Connect with us

Na sygnale

222 500 zł dla młodzieżowych drużyn pożarniczych

Published

on

38 młodzieżowych drużyn pożarniczych z powiatów pilskiego i złotowskiego otrzyma 222 500 zł dotacji ze środków rządowych.

– To pierwsze w historii tak duże wsparcie, które trafia do ochotniczych straży pożarnych na podnoszenie wiedzy i umiejętności w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej wśród dzieci i młodzieży – mówi pilski poseł, wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak.

7 listopada (poniedziałek) w Osieku nad Notecią wręczono promesy dla 38 młodzieżowych drużyn pożarniczych (MDP) działających przy ochotniczych strażach pożarnych (OSP) w powiatach pilskim i złotowskim. 26 drużyn MDP z powiatu pilskiego otrzyma łącznie 120 000 zł. 102 500 zł trafi natomiast do 12 MDP w powiecie złotowskim.
Fundusze zostaną przeznaczone na zakup potrzebnego umundurowania, wyposażenia osobistego i sprzętu teleinformatycznego wykorzystywanego w procesie szkoleń.

– Wielkopolska jest największym beneficjentem programu dedykowanego MDP. Tylko do regionu pilskiego, którego przedstawicielem jestem w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, trafi w sumie 1 162 910 zł dla 227 jednostek MDP – podkreśla wiceminister Grzegorz Piechowiak.

Wsparcie w całej Polsce otrzyma 5 206 jednostek MDP. Do Wielkopolski trafi w sumie 848 dotacji na łączną kwotę 4 235 000 zł – najwięcej spośród wszystkich województw.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Zablokowana DK11 w Dobrzycy. Ranne dzieci

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

Po zderzeniu trzech pojazdów w Dobrzycy zablokowana jest  droga krajowa nr 11 Jastrowie-Piła. Jedna osoba została ranna.

Do wypadku doszło przed godz. 11.00 na 175 kilometrze drogi krajowej nr 11 w Dobrzycy.

Zderzyły się tam trzy pojazdy: ciężarówka, bus przewożący dzieci oraz samochód osobowy.

Poszkodowana jest jedna osoba. Trwa wyjaśnianie przyczyn zdarzenia.

Advertisement

Wkrótce na naszym kanale na YOUTUBE materiał video z akcji ratowniczej.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

26-letni kajakarz utonął w powiecie złotowskim

Published

on

By

Nie udało się uratować życia 26-letniego kajakarza, który w niedzielę rano utonął w Jeziorze Sławianowskim Wielkim w pow. złotowskim.

Oficer prasowy złotowskiej policji asp. Damian Pachuc przekazał PAP, że w niedzielę po godz. 8.00 służby otrzymały zgłoszenie o tym, iż na jeziorze wywrócił się kajak, którym płynęli mężczyzna i kobieta. “Świadkom udało się wyłowić z wody kobietę” – zaznaczył.

Dodał, że kajakarza pod wodą zlokalizowali dopiero przybyli na miejsce strażacy z grupy wodno-nurkowej.

-Podjęte czynności ratunkowe nie przywróciły czynności życiowych mężczyźnie – wskazał.

Ofiarą utonięcia jest 26-letni mieszkaniec powiatu pilskiego. Towarzyszyła mu 20-letnia kobieta. Policja pod nadzorem prokuratora bada okoliczności wypadku. Ciało mężczyzny zostanie poddane sekcji zwłok.

Advertisement

 

(PAP)

Advertisement
Continue Reading