Connect with us

Na sygnale

Policyjny pościg za pijanym motocyklistą

Kompletnie pijany motocyklista złapany przez złotowską policję.

Published

on

fot. KPP w Złotowie

Do pięciu lat więzienia grozi 52-letniemu motocykliście, który mając ponad promil alkoholu w organizmie i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli w gminie Lipka. Mężczyzna został ujęty po policyjnym pościgu.

Oficer prasowy złotowskiej policji asp. Damian Pachuc poinformował, że we wtorek, po godz. 18.00, funkcjonariusze pełniący służbę na terenie gminy Lipka zauważyli motocyklistę, który po dostrzeżeniu radiowozu zaczął zachowywać się w podejrzany sposób.

-Nerwowo się rozglądał, a gdy ruszył miał problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. Mundurowi postanowili zatrzymać motocyklistę do kontroli drogowej – zaznaczył Pachuc.

 

Motocyklista zignorował policjantów i zaczął uciekać. Najpierw zjechał z drogi wojewódzkiej w utwardzoną drogę polną, a potem wjechał na pole uprawne. “Prowadzący pościg zrównali się z nim. Uciekający stracił panowanie nad jednośladem i uderzając o radiowóz wywrócił się, kończąc ucieczkę” – opisał policjant.

Advertisement

 

Badanie wykazało, że zatrzymany 52-letni motocyklista, mieszkaniec województwa pomorskiego, miał ponad promil alkoholu w organizmie.

-Tuż po zatrzymaniu, nietrzeźwy kierowca tłumaczył mundurowym, że liczył na to, iż uda mu się uciec przez pole, na które nie wjedzie radiowóz – dodał Pachuc.

 

Za jazdę pod wpływem alkoholu i niezatrzymanie się do kontroli oraz pozostałe wykroczenia zatrzymanemu grozi grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz do pięciu lat więzienia.(PAP)

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Poważny wypadek w Wyrzysku. Motocyklista zabrany do szpitala

Published

on

By

fot. Czytelnik "Twoje7dni"

Do poważnego wypadku doszło dzisiaj w samym centrum Wyrzyska. Ranny motocyklista został zabrany do szpitala w Pile.

– Dziś o godz.9.00 w Wyrzysku na skrzyżowaniu ulic: Podgórnej i 22 stycznia doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Peugeot oraz motoroweru Router – informuje st. sierż Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

Kierująca samochodem osobowym 65-letnia mieszkanka gminy Wyrzysk nie ustąpiła pierwszeństwo przejazdu 54-letniemu  motorowerzyście.

W wyniku zdarzenia motorowerzysta uderzył w bok samochodu osobowego.

Mężczyzna z urazem głowy oraz klatki piersiowej został przetransportowany do szpitala w Pile. Mundurowi zbadali także trzeźwość obu kierujących. Byli trzeźwi.

Advertisement

Kobiecie policjanci zatrzymali  prawo jazdy. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin.

Continue Reading

Na sygnale

Amatorzy pięknego zapachu… posiedzą za kratami

Published

on

By

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy od pewnego czasu okradali drogerię samoobsługową w Chodzieży. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.

W minionym tygodniu chodzieska Policja otrzymała zgłoszenie o ujęciu mężczyzny, który chwilę wcześniej dopuścił się kradzieży perfum. Okazało się, że zdarzenie zauważył ochroniarz, który próbował zatrzymać złodzieja, jednak ten wyszarpnął się i uciekł ze sklepu. Miał pecha, bowiem trafił na przechodzącego obok sklepu, będącego na urlopie policjanta, który pomógł obezwładnić złodzieja i wezwał patrol. 19-latek został zatrzymany. Usłyszał kilka zarzutów związanych z kradzieżami. Przy popełnieniu niektórych przestępstw działał sam, innym razem wspólnie i w porozumieniu z 21-letnim kolegą, który także usłyszał zarzuty kradzieży.

Obaj są mieszkańcami powiatu chodzieskiego. Drogeria oszacowała straty na blisko 5 tysięcy złotych. Złodzieje przyznali się do winy, tłumacząc swoje zachowanie chęcią szybkiego zarobienia pieniędzy za sprzedaż flakonów.

Za przestępstwo kradzieży grozi kara do pięciu lat więzienia, jednakże przy kradzieży zuchwałej mamy już do czynienia z wyższym wymiarem kary, bo 8 lat pozbawienia wolności.

Advertisement

Continue Reading

Advertisement
Advertisement