Nowa stacja dializ i nefrologia w pilskim szpitalu

Blisko 7 mln złotych kosztowało urządzenie w nowym miejscu Oddziału Nefrologii i Chorób Wewnętrznych ze Stacją Dializ w Szpitalu Specjalistycznym w Pile. Pierwsi pacjenci trafią tutaj prawdopodobnie w najbliższy poniedziałek.

Prace zaczęły się w listopadzie 2017 roku. Pochłonęły blisko 7 mln zł łącznie z wyposażeniem. Stacja dializ znajduje się w jednej przestrzennej sali, posiada 18 stanowisk do dializy, dwukrotnie więcej niż na „starym” oddziale. Każde, to nowość – wyposażone jest w nowe aparaty do hemodializy. Pacjenci przyjmowani są na zabiegi przez 6 dni w tygodniu ( od poniedziałku do soboty), choć w nagłych przypadkach, również w niedziele.
Pomieszczenie jest klimatyzowane i jonizowane, a przy każdym stanowisku jest telewizor, pacjenci mogą z niego korzystać podczas zabiegu, podobnie jak z sieci WiFi.

– Na oddziale są cztery dwuosobowe sale dla pacjentów i jedna pojedyncza tzw. izolatka. Wszystkie z sanitariatami. Oddział posiada jeszcze unikatowy nawet w skali kraju system podwójnej dezynfekcji termicznej wody – mówi Rafał Szuca – dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile.

nefrologia

– W szpitalu zakończono kolejną ważną inwestycję, która podnosi standard leczenia pacjentów. Odział jest niezwykle nowoczesny, świetnie wyposażony, a pacjentom zapewniono wysoki komfort. Jesteśmy świadkami dużych zmian w tej placówce, którą po latach niedoinwestowania, mocno zmieniamy. Tylko w ciągu minionych czterech lat zainwestowano tu ponad 35 milionów złotych, łącznie z zakupem nowoczesnego sprzętu medycznego i modernizacją infrastruktury, kiedy za naszych poprzedników – kilkanaście. To pokazuje skalę inwestycji poczynionych w ostatnim czasie w pilskim szpitalu – powiedział Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski.

szuca

Nowoczesne urządzenie oddziału cieszy także personel.
– Rocznie przeprowadzamy 10 tysięcy zabiegów hemodializy, mamy 200 pacjentów, którzy trafiają do nas średnio 3 razy w tygodniu. Znacznie poprawi się ich komfort leczenia, podobnie jak nasz komfort pracy – powiedziała dr Justyna Pinkowska, pełniąca obowiązki kierownika oddziału.

Relacja wideo z otwarcia wkrótce w Telewizji Internetowej www.ITVPILA.pl.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart