Strzelanie Żniwne Bractwa Kurkowego w Wysokiej

Strzelnica „Walochówka” była areną kolejnych zmagań strzeleckich. Zgodnie z kalendarzem strzelań rozegrano turniej o godność Króla Żniwnego A.D. 2019 Bractwa Kurkowego w Wysokiej. Tradycyjnie, prócz Tarczy Królewskiej, strzelano również do tarcz honorowych oraz do Kura.

Gościem zawodów był Burmistrz miasta i Gminy Wysoka Artur Kłysz. W rywalizacji do tarczy ufundowanej przez Brata Adama Nowaka najlepsza okazała się Nikola, która wyprzedziła Siostrę Patrycję Liebrecht oraz Mirosławę Nowak. Z kolei w strzelaniu do tarczy ufundowanej przez Brata Tomasza Miedzińskiego zwyciężyła również Nikola przed Bratem Waldemarem Koteckim oraz Siostrą Patrycją Liebrecht. Trzecią z tarcz honorowych była tarcza Brata Jana Jóźwiny. Najcelniej do tej tarczy strzelała Mirosława Nowak, a kolejne miejsca zajęły: Nikola i Patrycja Liebrecht.

Najważniejsze strzelanie o godność Króla Żniwnego A.D. 2019 zakończyło się sukcesem Brata Tomasza Miedzińskiego. Pierwszym Rycerzem został Brat Waldemar Kotecki, a Drugim Rycerzem Brat Mirosław Mantaj. Jak zwykle, na zakończenie turnieju, strzelano do Kura. Zwyciężył Brat Jan Mrotek, który wyprzedził Brata Jana Jóźwinę oraz Brata Romana Sadzaka.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart