Nowe radiowozy dla Wysokiej i Ujścia

Posterunki Policji w Wysokiej i Ujściu dzięki wsparciu samorządów, w tym Powiatu Pilskiego, wzbogaciły się o nowe radiowozy osobowo-terenowe typu SUV, każdy wartości blisko 89 tys. zł. Przekazanie policyjnych aut miało miejsce w piątek, 25 stycznia przed Starostwem Powiatowym w Pile.

Wartość policyjnych aut marki Opel Mokka to prawie 180 tys. zł. Ich zakup w wysokości 42 500 zł dofinansował Powiat Pilski, gminy Wysoka i Ujście dołożyły po 21 250 zł.

Porozumienie dotyczące dofinansowania zostało zawarte w maju ubiegłego roku.
– To kolejny przykład naszej dobrej współpracy z policją. W ubiegłym roku dofinansowaliśmy zakup trzech radiowozów, które trafiły do gminy Szydłowo, Białośliwie i Miasteczko Krajeńskie. Sądzę, że na tym nie koniec, ponieważ bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas najważniejsze – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
Za wsparcie finansowe podziękował insp. Sebastian Cichocki, Komendant Powiatowy Policji w Pile.
– To rzadka sytuacja, żeby powiat dofinansowywał zakup samochodów dla policji, dlatego bardzo dziękujemy. Nasze potrzeby są bowiem duże. W 2018 roku z użytku wycofaliśmy 12 radiowozów, a 8 w najbliższym czasie również należałoby wymienić. Taka pomoc jest zatem bezcenna – dodał.
Na przekazaniu radiowozów obecni byli również burmistrzowie obu gmin. Jak duże znaczenie dla policjantów w terenie ma sprawny i mocny policyjny wóz, podkreślili samorządowcy z Wysokiej.
– Kiedy rada podejmowała decyzję o dofinasowaniu zakupu radiowozu, nikt nie miał wątpliwości, że to konieczne – przyznał Marek Madej, były już burmistrz Wysokiej.

Z kolei Artur Kłysz, obecny włodarz Wysokiej zaznaczył:
– Terenowy wóz naszym policjantom był bardzo potrzebny. Takim dojadą wszędzie.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart