Connect with us

Na sygnale

Policjanci odzyskali skradziony ciągnik

Published

on

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu przy współpracy z funkcjonariuszami policji w Szydłowie zatrzymali 39 letniego mężczyznę, który dokonał kradzieży ciągnika z dwiema przyczepami. Ponadto w miejscu zamieszkania jak się okazało poszukiwanego przez Sąd sprawcy policjanci zabezpieczyli 190 gramów amfetaminy.

Ciągnik rolniczy z dwiema przyczepami na których znajdowało się 1000 kg nawozu został skradziony z terenu gminy Tuczno, kiedy stał zaparkowany nieopodal prywatnej posesji. Wartość powstałych strat wyniosła 170 tys. złotych. Pokrzywdzony zgłosił sprawę na policję, a działania funkcjonariuszy  ukierunkowane były na jak najszybsze zatrzymanie osoby podejrzanej o  kradzież. Intensywna praca policjantów, dobre rozpoznanie w swoim i sąsiedzkim terenie oraz  zabezpieczone ślady na miejscu zdarzenia doprowadziły do szybkiego zatrzymania złodzieja cudzego mienia.

Okazało się, że skradzione maszyny znajdują się w powiecie pilskim. Wspólnie  z policjantami z Posterunku Policji w Szydłowie zatrzymano sprawcę. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych funkcjonariusze zabezpieczyli 190 gramów substancji psychoaktywnej w postaci amfetaminy i między innymi kilka sztuk  telefonów komórkowych, katalizatory, szlifierkę kątową.

Advertisement

Ponadto mężczyzna poszukiwany był przez Sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności. Wobec sprawcy wałecki Sąd postanowił o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Odzyskany traktor i przyczepy wróciły do właściciela.

Continue Reading
Advertisement
1 Comment

1 Comment

  1. Ja Ha

    2 kwietnia, 2023 at 6:28 pm

    no gangster pelna gębą!! to traktor, to katalizatory, i ropa! masakra, ale brat jeszcze lepszy jest!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Poważny wypadek w Wyrzysku. Motocyklista zabrany do szpitala

Published

on

By

fot. Czytelnik "Twoje7dni"

Do poważnego wypadku doszło dzisiaj w samym centrum Wyrzyska. Ranny motocyklista został zabrany do szpitala w Pile.

– Dziś o godz.9.00 w Wyrzysku na skrzyżowaniu ulic: Podgórnej i 22 stycznia doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Peugeot oraz motoroweru Router – informuje st. sierż Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

Kierująca samochodem osobowym 65-letnia mieszkanka gminy Wyrzysk nie ustąpiła pierwszeństwo przejazdu 54-letniemu  motorowerzyście.

W wyniku zdarzenia motorowerzysta uderzył w bok samochodu osobowego.

Mężczyzna z urazem głowy oraz klatki piersiowej został przetransportowany do szpitala w Pile. Mundurowi zbadali także trzeźwość obu kierujących. Byli trzeźwi.

Advertisement

Kobiecie policjanci zatrzymali  prawo jazdy. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin.

Continue Reading

Na sygnale

Amatorzy pięknego zapachu… posiedzą za kratami

Published

on

By

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy od pewnego czasu okradali drogerię samoobsługową w Chodzieży. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.

W minionym tygodniu chodzieska Policja otrzymała zgłoszenie o ujęciu mężczyzny, który chwilę wcześniej dopuścił się kradzieży perfum. Okazało się, że zdarzenie zauważył ochroniarz, który próbował zatrzymać złodzieja, jednak ten wyszarpnął się i uciekł ze sklepu. Miał pecha, bowiem trafił na przechodzącego obok sklepu, będącego na urlopie policjanta, który pomógł obezwładnić złodzieja i wezwał patrol. 19-latek został zatrzymany. Usłyszał kilka zarzutów związanych z kradzieżami. Przy popełnieniu niektórych przestępstw działał sam, innym razem wspólnie i w porozumieniu z 21-letnim kolegą, który także usłyszał zarzuty kradzieży.

Obaj są mieszkańcami powiatu chodzieskiego. Drogeria oszacowała straty na blisko 5 tysięcy złotych. Złodzieje przyznali się do winy, tłumacząc swoje zachowanie chęcią szybkiego zarobienia pieniędzy za sprzedaż flakonów.

Za przestępstwo kradzieży grozi kara do pięciu lat więzienia, jednakże przy kradzieży zuchwałej mamy już do czynienia z wyższym wymiarem kary, bo 8 lat pozbawienia wolności.

Advertisement

Continue Reading

Advertisement
Advertisement