Connect with us

Na sygnale

Białośliwie i Budzyń mają nowe Posterunki Policji

Published

on

fot. Krzysztof Dęga

Od dzisiaj nowe Posterunki Policji mają funkcjonariusze z Budzynia i Białośliwia. Ich budowa nie była by możliwa, gdyby nie wsparcie rządu.

Policjanci najpierw wprowadzili się do nowego Posterunku Policji w Budzyniu, a później w Białośliwiu. Poprzednio policjanci pracowali w o wiele gorszych warunkach. Teraz można powiedzieć, że w końcu funkcjonariusze pracują w warunkach na miarę XXI wieku.

-Do wczorajszego dnia obsada Posterunku Policji w Białośliwiu miała 7 etatów funkcjonariuszy i jeden pracownik cywilny, od 1 października 8 etatów policyjnych i jeden pracownik cywilny – mówi mł. insp. Marcin Kowalski – Komendant Powiatowy Policji w Pile.

 

Nowe posterunki policji w Budzyniu i Białośliwiu wyposażone są w nowoczesne środki łączności. Mają pokoje przeznaczone dla kierownika, policyjnych odpraw ale również toalety i szatnie dla personelu.

Advertisement

Budowa jednego Posterunku Policji to koszt około 5 mln złotych. Budowa nie byłaby możliwa gdyby nie wsparcie rządu.

-Od 2016 roku w całej Polsce to już prawie 300 takich inwestycji, jak ta w Białośliwiu. Chcemy aby także w tych małych miejscowościach funkcjonariusze pełnili służbę w godnych warunkach – mówił Grzegorz Piechowiak – przewodniczący Parlamentarnego zespołu ds. Policji.

Oddany budynek jest przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych. Posterunek Policji w Białośliwiu jest też wyposażony w pompę ciepła.

 

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

NASK ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod serwis muzyczny Spotify

Published

on

By

fot. PAP

Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod serwis muzyczny Spotify. Przestępcy za pośrednictwem fałszywych stron wyłudzają dane logowania do serwisu muzycznego oraz dane karty płatniczej potencjalnej ofiary, co w konsekwencji prowadzi do kradzieży pieniędzy.

Zespół CERT Polska ostrzegł w środę przed atakiem, w którym oszuści podszywają się pod serwis muzyczny Spotify.

 

Eksperci przedstawili scenariusz ataku, który polega tym, że w masowo rozsyłanych mailach przestępcy informują o problemach z realizacją płatności za subskrypcję serwisu muzycznego. “Wiadomość zawiera m.in. groźbę utraty pieniędzy, a także link (“Zaloguj się, aby rozpocząć”) przekierowujący na fałszywą stronę naśladującą serwis Spotify” – dodali.

Advertisement

 

Wyjaśnili, że za pośrednictwem fałszywych stron oszuści wyłudzają dane logowania do serwisu muzycznego oraz dane karty płatniczej potencjalnej ofiary, co w konsekwencji prowadzi do kradzieży pieniędzy.

 

Przekazali też jak się bronić przed atakami oszustów. Należy zachować spokój i nie reagować pod wpływem emocji. Zawsze uważnie sprawdzać adres e-mailowy nadawcy oraz adres internetowy strony, zwłaszcza w przypadku podawania na niej danych lub dokonywania płatności.

Advertisement

 

Podejrzane wiadomości oraz strony internetowe należy zgłaszać na incydent.cert.pl.(PAP)

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Kolejny żubr zastrzelony przez kłusownika

Published

on

By

fot. ZTP

To już jakaś plaga. We wtorek w godzinach popołudniowych przypadkowa osoba znalazła w lesie w okolicy Prusinowa Wałeckiego martwego żubra. Na miejsce udali się pracownicy Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyrodniczego oraz Policja.

Po przybyciu na miejsce i wstępnych oględzinach okazało się, że był to samiec żubra w wieku 6-7 lat w dobrej kondycji. Na prawym boku zwierzęcia za łopatką znajdowała się rana wlotowa po pocisku, w związku z czym została zawiadomiona policja i zostały wszczęte odpowiednie procedury.

Po przyjechaniu służb lekarz weterynarii w asyście pracowników ZTP przeprowadził sekcję zwłok. Ze zwierzęcia wydobyto dobrze zachowany pocisk, który został przekazany Policji.

Strzał nie był śmiertelny, ale uszkodził przewód pokarmowy,  co doprowadziło do przewlekłego stanu zapalnego i śmierci zwierzęcia.

Advertisement

Śmierć nastąpiła dwa dni temu, natomiast sam postrzał 3-4 tygodnie temu ! Żubr ten umierał powoli, w męczarniach przez kilkadziesiąt dni!

Sprawą postrzelenia żubra zajmuje się Komenda Powiatowa Policji w Wałczu.

-Na miejscu znalezienia martwego żubra pracowali policyjni technicy, którzy zabezpieczali ślady. Za to przestępstwo sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – poinformowała nas st. asp. Beata Budzyń – oficer prasowy KPP w Wałczu.

Śledztwo trwa.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement