Connect with us

Na sygnale

Były dyrektor LO w Pile skazany

Published

on

Paweł J., były dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego oraz Liceum Mistrzostwa Sportowego w Pile został we wtorek skazany za nieprawidłowości przy organizowaniu konkursu na główną księgową w Liceum Mistrzostwa Sportowego w Pile.

Sprawa Pawła J. ciągnie się już dwa lata. Wraz z byłym już dyrektorem LO w Pile na ławie oskarżonych zasiedli także Tomasz P. oraz Justyna W. Cała trójka tworzyła bowiem komisję konkursową, która wyłoniła w 2014 roku  Katarzynę Ł. na stanowisku głównej księgowej w Szkole Mistrzostwa Sportowego, a w 2018 roku w I LO. Zdaniem śledczych, kobieta nie posiadała ku temu odpowiednich kwalifikacji.

Sąd I instancji orzekł, że konkurs nie był “ustawiony” i wszyscy zostali uniewinnieni. Wyrok ten uchylił sąd II instancji wskazując na niewłaściwą, jego zdaniem, ocenę dowodów i sprawa wróciła do ponownego rozpatrzenia przez Sąd Rejonowy w Pile.

W miniony wtorek zapadł wyrok w tej sprawie. Paweł J. został uznany winnym  nadużycia uprawnień funkcjonariusza publicznego. Sąd ostatecznie wymierzył mu grzywnę w wysokości 7500 zł.

Advertisement

– W ocenie sądu nie ma jakiejkolwiek wątpliwości, że Katarzyna Ł. nie spełniała wszystkich ustawowych wymagań na to stanowisko. Komisja konkursowa powołana przez dyrektora Pawła J. miała obowiązek wybrać na to stanowisko osobę spełniającą wszystkie wymagania ustawowe – mówił w uzasadnieniu wyroku sędzia Andrzej Smyczyński.

Wyrok jest nieprawomocny.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Zablokowana DK11 w Dobrzycy. Ranne dzieci

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

Po zderzeniu trzech pojazdów w Dobrzycy zablokowana jest  droga krajowa nr 11 Jastrowie-Piła. Jedna osoba została ranna.

Do wypadku doszło przed godz. 11.00 na 175 kilometrze drogi krajowej nr 11 w Dobrzycy.

Zderzyły się tam trzy pojazdy: ciężarówka, bus przewożący dzieci oraz samochód osobowy.

Poszkodowana jest jedna osoba. Trwa wyjaśnianie przyczyn zdarzenia.

Advertisement

Wkrótce na naszym kanale na YOUTUBE materiał video z akcji ratowniczej.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

26-letni kajakarz utonął w powiecie złotowskim

Published

on

By

Nie udało się uratować życia 26-letniego kajakarza, który w niedzielę rano utonął w Jeziorze Sławianowskim Wielkim w pow. złotowskim.

Oficer prasowy złotowskiej policji asp. Damian Pachuc przekazał PAP, że w niedzielę po godz. 8.00 służby otrzymały zgłoszenie o tym, iż na jeziorze wywrócił się kajak, którym płynęli mężczyzna i kobieta. “Świadkom udało się wyłowić z wody kobietę” – zaznaczył.

Dodał, że kajakarza pod wodą zlokalizowali dopiero przybyli na miejsce strażacy z grupy wodno-nurkowej.

-Podjęte czynności ratunkowe nie przywróciły czynności życiowych mężczyźnie – wskazał.

Ofiarą utonięcia jest 26-letni mieszkaniec powiatu pilskiego. Towarzyszyła mu 20-letnia kobieta. Policja pod nadzorem prokuratora bada okoliczności wypadku. Ciało mężczyzny zostanie poddane sekcji zwłok.

Advertisement

 

(PAP)

Advertisement
Continue Reading