Do zdarzenia doszło w piątek pod mostem na al. Jana Pawła II. Po otrzymaniu zgłoszenia służby zdecydowały o natychmiastowym zamknięciu mostu Bolesława Chrobrego zarówno dla samochodów, jak i pieszych.
Powodem utrudnień jest odnaleziony na brzegu Gwdy granat z okresu II wojny światowej. Teren został zabezpieczony przez policję, a na miejsce oczekiwany jest patrol saperski z jednostki wojskowej w Złocieńcu, który podejmie i zabezpieczy niewybuch.
Do czasu zakończenia działań saperów most pozostanie wyłączony z użytkowania. Kierowcy i piesi powinni stosować się do poleceń funkcjonariuszy oraz korzystać z alternatywnych tras.
Służby informują, że utrudnienia mogą potrwać nawet kilka godzin.