się samochód. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli.

Już na ulicy Okrzei mundurowi przy użyciu sygnałów świetlnych i błyskowych próbowali zatrzymać kierującego. Ten jednak nie reagował na wydawane polecenia, a dodatkowo przyśpieszył i podjął ucieczkę. Mężczyzna skręcił w ulicę Towarową, wjechał na wiadukt kolejowy, a chwilę później ignorując czerwoną sygnalizację świetlną przejechał skrzyżowanie i podążał ulicą Siemiradzkiego w kierunku miejscowości Trzcianka.

Policjanci cały czas prowadzili pościg. Mężczyzna nie reagował na wszelkie próby zatrzymania. Kilkanaście kilometrów dalej kierujący skręcił w drogę gruntową prowadzącą do miejscowości Łomnica. Tam chwilę później stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu.

Advertisement

Kierowca nie odniósł żadnych poważnych obrażeń. W dalszym ciągu nie wykonywał poleceń policjantów. Funkcjonariusze przy użyciu siły fizycznej wyciągnęli i obezwładnili mężczyznę. Jak się okazało mężczyzna był trzeźwy, ale posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a samochód którym się poruszał nie miał ważnych badań technicznych. Ponadto mundurowi ujawnili przy zatrzymanym woreczek strunowy z porcją amfetaminy.

28-letni mieszkaniec gminy Trzcianka został zabrany na specjalistyczne badania, których wstępny wynik potwierdził obecność amfetaminy w jego organizmie.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty posiadania narkotyków, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz niestosowania się do orzeczonego wcześniej zakazu. 28-latek odpowie również za prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków oraz popełnione wykroczenia.

Za popełnione przestępstwa może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Karambol pod Piłą. Zderzyło się 5 aut

Published

on

By

Karambol na DK10 w okolicy miejscowości Jeziorki. Doszło tam do zderzenia pięciu samochodów osobowych. Utrudnienia na odcinku Piła – Wyrzysk mogą potrwać ok. dwóch godzin.

Jak poinformował dyżurny Punktu Informacji Drogowej poznańskiego oddziału GDDKiA, wypadek zdarzył się w niedzielę przed godz. 15.00 na 184. kilometrze drogi krajowej nr 10.

Wszystkie pojazdy jechały w jednym kierunku. Pierwszy chciał skręcić w drogę leśną, kolejne trzy pojazdy jadące za nim zahamowały, ale ostatni Toyota nie zachował odpowiedniego odstępu i uderzył w poprzedzający go pojazd. Siła była tak duża, że wszystkie pojazdy uderzyły w poprzedzające, aż do pierwszego.

Na miejsce zadysponowano dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego. Na szczęście obrażenia okazały się nie groźne i nikt nie trafił do szpitala.
Obecnie ruch w miejscu zdarzenia odbywa się wahadłowo. Utrudnienia na odcinku Piła – Wyrzysk mogą potrwać ok. dwóch godzin.

KD/(PAP)

Advertisement

Continue Reading

Na sygnale

Pilska policja przechwyciła 36 kg narkotyków

Published

on

By

To była wielka akcja pilskich mundurowych. Policjanci wyeliminowali z rynku 36 kilogramów narkotyków. Do sprawy zatrzymano także 3 mężczyzn.

Wszystko zaczęło się 15 lutego br. kiedy miało miejsce pierwsze zatrzymanie. Kryminalni ustalili mężczyznę, który miał posiadać przy sobie znaczne ilości narkotyków. Funkcjonariusze udali się do Poznania, gdzie na dworcu kolejowym potwierdzili swoje przypuszczenia. Znajdował się tam 20-letni mężczyzna, który w swoim bagażu osobistym ukrył 3,2 kilograma marihuany oraz ponad 50 gramów amfetaminy.

-Policjanci przeszukali również pojazd, którym się poruszał mężczyzna oraz jego miejsce zamieszkania. Tam dodatkowo zabezpieczona została marihuana oraz haszysz w ilości blisko jednego kilograma. 20-latek został zatrzymany – informuje st. sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

Policjanci z Piły pracując nad sprawą dotarli do informacji, które pozwoliły przeprowadzić kolejną realizację, tym razem na terenie Wrocławia. Tam właśnie 16 marca, na parkingu jednej z galerii handlowych zostało zatrzymanych dwóch mężczyzn w wieku 29 i 36 lat. Mężczyźni w trakcie zatrzymania przebywali w busie, gdzie w jego części ładunkowej pod pierwszą warstwą podłogi wyciągali plastikowe worki z narkotykami. Policjanci zabezpieczyli ponad 32 kilogramy marihuany, kilkadziesiąt gramów amfetaminy oraz haszyszu, a także tabletki ekstazy. Funkcjonariusze zabezpieczyli na poczet przyszłej kary gotówkę w kwocie blisko 50 tysięcy złotych oraz 11,5 tysiąca euro.

Wszyscy mężczyźni decyzją Sądu Rejonowego Poznań Nowe Miasto i Wilda zostali tymczasowo aresztowani. 20-letni mieszkaniec Poznania oraz 36-letni mieszkaniec Wrocławia usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, za które przewidywana jest kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Zebrany materiał pozwolił również przedstawić 29-letniemu mężczyźnie zarzut posiadania narkotyków oraz udzielania ich znacznej ilości, które jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Advertisement