Connect with us

Na sygnale

Nowe fakty o dramacie w Chodzieży

Published

on

fot. Krzysztof Dęga

Przyczyną zgonu pięciu osób w Chodzieży (Wielkopolskie) były rany cięte szyi – poinformował w piątek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak. Z ustaleń prokuratury wynika, że 41-letni mężczyzna zabił swoją czteroosobową rodzinę, a następnie odebrał sobie życie.

Ciała czterech dorosłych i 4-miesięcznego dziecka znaleziono w poniedziałek wieczorem w domu jednorodzinnym w Chodzieży. Dwa ciała odnalazł krewny, który nie mógł się skontaktować z bliskimi i przyjechał do miejsca ich zamieszkania. Wezwani przez mężczyznę policjanci znaleźli w domu kolejne trzy ciała, w tym zwłoki dziecka. Według ustaleń śledczych mężczyzna najpierw zabił swoich rodziców, a następnie kobietę i dziecko. Potem odebrał sobie życie.

W piątek prok. Łukasz Wawrzyniak poinformował na konferencji prasowej o wynikach sekcji zwłok.

-Wyniki potwierdzają nasze wcześniejsze ustalenia dotyczące przebiegu tego tragicznego zdarzenia. Według biegłych przyczyną zgonu wszystkich pięciu osób były rany cięte szyi. Jest to oczywiście wstępna opinia, będą potrzebne dodatkowe badania, w tym badania toksykologiczne – powiedział.

Poinformował, że u trzech dorosłych ofiar na rękach i w innych miejscach stwierdzono charakterystyczne, tzw. obrażenia obronne. Oznacza to, że broniły się. Kobieta miała skrępowane ręce i nogi, na ustach miała przyklejony plaster.

Advertisement

-Przypuszczalny czas zgonu starszych osób to jest około trzech do pięciu dni przed rozpoczęciem oględzin. W przypadku tego mężczyzny jego żony i dziecka biegły określił czas na ok. dwa-trzy dni przed rozpoczęciem oględzin – dodał rzecznik.

Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Poznaniu.

-Cały czas wyjaśniamy wszystkie jej aspekty. Staramy się zrozumieć motywację tego 41-letniego mężczyzny – powiedział prok. Wawrzyniak.

Biegli zweryfikują, czy w czasie zdarzenia mężczyzna był pod wpływem środków odurzających. “Zlecono również badania odnośnie pozostałych osób, czy na przykład nie zostały wprowadzone podstępem w stan odurzenia” – powiedział rzecznik. Weryfikowane są też informacje na temat ewentualnego leczenia psychiatrycznego 41-latka.

Śledczy znaleźli przy ciele mężczyzny nóż. Trwają przesłuchania świadków. Zbierane są informacje o członkach rodziny – także w miejscu ich poprzedniego zamieszkania. Rodzina przed dwoma miesiącami sprowadziła się do Chodzieży z Sochaczewa. “Przyjechali żeby opiekować się ojcem tego sprawcy” – powiedział rzecznik.

41-latek nie był wcześniej karany. Rodzina nie miała założonej tzw. niebieskiej karty, a przez ostatnie dwa miesiące policja nie interweniowała w jej chodzieskim domu. (PAP)

Advertisement

O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na sygnale

TIR z naczepą wpadł do Gwdy

Published

on

By

Niebezpieczny wypadek między Jastrowiem a Górzną. TIR z naczepą wpadł do rzeki.

Do zdarzenia doszło w czwartkowe przedpołudnie. Kierujący samochodem ciężarowym z naczepą, w pewnym momencie na moście zjechał z drogi i wjechał do rzeki. Pojazd osiadł na boku. Na szczęście kierującemu nic się nie stało.

Aktualnie ruch odbywa się wahadłowo. Później droga zostanie całkowicie zamknięta na czas podnoszenia TIR-a z rzeki.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Policjanci ze Złotowa zatrzymali ciężarówkę z narkotykami

Published

on

By

fot. KPP Złotów

W ubiegłym tygodniu, 14 maja, w godzinach wieczorowo-nocnych, dyżurny złotowskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży pojazdu należącego do firmy z województwa zachodniopomorskiego.

Z informacji wynikało, że pojazd marki Iveco, który nie powinien być użytkowany od kilku godzin, przemieszcza się drogą wojewódzką 188 w kierunku Złotowa.

Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Krajence, którzy zatrzymali wskazany pojazd. W kabinie znajdowało się dwóch mężczyzn.

Szybka reakcja funkcjonariuszy

Advertisement

Za kierownicą siedział 42-letni mieszkaniec Złotowa, który był zdziwiony powodem kontroli drogowej. Jego tłumaczenia były niezrozumiałe i niespójne. Zachowywał się nerwowo, co wzbudziło podejrzenia policjantów. Podczas legitymowania, funkcjonariusze zauważyli na obrzeżu jego dowodu osobistego białą substancję, która mogła być środkiem psychotropowym.

Podejrzane zachowanie pasażera

Drugi mężczyzna, 45-letni mieszkaniec gminy Złotów, na widok policjantów próbował coś ukryć w swojej torbie podróżnej.

Taka sytuacja i zachowanie obu podróżujących, dało podstawę do przeszukania kabiny i sprawdzenia ładunku.

Advertisement

Znalezisko w kabinie

W jego trakcie, w przewożonych rzeczach osobistych, policjanci znaleźli ponad 100 gramów białego proszku, który po przebadaniu okazał się amfetaminą oraz blisko 40 gramów zielonego suszu, który okazał się marihuaną. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do złotowskiej jednostki.

W trakcie wykonywania czynności okazało się, że kierowca dostawczaka kierował pod wpływem narkotyków, które jak się przyznał zażył dzień wcześniej. Ponad to użytkował pojazd bezprawnie i niezgodny z przepisami.

Konsekwencje prawne dla zatrzymanych

Advertisement

Mieszkaniec Złotowa stracił uprawnienia do kierowania. Odpowie przed Sądem za popełnione przestępstwa. Pasażer, usłyszał zarzut posiadania środków psychotropowych i psychoaktywnych, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Continue Reading

Advertisement
Advertisement