W zdarzeniu uczestniczyły dwa pociągi osobowe - relacji Piła - Bydgoszcz oraz Kołobrzeg - Warszawa Wschodnia. Wstępne ustalenia wskazują, że oba składy poruszały się w tym samym kierunku - na Bydgoszcz.
- W pewnym momencie jeden z pociągów zaczął zmieniać tor jazdy i doszło do bocznego zderzenia. Siła uderzenia była na tyle duża, że część wagonów obu składów wykolejona - poinformował nas mł. asp. Wojciech Zeszot - oficer prasowy KPP w Pile.
Łącznie pociągami podróżowało około 200 osób. Spośród nich obrażeń doznało 11 pasażerów i członków obsługi. Dwóch podróżnych przewieziono do Szpitala w Chodzieży, natomiast jeden pracownik obsługi pociągu trafił do Szpitala Specjalistycznego w Pile. Jak podają służby, obrażenia żadnej z poszkodowanych osób nie zagrażają ich życiu.
Przewoźnicy uruchomili dla pozostałych podróżnych transport zastępczy. Ruch kolejowy na tej trasie jest wstrzymany - wznowienie możliwe będzie dopiero po zakończeniu czynności przez służby na miejscu zdarzenia oraz po usunięciu wykolejonych wagonów. Kiedy to nastąpi, na razie nie wiadomo. Podróżujący muszą sprawdzać rozkład na portalu pasażera.