Connect with us

Kultura

Andrzej Piaseczny na 100-lecie Stadionu Powiatowego

Published

on

W minioną sobotę podczas obchodów 100-lecia Stadionu Powiatowego w Pile odbyły się koncerty gwiazd. Najpierw wystąpił zespół Melomany, a potem Andrzej Piaseczny. Koncert przyciągnął tysiące mieszkańców, także spoza powiatu pilskiego.

Andrzej Piaseczny, który popularność zdobył w zespole „Mafia” od lat z powodzeniem kontynuuje karierę solową. Ma swoich wiernych fanów i umiejętnie łączy muzyczne pokolenia. Na koncercie w Pile zaśpiewał swoje największe przeboje, m.in. jeden z pierwszych „Niecierpliwi”, nie zabrakło także innych wielkich hitów: “Śniadania do Łóżka ‘’, czy popularnego „Choć przytul mnie’’.

Po ponad godzinnym koncercie miał miejsce bardzo uroczysty moment. Na scenę wjechały dwa torty. Andrzej Piaseczny w tym roku obchodzi 30-lecie twórczości artystycznej. Życzenia złożyli mu przedstawiciele Zarządu Powiatu: Eligiusz Komarowski, starosta pilski, Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski, Krzysztof Sadowski, etatowy członek Zarządu oraz Emilia Załachowska i Marek Kamiński. Do życzeń dołączyła także Iwona Pavlovic, osobowość telewizyjna, którą widzowie również gorąco przywitali.

Okazji do świętowania było wiele. Obchody 100-lecia stadionu, 30-lecia twórczość Andrzeja Piasecznego zbiegło się także z urodzinami starosty pilskiego. Nie zabrakło zatem „100 – lat” odśpiewanych razem z publicznością.
– Dziękuję Wam za to, że tutaj jesteście. To miejsce było stworzone właśnie dla Was, ale także dla takich gości jak Andrzej Piaseczny, po to, aby być tu razem najczęściej, jak to możliwe – powiedział starosta Eligiusz Komarowski.

Na koniec Andrzej Piaseczny jeszcze bisował i zaśpiewał swój kolejny hit: „To co dobre, to co lepsze”. Dyskoteka pod chmurką zakończyła koncertowy wieczór na stadionie.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kultura

Rysunki Wiktora Zina w pilskim BWA

Published

on

By

Jego program “Piórkiem i Węglem”, emitowany co dwa tygodnie, gościł na antenie przez około 30 lat. W tym czasie profesor Wiktor Zin wykonuje na wizji blisko 30 tysięcy rysunków.

W telewizji polskiej prowadzi między innymi takie cykle jak: “Klub pod smokiem”, “Spotkania z zabytkami”, “Być tutaj”, “Nad Niemnem, Piną i Prypecią” i “Sztuka Patrzenia”.
Wiktor Zin (ur. w Hrubieszowie w 1925 roku, zm. w 2007 roku w Rzeszowie). Polski architekt, profesor Politechniki Krakowskiej, generalny konserwator zabytków (1977–1981), prezes Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa; popularyzator wiedzy o historii sztuki polskiej, felietonista.
Był synem Piotra i Stefanii Zinów. „Jego pierwszymi nauczycielami byli dziadek i ojciec Piotr, a następnie profesor rysunku i malarstwa J. Aleksandrow, który zamieszkawszy niedaleko domu rodzinnego Zinów po emigracji z Rosji, wtajemniczał Wiktora w zasady geometrii, perspektywy i rysunku”.
Zapraszamy do małej Galerii Debiutów BWA PP: wernisaż w czwartek, 1 czerwca, o godz. 19.00.

Continue Reading

Kultura

Zapraszamy do konkursu fotograficznego

Published

on

By

Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią organizuje konkurs fotograficzny: “Kapliczki i krzyże przydrożne”. Konkurs, skierowany jest do mieszkańców powiatów: pilskiego, nakielskiego, sępoleńskiego, wągrowieckiego i żnińskiego, rozpatrywany będzie w 3 kategoriach wiekowych: dzieci, młodzież i dorośli.

Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie od 1 do 5 zdjęć własnego autorstwa wraz z wymaganymi załącznikami. Prace w formacie JPG nadsyłać można pocztą tradycyjną na nośnikach elektrycznych (adres: Muzeum Kultury Ludowej w Osieku n. Notecią, ul. Dworcowa 12, 89-333 Osiek n. Notecią), bądź mailowo na adres: konkurs@muzeum.pila.pl. Uroczyste podsumowanie konkursu z wręczeniem nagród odbędzie się na imprezie plenerowej “Pożegnanie lata” we wrześniu 2023 r. Prace wyróżnione i nagrodzone oglądać będzie można na wystawie pokonkursowej. Szczegóły konkursu pod linkiem http://www.muzeum.pila.pl/edukacja.php?lang=pl&id_strony=34.

Termin nadsyłania prac do 14 sierpnia. Zapraszamy!

Continue Reading