Connect with us

Na sygnale

Paliło się mieszkanie w Margoninie

Published

on

14 grudnia 2022 roku po godzinie 8.00 straż w Chodzieży otrzymała informację o pożarze w mieszkaniu w Margoninie.

Na miejsce zadysponowano do pożaru zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Chodzieży, OSP KSRG Margonin, OSP KSRG Szamocin i OSP KSRG Budzyń.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar na drugim piętrze w budynku wielorodzinnym. Mieszkańcy budynku opuścili obiekt za wyjątkiem lokatorów, mieszkania, w którym powstał pożar, których strażacy zastali na klatce schodowej i wyprowadzili z budynku – nikt nie wymagał pomocy Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody w natarciu na pożar. Dalsze działania polegały na dogaszaniu tlących się materiałów oraz usuwaniu ich na zewnątrz budynku. W wyniku pożaru spaleniu lub zniszczeniu uległo: mieszkanie na drugim piętrze z wyposażeniem oraz zalane zostały pomieszczenie poniżej mieszkania, w którym doszło do pożaru. Pożar swój początek miał w pobliżu pieca na paliwo stałe.

Mieszkańcy udali się do swoich rodzin, gdzie spędzą najbliższe noce.

Advertisement

W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwających prawie trzy godziny brało udział 9 zastępów straży pożarnej w sile 26 strażaków. Akcje wspierały: Burmistrz Miasta i Gminy Margonin, Pogotowie Energetyczne, Pogotowie gazowe oraz Policja.

https://www.youtube.com/shorts/JwJZc2I–XQ

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Zuchwała kradzież w kościele pw. św. Anny w Krajence

Published

on

By

Parafia św. Anny w Krajence została okradziona. Złodzieje zabrali pieniądze z kolęd i przeznaczone m.in. na ogrzewanie kościoła. Rada parafialna zwróciła się o pomoc.

O kradzieży poinformowała w mediach społecznościowych Rada Parafialna Parafii św. Anny w Krajence. Jak podano, do zdarzenia doszło w miniony piątek.

 

-W ostatnim dniu kolęd, 27 stycznia, dokonano kradzieży w domu parafialnym (plebanii) skradzione zostały pieniądze przeznaczone m.in. na ogrzewanie kościoła św. Anny i inne bieżące wydatki, pieniądze naszych Parafian z kolęd, intencji mszalnych – napisano.

 

Poinformowano także, że w trakcie zdarzenia dokonano też zniszczenia drzwi i okien.

Advertisement

 

Rada Parafialna zwróciła się o pomoc w zakupie materiałów do ogrzania kościoła i wpłacenie na ten cel “symbolicznej złotówki”.

 

Zarówno parafia, jak i policja nie podają dokładnej kwoty ukradzionych pieniędzy.

 

Advertisement

Sprawca bądź sprawcy kradzieży są nadal poszukiwani.(PAP)

Continue Reading

Na sygnale

Makabryczne odkrycie w Okonku

Published

on

By

Makabrycznego odkrycia dokonali dzisiaj rano pracownicy oczyszczalni ścieków w Okonku.

Po godzinie 9.00 na jednej z kratek osadowych znaleźli martwy płód dziecka. Na miejsce została wezwana Policja oraz prokurator.

-Na miejscu znalezienia płodu policjanci pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli ludzki płód. Aktualnie trwają czynności nad zlokalizowaniem miejsca, w którym płód został wrzucony do sieci kanalizacyjnej – powiedział nam Damian Pachuc, rzecznik złotowskiej policji.

Continue Reading