IV BIEG TROPEM WILCZYM w PILE

Za nami IV Bieg Tropem Wilczym w Pile, który tradycyjnie odbył się w pierwszą niedziele marca. W tym roku przygotowaliśmy 765 pakietów startowych i podobnie jak w latach ubiegłych wszystkie zostały wykupione przez uczestników. Na linii startu pojawili się prawie wszyscy uprawnieni zawodnicy co poprawiło nasz rekord frekwencji o 300 osób.

Dystans 1963m prowadził przez leśne ścieżki osiedlowego lasku przy ul. Mickiewicza w Pile. Nasze wydarzenie organizowane jest od czterech lat i wpisuje się w program Pilskich Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które organizowane były w Pile już po raz siódmy. Cały program podobnie jak bieg ma na celu upamiętnienie żołnierzy powstania antykomunistycznego, którzy walczyli z okupantem po zakończeniu II Wojny Światowej. W 1963 roku zginął w walce ostatni Wyklęty Józef Franczak ps. Lalek stąd ten symboliczny dystans, aby jeszcze bardziej podkreślić historię polskiego podziemia. Po dobiegnięciu na metę na każdego uczestnika czekał pamiątkowy medal oraz smaczna grochówka z gorącą herbatą. Uczestnicy biegu mogli odbierać kilka dni przed biegiem swoje pakiety startowe, w których znajdowała się koszulka z wizerunkiem bohatera oraz gadżety patriotyczne. Na sam koniec przeprowadzona została jeszcze loteria fantowa, w której do wygrania były m.in. karnety na siłownie, bony na pizze oraz książki historyczne z gadżetami patriotycznymi.

-Jesteśmy dumni, że mieszkańcy tak chętnie włączają się w upamiętnienie Armii Niezłomnej. Cieszy nas najbardziej widok całych rodzin na trasie biegu, a małe pociechy sprawiają ten bieg wyjątkowym. Jak co roku można było zauważyć dużo kijkarzy oraz biegaczy ze swoimi czworonożnymi pupilami. Z pewnością to nas wyróżnia na tle innych biegów. Nie ma tu znaczenia kto zajmie pierwsze miejsce. W Biegu Tropem Wilczym najważniejsze jest pokonać symboliczną pętle i w aktywny sposób oddać hołd bohaterom – mówi Damian Jagła z grupy Pilscy Patrioci.

Pomysłodawcą biegu jest Fundacja Wolność i Demokracja, a organizatorem lokalnego biegu w Pile była grupa Pilscy Patrioci. Organizator już dzisiaj zaprasza na V jubileuszową edycję, w której w planach jest organizacja biegu na 1000 osób. Więcej informacji na facebook.pl/Bieg Tropem Wilczym w Pile.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart