Connect with us

Na sygnale

Policja przeprowadziła akcję “Trzeźwy poranek”

Published

on

6 kierujących straciło dzisiaj uprawnienia do kierowania pojazdem po jeździe pod wpływem alkoholu. To efekt dzisiejszej akcji “Trzeźwy poranek”.

Dziś, w godzinach porannych funkcjonariusze w całej Polsce prowadzili akcję “trzeźwy poranek”. Działania te skupione są przede wszystkim na poprawie bezpieczeństwa oraz eliminowaniu z dróg nietrzeźwych kierujących, którzy stanowią ogromne ryzyko dla siebie i pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Od wczesnych godzin policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kontrolowali trzeźwość kierowców poruszających się po ulicach Piły. Patrole znajdowały się w różnych częściach miasta, na mniej i bardziej uczęszczanych ulicach. Efektem tych działań było przeprowadzenie ponad 1600 badań oraz zatrzymanie 6 kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy pod działaniem alkoholu.

-Niechlubnym rekordzistą okazał się 45-letni pilanin, który prowadził swój pojazd mając w organizmie blisko promil alkoholu. Został on zatrzymany do kontroli na DW nr 188 łączącej Piłę oraz Złotów. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy- informuje Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

Za popełnione przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości przepisy kodeksu karnego przewidują karę nawet 2 lat pozbawienia wolności. O ostatecznym losie mężczyzny oraz pozostałych kierowców zadecyduje sąd.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na sygnale

TIR z naczepą wpadł do Gwdy

Published

on

By

Niebezpieczny wypadek między Jastrowiem a Górzną. TIR z naczepą wpadł do rzeki.

Do zdarzenia doszło w czwartkowe przedpołudnie. Kierujący samochodem ciężarowym z naczepą, w pewnym momencie na moście zjechał z drogi i wjechał do rzeki. Pojazd osiadł na boku. Na szczęście kierującemu nic się nie stało.

Aktualnie ruch odbywa się wahadłowo. Później droga zostanie całkowicie zamknięta na czas podnoszenia TIR-a z rzeki.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Policjanci ze Złotowa zatrzymali ciężarówkę z narkotykami

Published

on

By

fot. KPP Złotów

W ubiegłym tygodniu, 14 maja, w godzinach wieczorowo-nocnych, dyżurny złotowskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży pojazdu należącego do firmy z województwa zachodniopomorskiego.

Z informacji wynikało, że pojazd marki Iveco, który nie powinien być użytkowany od kilku godzin, przemieszcza się drogą wojewódzką 188 w kierunku Złotowa.

Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Krajence, którzy zatrzymali wskazany pojazd. W kabinie znajdowało się dwóch mężczyzn.

Szybka reakcja funkcjonariuszy

Advertisement

Za kierownicą siedział 42-letni mieszkaniec Złotowa, który był zdziwiony powodem kontroli drogowej. Jego tłumaczenia były niezrozumiałe i niespójne. Zachowywał się nerwowo, co wzbudziło podejrzenia policjantów. Podczas legitymowania, funkcjonariusze zauważyli na obrzeżu jego dowodu osobistego białą substancję, która mogła być środkiem psychotropowym.

Podejrzane zachowanie pasażera

Drugi mężczyzna, 45-letni mieszkaniec gminy Złotów, na widok policjantów próbował coś ukryć w swojej torbie podróżnej.

Taka sytuacja i zachowanie obu podróżujących, dało podstawę do przeszukania kabiny i sprawdzenia ładunku.

Advertisement

Znalezisko w kabinie

W jego trakcie, w przewożonych rzeczach osobistych, policjanci znaleźli ponad 100 gramów białego proszku, który po przebadaniu okazał się amfetaminą oraz blisko 40 gramów zielonego suszu, który okazał się marihuaną. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do złotowskiej jednostki.

W trakcie wykonywania czynności okazało się, że kierowca dostawczaka kierował pod wpływem narkotyków, które jak się przyznał zażył dzień wcześniej. Ponad to użytkował pojazd bezprawnie i niezgodny z przepisami.

Konsekwencje prawne dla zatrzymanych

Advertisement

Mieszkaniec Złotowa stracił uprawnienia do kierowania. Odpowie przed Sądem za popełnione przestępstwa. Pasażer, usłyszał zarzut posiadania środków psychotropowych i psychoaktywnych, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Continue Reading

Advertisement
Advertisement