8. edycja projektu Kultura Dostępna w Kinach Helios

Skorzystaj z okazji i poznaj najnowsze polskie filmy! W każdy czwartek możesz je zobaczyć za jedyne 10 zł. W ramach 8. edycji projektu Kultura Dostępna w Kinach zapraszamy na projekcje w sieci kin Helios w całej Polsce.

Edycja pełna gwiazd ekranu zacznie się 7 września od filmu „Gwiazdy” – klimatycznie zobrazowanej historii kariery piłkarskiej i życia Jana Banasia. Film przeniesie nas do lat ’70., a w rolach głównych zobaczymy Mateusza Kościukiewicza i Sebastiana Fabijańskiego.

Fabularyzowane biografie cieszą się ostatnio wielkim powodzeniem, co dowodzi, że nie brakuje nam w historii i kulturze barwnych osobowości. Dlatego w tej edycji zobaczymy jeszcze pięć filmów opartych na prawdziwych wydarzeniach. Będą to „Sztuka kochania, historia Michaliny Wisłockiej”, „Maria Skłodowska-Curie”, „Bodo”, „Powidoki” i „Amok”.

Wielbicieli kina sensacyjnego zainteresują „Volta” Juliusza Machulskiego, „Konwój” z Januszem Gajosem i Robertem Więckiewiczem oraz pełny mocnych ról „Pitbull, niebezpieczne kobiety”. Bardziej refleksyjne propozycje to „Pokot” Agnieszki Holland, „Szatan kazał tańczyć” i „Moje córki krowy”. Eksperymentalne „Królewicz olch” i „Wściekłość” – to kino w nowatorski sposób pokazujące problemy młodszego pokolenia. Jedyny dokument w repertuarze – „21 x Nowy Jork” – da widzom możliwość spotkania z intrygującymi mieszkańcami Nowego Jorku, których w metrze poznał filmowiec Piotr Stasik.

Oto pełen repertuar 8. edycji projektu „Kultura Dostępna w kinach”:
07 września – Gwiazdy
14 września – Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej
21 września – Pitbull. Niebezpieczne kobiety
28 września – Wściekłość
05 października – Pokot
12 października – Szatan kazał tańczyć
19 października – Maria Skłodowska-Curie
26 października – Bodo
02 listopada – Powidoki
09 listopada – 21 x Nowy Jork
16 listopada – Konwój
23 listopada – Po prostu przyjaźń
30 listopada – Amok
07 grudnia – Moje córki krowy
14 grudnia – Królewicz Olch
21 grudnia – PolandJa
28 grudnia – Volta

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart