Connect with us

Edukacja

Pilski “ogólniak” na Pola ma już windę

Published

on

Powiat pilski pozbywa się kolejnych barier architektonicznych w szkołach. Kilka miesięcy takie urządzenie zostało oddane w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Pile, a dzisiaj oficjalnie w I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie przy ul. Wincentego Pola w Pile.

– Projekt powstał w 2021 roku, budowa ruszyła w sierpniu 2022 roku. Prace nie zakłóciły funkcjonowania szkoły. Dziękuję panu staroście, zarządowi powiatu oraz radnym za tę decyzję. Odtąd jesteśmy szkołą w pełni otwartą – mówi Angelika Zygmunt, dyrektor I LO.

Osoby niepełnosprawne będą zaopatrzony w specjalny breloczek, który będzie otwierał drzwi do windy. To z całą pewnością ułatwi im poruszanie po budynku szkoły.

Cała inwestycja kosztowała 715.000 złotych. Koszt dofinansowania ze strony Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych to 150.000 zł. Pozostała kwota pochodziła z powiatu pilskiego.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Edukacja

W Pile na Gwdzie odbyła się operacja “Czysta rzeka”

Published

on

By

Dziś jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W Pile odbyła się operacja czysta rzeka – GWDA. Piła 2024.

– Na niewielkim odcinku rzeki zebraliśmy sporą ilość odpadów. Pozostało ich dużo więcej. Nadal jest wiele nieczystości, palenisk oraz odpadów, takich jak: butelki szklane, puszki, oraz wszelkiego rodzaju tworzywa sztuczne. Piękne miejsce ale bardzo zaniedbane – mówi Artur Łazowy ze Stowarzyszenia Effata.
– Dziękujemy za pomoc młodzieży z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile, Pracownikom Państwowego Gospodarstwa Wodne Wody Polskie Zarząd Zlewni w Pile. Dziękujemy za odbiór odpadów przez Gminę Piła (Altvater Piła Sp. z o.o.). Dziękujemy za worki i rękawiczki od Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu – dodaje Łazowy.

Continue Reading

Edukacja

Sukces uczniów I LO w Pile w Wielkopolskiej Lidze Liceów

Published

on

By

Drużyna z I LO im Marii Skłodowskiej-Curie w Pile zajęła II miejsce w rozgrywkach Wielkopolskiej Ligi Liceów, w której biorą udział wybitnie zdolni uczniowie z liceów ogólnokształcących w województwie wielkopolskim.

Nasi uczniowie brali udział w Lidze Chemicznej, w której pod okiem swoich nauczycieli rywalizowali od kliku miesięcy, łącznie w sześciu rundach.
Podczas ostatniej rundy zadania dotyczyły „Chemii w życiu codziennym (w kuchni, łazience i ogrodzie)”.

W ogólnej klasyfikacji drużyna I LO, która startowała w rozgrywkach pod nazwą sPOLAryzowani, zdobyła srebrny medal. Brawo.
Opiekunem grupy był nauczyciel chemii Tomasz Wołowiec.

Advertisement

Przewodniczącą komisji, oceniającej rywalizacje w Lidze Chemicznej była prof. UAM dr hab. Romualda Bregier-Jarzębowska.

Continue Reading

Advertisement
Advertisement