Connect with us

Na sygnale

Białośliwie i Budzyń mają nowe Posterunki Policji

Published

on

fot. Krzysztof Dęga

Od dzisiaj nowe Posterunki Policji mają funkcjonariusze z Budzynia i Białośliwia. Ich budowa nie była by możliwa, gdyby nie wsparcie rządu.

Policjanci najpierw wprowadzili się do nowego Posterunku Policji w Budzyniu, a później w Białośliwiu. Poprzednio policjanci pracowali w o wiele gorszych warunkach. Teraz można powiedzieć, że w końcu funkcjonariusze pracują w warunkach na miarę XXI wieku.

-Do wczorajszego dnia obsada Posterunku Policji w Białośliwiu miała 7 etatów funkcjonariuszy i jeden pracownik cywilny, od 1 października 8 etatów policyjnych i jeden pracownik cywilny – mówi mł. insp. Marcin Kowalski – Komendant Powiatowy Policji w Pile.

 

Nowe posterunki policji w Budzyniu i Białośliwiu wyposażone są w nowoczesne środki łączności. Mają pokoje przeznaczone dla kierownika, policyjnych odpraw ale również toalety i szatnie dla personelu.

Advertisement

Budowa jednego Posterunku Policji to koszt około 5 mln złotych. Budowa nie byłaby możliwa gdyby nie wsparcie rządu.

-Od 2016 roku w całej Polsce to już prawie 300 takich inwestycji, jak ta w Białośliwiu. Chcemy aby także w tych małych miejscowościach funkcjonariusze pełnili służbę w godnych warunkach – mówił Grzegorz Piechowiak – przewodniczący Parlamentarnego zespołu ds. Policji.

Oddany budynek jest przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych. Posterunek Policji w Białośliwiu jest też wyposażony w pompę ciepła.

 

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na sygnale

Tymczasowy areszt za znęcanie się nad niemowlęciem

Published

on

By

fot. KRzysztof Dęga

Od trzech do 20 lat więzienia grozi 29-letniej kobiecie i jej 36-letniemu partnerowi, którzy odpowiedzą za znęcanie się nad kilkutygodniowym synem podejrzanej – poinformowała w środę poznańska prokuratura okręgowa.

Dramat w Gdańskim Szpitalu

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, prok. Łukasz Wawrzyniak, przekazał, że na początku lipca prokuratura w Złotowie dostała informację o kilkutygodniowym niemowlęciu, które z urazem głowy trafiło do szpitala w Gdańsku.

Zebrane Dowody i Postawione Zarzuty

“Dalsze czynności podjęte w sprawie, a w szczególności dowody zebrane przez prokuratora, pozwoliły na postawienie matce dziecka i jej partnerowi zarzutu znęcania się i spowodowania u niemowlaka ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Chłopiec był potrząsany i szarpany. Stosowana wobec niego przemoc doprowadziła do zmian niedotleniowo-niedokrwiennych w obu półkulach mózgu” – wskazał rzecznik.

Prokurator dodał, że 29-letnia Ewa H. i 36-letni Patryk K. nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu.

Tymczasowy Areszt

Na wniosek śledczych sąd tymczasowo aresztował podejrzanych na trzy miesiące. Grozi im od trzech do 20 lat więzienia.

Advertisement

(PAP)

Continue Reading

Na sygnale

Bezpieczeństwo Prac Polowych – Kluczowe Zasady na Wakacje

Published

on

By

Wakacje to nie tylko czas wypoczynku i relaksu. To również okres intensywnych prac rolniczych. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz jednostek terenowych przypominają o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas prac polowych.

Działania Profilaktyczne Policji

Na terenie powiatu pilskiego policjanci prowadzą działania profilaktyczne, które mają na celu uświadomić o zagrożeniach, do jakich może dojść, gdy nie będziemy przestrzegać podstawowych zasad. Podczas rozmów apelujemy do mieszkańców przede wszystkim o odpowiedzialną i bezpieczną pracę.

Kilka Wskazówek, Jak Uniknąć Zagrożeń

  1. Nie podejmuj żadnych prac pod wpływem alkoholu.
  2. Nie dopuszczaj do kierowania maszynami lub pojazdami osób, które nie posiadają do tego uprawnień.
  3. Nie zostawiaj niebezpiecznych narzędzi w miejscach, gdzie mogą przebywać dzieci.
  4. Zachowuj ostrożność i stosuj elementy ochronne podczas prac z różnymi substancjami chemicznymi oraz szkodliwymi.
  5. Unikaj prac w wysokich temperaturach i dbaj o ochronę przeciwsłoneczną.
  6. Uruchomienie pojazdu lub maszyny poprzedzaj sygnałem dźwiękowym i upewnij się, że w sąsiedztwie nie ma bawiących się dzieci.
  7. Nie pozostawiaj dzieci bez opieki i nie zezwalaj im na wykonywanie prac polowych, zwłaszcza przy użyciu maszyn rolniczych.

Continue Reading

Advertisement
Advertisement