Connect with us

Na sygnale

Paliło się mieszkanie w Margoninie

Published

on

14 grudnia 2022 roku po godzinie 8.00 straż w Chodzieży otrzymała informację o pożarze w mieszkaniu w Margoninie.

Na miejsce zadysponowano do pożaru zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Chodzieży, OSP KSRG Margonin, OSP KSRG Szamocin i OSP KSRG Budzyń.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar na drugim piętrze w budynku wielorodzinnym. Mieszkańcy budynku opuścili obiekt za wyjątkiem lokatorów, mieszkania, w którym powstał pożar, których strażacy zastali na klatce schodowej i wyprowadzili z budynku – nikt nie wymagał pomocy Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody w natarciu na pożar. Dalsze działania polegały na dogaszaniu tlących się materiałów oraz usuwaniu ich na zewnątrz budynku. W wyniku pożaru spaleniu lub zniszczeniu uległo: mieszkanie na drugim piętrze z wyposażeniem oraz zalane zostały pomieszczenie poniżej mieszkania, w którym doszło do pożaru. Pożar swój początek miał w pobliżu pieca na paliwo stałe.

Advertisement

Mieszkańcy udali się do swoich rodzin, gdzie spędzą najbliższe noce.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwających prawie trzy godziny brało udział 9 zastępów straży pożarnej w sile 26 strażaków. Akcje wspierały: Burmistrz Miasta i Gminy Margonin, Pogotowie Energetyczne, Pogotowie gazowe oraz Policja.

https://www.youtube.com/shorts/JwJZc2I–XQ

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na sygnale

Śmiertelny wypadek na DW nr 163 w pobliżu Kłębowca

Published

on

By

fot. KP PSP w Wałczu

Przed godziną 21:00 na drodze wojewódzkiej nr 163 w pobliżu Kłębowca doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął 38-letni mieszkaniec gminy Wałcz.

Nieoficjalne źródła podają, że mężczyzna najpierw zderzył się na skrzyżowaniu z Karsiborem z kierowcą peugeota, a następnie, nie zatrzymując się, pojechał dalej i uderzył w drzewo. Niestety, mimo podjętych działań ratunkowych, mężczyzny nie udało się uratować.

Szczegóły Wypadku

Według naszych informacji, do pierwszego zderzenia doszło na skrzyżowaniu z Karsiborem, gdzie 38-latek jadący samochodem nie zatrzymał się po kolizji z peugeotem. Kontynuując jazdę, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Służby ratunkowe szybko pojawiły się na miejscu, jednak obrażenia okazały się śmiertelne.

Bezpieczeństwo na Drogach

Drogi wojewódzkie często są miejscem niebezpiecznych zdarzeń. W tym kontekście, warto przypomnieć o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

Advertisement
  1. Zawsze zatrzymuj się po kolizji: Nawet najmniejsza stłuczka wymaga zatrzymania się i sprawdzenia stanu zdrowia wszystkich uczestników zdarzenia.
  2. Ogranicz prędkość: Przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.
  3. Utrzymuj koncentrację: Unikaj rozpraszania uwagi, szczególnie podczas jazdy na skrzyżowaniach i w pobliżu drzew oraz innych przeszkód.

Wyjaśnianiem okoliczności wypadku zajmuje się KPP w Wałczu.

Continue Reading

Na sygnale

Tragedia w Pile: Strażacy wyłowili ciała dwóch osób z wody

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

Dwa makabryczne odkrycia w Pile

W ciągu dwóch dni strażacy z Piły wyłowili z wody ciała dwóch osób. Wydarzenia te miały miejsce w samym centrum miasta oraz na stawku przy ul. Ceglanej, wzbudzając niepokój wśród mieszkańców.

Znalezienie pierwszego ciała nad Gwdą

31 maja około godziny 17:00 przechodzień zauważył zwłoki leżące nad brzegiem Gwdy. Na miejsce natychmiast wezwano specjalistyczną grupę nurkową, która wyłowiła ciało mężczyzny z wody. Niestety, denat nie miał przy sobie żadnych dokumentów, co utrudnia identyfikację.

– W ostatnim czasie nie otrzymaliśmy zgłoszenia o zaginięciu żadnego z mieszkańców naszego miasta. Być może ciało pochodzi z innego terenu i przypłynęło do nas rzeką – mówi st. asp. Magdalena Mróz z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Drugie ciało znalezione na stawku przy ul. Ceglanej

Kolejny makabryczny odkrycie miało miejsce dzień później, około godziny 13:00, na stawku przy ul. Ceglanej. Przypadkowa osoba natknęła się tam na ciało kobiety. Strażacy, którzy przybyli na miejsce, wydostali ciało z wody. Okazało się, że była to zaginiona 31 maja,  68-letnia mieszkanka Piły.

Advertisement

Niepokojące wydarzenia w Pile

Odkrycie dwóch ciał w tak krótkim czasie wstrząsnęło mieszkańcami Piły. Policja intensywnie pracuje nad ustaleniem tożsamości mężczyzny znalezionego nad Gwdą oraz okolicznościami obu zgonów.

 

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement