Connect with us

Na sygnale

Policjanci na basenie w Czarnkowie

Published

on

Policjanci wraz ze strażakami oraz przedstawicielkami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Czarnkowie po raz kolejny zorganizowali akcję profilaktyczną skierowaną do mieszkańców powiatu. Tym razem na czarnkowskim basenie edukowali dzieci i ich opiekunów na temat niebezpieczeństw wynikających z niewłaściwych zachowań nad wodą. Jak zwykle nie zabrakło dobrej zabawy oraz licznych atrakcji.

Wspólne przedsięwzięcie edukacyjne odbyło się wczoraj tj. 3 lipca br. na basenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czarnkowie. Jednym z głównych jego celów było zwrócenie szczególnej uwagi na zagrożenia, jakie nieść może ze sobą rekreacja wodna, a także promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających w wodzie i nad wodą, a w efekcie ograniczanie wypadków.

Podczas rozmów z osobami wypoczywającymi na basenie policjanci w towarzystwie Sierżanta Pyrka, funkcjonariuszy Straży Pożarnej w Czarnkowie oraz przedstawicielek Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Czarnkowie przypominali dzieciom i ich opiekunom o zasadach bezpieczeństwa nad wodą. Apelowali o korzystanie wyłącznie z kąpielisk strzeżonych i stosowanie się do obowiązujących tam regulaminów. Przestrzegali przed skokami ,,na główkę” do nieznanej wody, pływaniu blisko falochronów, mostów i baczne obserwowanie tego, co dzieje się w pobliżu. Mundurowi poprzez zabawę – sprawdzali wiedzę dzieci odnośnie bezpiecznego zachowania się nad wodą, udzielali instruktażu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, zachęcali także do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego.

Działania były znakomitą okazją do promowania konkursu plastyczno-filmowego pn. ,,Artystyczny przeWODNIK”, programu WIBEROO dot. znakowania rowerów oraz e-platformy www.pyrek.pl

Advertisement

Dziękujemy pracownikom Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czarnkowie za okazaną pomoc w przygotowaniu akcji oraz Starostwu Powiatowemu w Czarnkowie za ufundowane gadżety.

Pamiętajmy, że bezpieczna kąpiel zależy w głównej mierze od nas samych!

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Policjanci na rowerach

Published

on

By

Policjanci z Chodzieży na rowerach patrolują tereny wokół jezior, ale nie tylko. Sprawdzają także inne miejsca, gdzie dojazd radiowozem byłby utrudniony. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo i porządek w mieście.

 

Podczas czwartkowej służby na rowerach dzielnicowi odwiedzili kąpielisko przy jeziorze Karczewnik oraz plażę w Ratajach. Kontrole takie podyktowane są zadaniami, jakie stoją przed Policją w związku z zabezpieczeniem sezonu letniego. Stamtąd udali się promenadą w kierunku centrum miasta. Służba na jednośladzie pozwoliła także policjantom na sprawdzenie takich miejsc jak parki, skwery, place zabaw, boiska, a więc wszędzie tam, gdzie dojazd radiowozem byłby utrudniony.

Do zadań policjantów poruszających się rowerami należy przede wszystkim zapobieganie przestępstwom i wykroczeniom, zapobieganie naruszeniu porządku publicznego oraz zatrzymywanie sprawców na gorącym uczynku. Mundurowi największą wagę przywiązywali do wykroczeń porządkowych, które są najbardziej uciążliwe i szkodliwe społecznie tj. spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych, zaśmiecanie czy nieobyczajne wybryki.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Samoloty gasiły pożar w powiecie chodzieskim

Published

on

By

16 sierpnia 2022 roku po godzinie 16.00 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymało informację od wracającego z innej akcji zastępu z jednostki OSP Szamocin o pożarze lasu w okolicy miejscowości Lipiniec (pomiędzy miejscowościami Szamocin, a Lipiniec).

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów z straży pożarnej stwierdzono, że pożarem objęte jest prawie pół hektara młodnika – Nadleśnictwo Podanin, Leśnictwo Lipiny. W wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany.

Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się las. Na miejsce zdarzenia przyleciały dwa samoloty gaśnicze Lasów Państwowych, które dokonały dwa zrzuty wody. Dalsze działania polegały na dogaszaniu pogorzeliska.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwających prawie trzy godziny brały udział udział 10 zastępów gaśniczych straży pożarnej PSP i OSP w sile 33 strażaków oraz służby leśne.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement