Connect with us

Na sygnale

Policjanci odzyskali skradziony ciągnik

Published

on

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu przy współpracy z funkcjonariuszami policji w Szydłowie zatrzymali 39 letniego mężczyznę, który dokonał kradzieży ciągnika z dwiema przyczepami. Ponadto w miejscu zamieszkania jak się okazało poszukiwanego przez Sąd sprawcy policjanci zabezpieczyli 190 gramów amfetaminy.

Ciągnik rolniczy z dwiema przyczepami na których znajdowało się 1000 kg nawozu został skradziony z terenu gminy Tuczno, kiedy stał zaparkowany nieopodal prywatnej posesji. Wartość powstałych strat wyniosła 170 tys. złotych. Pokrzywdzony zgłosił sprawę na policję, a działania funkcjonariuszy  ukierunkowane były na jak najszybsze zatrzymanie osoby podejrzanej o  kradzież. Intensywna praca policjantów, dobre rozpoznanie w swoim i sąsiedzkim terenie oraz  zabezpieczone ślady na miejscu zdarzenia doprowadziły do szybkiego zatrzymania złodzieja cudzego mienia.

Okazało się, że skradzione maszyny znajdują się w powiecie pilskim. Wspólnie  z policjantami z Posterunku Policji w Szydłowie zatrzymano sprawcę. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych funkcjonariusze zabezpieczyli 190 gramów substancji psychoaktywnej w postaci amfetaminy i między innymi kilka sztuk  telefonów komórkowych, katalizatory, szlifierkę kątową.

Advertisement

Ponadto mężczyzna poszukiwany był przez Sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności. Wobec sprawcy wałecki Sąd postanowił o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Odzyskany traktor i przyczepy wróciły do właściciela.

Continue Reading
Advertisement
1 Comment

1 Comment

  1. Ja Ha

    2 kwietnia, 2023 at 6:28 pm

    no gangster pelna gębą!! to traktor, to katalizatory, i ropa! masakra, ale brat jeszcze lepszy jest!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

26-letni kajakarz utonął w powiecie złotowskim

Published

on

By

Nie udało się uratować życia 26-letniego kajakarza, który w niedzielę rano utonął w Jeziorze Sławianowskim Wielkim w pow. złotowskim.

Oficer prasowy złotowskiej policji asp. Damian Pachuc przekazał PAP, że w niedzielę po godz. 8.00 służby otrzymały zgłoszenie o tym, iż na jeziorze wywrócił się kajak, którym płynęli mężczyzna i kobieta. “Świadkom udało się wyłowić z wody kobietę” – zaznaczył.

Dodał, że kajakarza pod wodą zlokalizowali dopiero przybyli na miejsce strażacy z grupy wodno-nurkowej.

-Podjęte czynności ratunkowe nie przywróciły czynności życiowych mężczyźnie – wskazał.

Ofiarą utonięcia jest 26-letni mieszkaniec powiatu pilskiego. Towarzyszyła mu 20-letnia kobieta. Policja pod nadzorem prokuratora bada okoliczności wypadku. Ciało mężczyzny zostanie poddane sekcji zwłok.

Advertisement

 

(PAP)

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Nowe informacje w sprawie śmierci spadochroniarza na pilskim lotnisku

Published

on

By

50-letni skoczek spadochronowy zginał w wypadku, do którego doszło w niedzielne popołudnie w Pile. Z nieznanych przyczyn mężczyźnie nie otworzył się spadochron.

-50-letni mieszkaniec powiatu toruńskiego wykonywał skok ze spadochronem z pokładu samolotu. Z niewyjaśnionych dotąd przyczyn nie otworzył tego spadochronu i spadł na ziemię. W wyniku obrażeń poniósł śmierć na miejscu – mówi sierż. szt. Wojciech Zeszot – oficer prasowy KPP w Pile.

Wiadomo, że skoczek spadł z około 2000 metrów. Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin śledczy prowadzili działania mające przybliżyć okoliczności zdarzenia.

-50-latek był doświadczonym skoczkiem. Wykonał kilkaset skoków – dodał policjant.

Prócz Policji Prokuratury śledztwo w tej sprawie prowadzić będzie Państwowa Komisja Badania wypadków Lotniczych.

O sprawie pisaliśmy także TUTAJ.

Advertisement

 

 

Continue Reading