Connect with us

Na sygnale

Jechał z kwiatami do swojej “Walentynki”. Miał 2 promile alkoholu

Published

on

53-letni mieszkaniec gminy Złotów jechał z kwiatami do swojej “Walentynki”. Zanim się z nią spotkał, trafił na policjantkę po służbie. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu – podała w środę policja.

Jak poinformował w środę PAP mł.asp. Damian Pachuc z KPP w Złotowie, funkcjonariuszka ze złotowskiej jednostki wracała w walentynki po służbie do swojego domu. W jednej z miejscowości – z drogi prowadzącej do sklepu – przed jej pojazd włączyła się do ruchu osobówka, za której kierownicą siedział mężczyzna. Kierowca opla miał “wyraźny problem z utrzymaniem prostego toru jazdy”.

 

Jak tłumaczył Pachuc, kierowca jechał przy krawędzi, a po chwili przekraczał środkową oś jezdni, próbując wrócić z powrotem na prawu pas ruchu.

 

Advertisement

-Taki styl jazdy dał podstawę do podejrzenia, że kierowca może być nietrzeźwy. Policjantka powiadomiła dyżurnego złotowskiej jednostki, a sama pojechała za nim, dając światłami sygnał do zatrzymania się. Pojazd zatrzymał się na pobliskim parkingu, a policjantka wykorzystała chwilę i podbiegła do kierowcy – relacjonował Pachuc.

 

Dodał, że funkcjonariuszka w rozmowie z kierowcą wyczuła woń alkoholu, a na siedzeniu pasażera zauważyła butelkę wódki.

 

-Policjantka zakazała dalszej jazdy i oczekiwała na jadący patrol. W rozmowie 53-letni kierowca poinformował, że kupił kwiaty dla żony z okazji Walentynek, a sam wypił wódkę – podał Pachuc.

 

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że 53-letni mieszkaniec gminy Złotów był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

Advertisement

 

Mężczyzna stracił prawo jazdy, a jego dalszym losem zajmie się sąd. (PAP)

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Karambol pod Piłą. Zderzyło się 5 aut

Published

on

By

Karambol na DK10 w okolicy miejscowości Jeziorki. Doszło tam do zderzenia pięciu samochodów osobowych. Utrudnienia na odcinku Piła – Wyrzysk mogą potrwać ok. dwóch godzin.

Jak poinformował dyżurny Punktu Informacji Drogowej poznańskiego oddziału GDDKiA, wypadek zdarzył się w niedzielę przed godz. 15.00 na 184. kilometrze drogi krajowej nr 10.

Wszystkie pojazdy jechały w jednym kierunku. Pierwszy chciał skręcić w drogę leśną, kolejne trzy pojazdy jadące za nim zahamowały, ale ostatni Toyota nie zachował odpowiedniego odstępu i uderzył w poprzedzający go pojazd. Siła była tak duża, że wszystkie pojazdy uderzyły w poprzedzające, aż do pierwszego.

Na miejsce zadysponowano dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego. Na szczęście obrażenia okazały się nie groźne i nikt nie trafił do szpitala.
Obecnie ruch w miejscu zdarzenia odbywa się wahadłowo. Utrudnienia na odcinku Piła – Wyrzysk mogą potrwać ok. dwóch godzin.

KD/(PAP)

Advertisement

Continue Reading

Na sygnale

Pilska policja przechwyciła 36 kg narkotyków

Published

on

By

To była wielka akcja pilskich mundurowych. Policjanci wyeliminowali z rynku 36 kilogramów narkotyków. Do sprawy zatrzymano także 3 mężczyzn.

Wszystko zaczęło się 15 lutego br. kiedy miało miejsce pierwsze zatrzymanie. Kryminalni ustalili mężczyznę, który miał posiadać przy sobie znaczne ilości narkotyków. Funkcjonariusze udali się do Poznania, gdzie na dworcu kolejowym potwierdzili swoje przypuszczenia. Znajdował się tam 20-letni mężczyzna, który w swoim bagażu osobistym ukrył 3,2 kilograma marihuany oraz ponad 50 gramów amfetaminy.

-Policjanci przeszukali również pojazd, którym się poruszał mężczyzna oraz jego miejsce zamieszkania. Tam dodatkowo zabezpieczona została marihuana oraz haszysz w ilości blisko jednego kilograma. 20-latek został zatrzymany – informuje st. sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

Policjanci z Piły pracując nad sprawą dotarli do informacji, które pozwoliły przeprowadzić kolejną realizację, tym razem na terenie Wrocławia. Tam właśnie 16 marca, na parkingu jednej z galerii handlowych zostało zatrzymanych dwóch mężczyzn w wieku 29 i 36 lat. Mężczyźni w trakcie zatrzymania przebywali w busie, gdzie w jego części ładunkowej pod pierwszą warstwą podłogi wyciągali plastikowe worki z narkotykami. Policjanci zabezpieczyli ponad 32 kilogramy marihuany, kilkadziesiąt gramów amfetaminy oraz haszyszu, a także tabletki ekstazy. Funkcjonariusze zabezpieczyli na poczet przyszłej kary gotówkę w kwocie blisko 50 tysięcy złotych oraz 11,5 tysiąca euro.

Wszyscy mężczyźni decyzją Sądu Rejonowego Poznań Nowe Miasto i Wilda zostali tymczasowo aresztowani. 20-letni mieszkaniec Poznania oraz 36-letni mieszkaniec Wrocławia usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, za które przewidywana jest kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Zebrany materiał pozwolił również przedstawić 29-letniemu mężczyźnie zarzut posiadania narkotyków oraz udzielania ich znacznej ilości, które jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Advertisement