Akcja „Niebezpieczne ulice, niebezpieczne drogi”

Od początku maja br. na terenie Piły i powiatu pilskiego trwa akcja „Niebezpieczne ulice, niebezpieczne drogi”. To przedsięwzięcie profilaktyczne promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym, które ma na celu ograniczenie zdarzeń na drodze. Działania pilskich policjantów to między innymi efekt bieżącej analizy stanu bezpieczeństwa i przekazywanych informacji przez mieszkańców powiatu pilskiego.

W z związku z bieżącą analizą stanu bezpieczeństwa na terenie całego powiatu pilskiego oraz zgłaszanymi przez mieszkańców oraz osób podróżujących drogami powiatu pilskiego cennych uwag na temat zagrożeń, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Zespołu Profilaktyki Społecznej z pilskiej komendy prowadzą działania pn. „Niebezpieczne ulice, niebezpieczne drogi”. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zapobieganie tragicznych w skutkach zdarzeń na drodze.

Przypominamy, iż pośpiech bardzo często powoduje, że wchodząc na przejścia dla pieszych zapominamy o elementarnych zasadach bezpieczeństwa, jakim jest rozejrzenie się i upewnienie, czy nie nadjeżdża pojazd. A kierowcy natomiast, zgodnie z obowiązującymi przepisami uważają, że to do obowiązków pieszych należy zatrzymanie się przed przejściem dla pieszych i często zapominają o kodeksowej zasadzie ograniczonego zaufania. Brak należytego oglądu sytuacji powoduje, że w przypadku wtargnięcia pieszego na przejście, czas na reakcję jest już tak krótki, że dochodzi do potrącenia. Kierujący niestety często poruszają się z nadmierną prędkością, nie stosując się do obowiązujących przepisów. Takie nieodpowiedzialne zachowania skutkują tragedią na drodze.

Policjanci każdego dnia, w godzinach porannych, popołudniowych oraz wieczornych „błyskają” światłami oznakowanych radiowozów w wyznaczonych miejscach oraz również nieoznakowanymi pojazdami koordynują trasy, gdzie może dojść do niebezpiecznych zdarzeń w ruchu drogowym. Celem akcji jest zwrócenie uwagi oraz przypomnienie wszystkim uczestnikom ruchu drogowego o zachowaniu szczególnej ostrożności właśnie w tych konkretnych miejscach oraz w ich obrębie.

Policjanci wręczają wszystkim ulotki oraz elementy odblaskowe. Mundurowi podczas akcji, reagują na niezgodne z prawem zachowania uczestników ruchu drogowego. Tylko w okresie ostatniego weekendu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nałożyli kilkanaście mandatów za przekroczenie prędkości na drodze prowadzącej nad jezioro Płotki.

Akcja pn. „Niebezpieczne ulice, niebezpieczne drogi” trwa! Apelujemy o rozwagę oraz czujność. Policjanci będą surowo karać uczestników ruchu drogowego, którzy nie będą stosować się do obowiązujących przepisów w ruchu drogowym!!!

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart