Connect with us

Na sygnale

Jechał z kwiatami do swojej “Walentynki”. Miał 2 promile alkoholu

Published

on

53-letni mieszkaniec gminy Złotów jechał z kwiatami do swojej “Walentynki”. Zanim się z nią spotkał, trafił na policjantkę po służbie. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu – podała w środę policja.

Jak poinformował w środę PAP mł.asp. Damian Pachuc z KPP w Złotowie, funkcjonariuszka ze złotowskiej jednostki wracała w walentynki po służbie do swojego domu. W jednej z miejscowości – z drogi prowadzącej do sklepu – przed jej pojazd włączyła się do ruchu osobówka, za której kierownicą siedział mężczyzna. Kierowca opla miał “wyraźny problem z utrzymaniem prostego toru jazdy”.

 

Jak tłumaczył Pachuc, kierowca jechał przy krawędzi, a po chwili przekraczał środkową oś jezdni, próbując wrócić z powrotem na prawu pas ruchu.

Advertisement

 

-Taki styl jazdy dał podstawę do podejrzenia, że kierowca może być nietrzeźwy. Policjantka powiadomiła dyżurnego złotowskiej jednostki, a sama pojechała za nim, dając światłami sygnał do zatrzymania się. Pojazd zatrzymał się na pobliskim parkingu, a policjantka wykorzystała chwilę i podbiegła do kierowcy – relacjonował Pachuc.

 

Dodał, że funkcjonariuszka w rozmowie z kierowcą wyczuła woń alkoholu, a na siedzeniu pasażera zauważyła butelkę wódki.

 

Advertisement

-Policjantka zakazała dalszej jazdy i oczekiwała na jadący patrol. W rozmowie 53-letni kierowca poinformował, że kupił kwiaty dla żony z okazji Walentynek, a sam wypił wódkę – podał Pachuc.

 

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że 53-letni mieszkaniec gminy Złotów był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

 

Mężczyzna stracił prawo jazdy, a jego dalszym losem zajmie się sąd. (PAP)

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Pijany instruktor jazdy w Pile

Published

on

By

fot. KPP Piła

Instruktor nauki jazdy mając w swoim organizmie ponad pół promila alkoholu uczył jeździć swojego kursanta. Lekcję jazdy przerwali policjanci z pilskiej drogówki. Zatrzymali uprawnienia 76-latka, który wkrótce stanie przed sądem.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego każdego dnia kontrolują stan trzeźwości kierowców poruszających się po drogach naszego powiatu. W poniedziałek w godzinach porannych zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki KIA oznaczony literą „L”. Za kierownicą znajdował się 19-letni mężczyzna, który uczył się jeździć. W aucie, obok młodego człowieka siedział 76- letni instruktor. Nie byłoby w tym nic niespotykanego gdyby nie fakt, że policjanci wyczuli od nauczyciela woń alkoholu.

-Przeprowadzone badanie zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Mieszkaniec Piły miał w swoim organizmie ponad pół promila alkoholu – informuje st. sierż. Magdalena Mróz z KPP w Pile.

Policjanci zatrzymali jego uprawnienia do kierowania pojazdami, ponieważ w świetle obowiązujących przepisów instruktor podczas takiego szkolenia jest traktowany jak kierujący. Za swoje nieprzemyślane zachowanie 76- latek odpowie przed sądem, grozi mu kara do 3 lat pozbawiania wolności.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Płonęła kamienica w Chodzieży

Published

on

By

fot. mł. kpt. Bartłomiej Braszak (KP PSP Chodzież)

4 grudnia 2023 roku o godzinie 6:28 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymało informację poprzez Centrum Powiadamiania Ratunkowego o pożarze w kamienicy.

Na miejsce pożaru zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Chodzieży, OSP KSRG Milcz, OSP KSRG Stróżewo, OSP KSRG Wyszyny, OSP Chodzież.

Mieszkańcy w oknach wołali o pomoc

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęta jest piwnica w kamienicy, a cały budynek jest silnie zadymiony. W oknach budynku, z których wydobywa się gęsty dym znajduje się trzech mieszkańców pilnie potrzebujących pomocy.

Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ewakuacji 3 mieszkańców za pomocą drabiny mechanicznej SD-30. Następnie podano prądy wody w natarciu od wewnątrz i od zewnątrz budynku oraz przeszukano cały budynek – ewakuowano kolejne 3 osoby (osobę starszą oraz dwójkę dzieci).

Advertisement

Strażacy udzielili pomocy

Udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy wszystkim mieszkańcom – wszystkie osoby były przytomne, narażone na oddziaływanie dymów pożarowych. Przybyłe na miejsce zdarzenia pogotowie ratunkowe przetransportowało w celu obserwacji do Izby Przyjęć Szpitala Powiatowego w Chodzieży, 3 osoby – starszą Panią oraz dwójkę dzieci. Pozostała trójka mieszkańców na czas działań otrzymała schronienie w siedzibie KP PSP w Chodzieży. Na miejsce zdarzenia przybył Burmistrz Miasta Chodzieży, Policja, pogotowie energetyczne i gazowe.

Dalsze działania polegały na dogaszaniu tlących się materiałów oraz przewietrzaniu i oddymianiu budynku. W wyniku pożaru spaleniu lub zniszczeniu uległo: całe pomieszczenie piwniczne z wyposażeniem (kotłownia wraz z pom. gospodarczym); sadze w kominie; okopceniu uległy ściany klatki schodowej; stopieniu uległa częściowo instalacja kanalizacji oraz instalacja elektryczna na klatce schodowej.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwających 4 godziny brało udział 13 zastępów straży pożarnej w sile 36 strażaków.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement