Connect with us

Wiadomości

Zamknięta Bazylika w Górce Klasztornej

Published

on

W związku z wystąpieniem zakażenia koronawirusem we Wspólnocie Zakonnej Misjonarzy Świętej Rodziny w Górce Klasztornej, wprowadzono od dzisiaj kwarantannę domową do 28 października br. ( włącznie ). Bazylika została zamknięta dla wiernych.

Wierni nie będą brali udziału w Mszach Świętych i Nabożeństwach w Bazylice. Zamówione intencje zostaną odprawione zgodnie z harmonogramem w kaplicy domowej. Misjonarze Świętej Rodziny odwołują również wszystkie spotkania zaplanowane na najbliższe dni.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wiadomości

Starosta przeciw planom likwidacji Dworca PKS w Pile

Published

on

By

Plany likwidacji dworca PKS w Pile były tematem dzisiejszej konferencji prasowej starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego oraz Arkadiusza Kubicha – wice starosty pilskiego.

Starosta poinformował, że już w 2018 roku PKS Sp. z o.o. wniosła do Rady Miasta w Pile o zmianę miejscowego planu zagospodarowania w rejonie ul. Kwiatowej i 14 lutego. Wnioskodawca chciał by w owym projekcie zapisano, że na  terenie obecnego dworca PKS zapisać przeznaczenie pod budownictwo wielorodzinne. Innymi słowy, gdyby Rada Miasta przegłosowała taką zmianę, pilski PKS może sprzedać teren dworca deweloperowi a ten może na nim wybudować budynki mieszkalne. Co ciekawe, pomysł PKS-u zyskał aprobatę prezydenta Piły Piotra Głowskiego.

Tak powstał plan miejscowego zagospodarowania w tym rejonie miasta.

-Nie dziwię się prywatnemu przedsiębiorcy, dziwię się postawie władz miasta w tej sprawie. Nasze wątpliwości wzbudza zasadność tych planów. Piła ma specyficzne położenie, oddziałuje na cały subregion. Tu przyjeżdżają do szkół średnich uczniowie, tu – z różnych stron – dojeżdżają do zakładów pracy dorośli – mówił dzisiaj starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Jednocześnie zaznaczył, że dzisiaj jego pracownicy złożyli w Urzędzie Miasta uwagi do zmian w planie miejscowego zagospodarowania dla tego terenu. Jednocześnie zapowiedział też, że będą zbierane podpisy pod petycją przeciwko likwidacji dworca PKS. Zbieranie podpisów ma się odbywać w godzinach porannych przed dworcem PKS oraz w szkołach, do których dojeżdżają uczniowie.

Advertisement

Continue Reading

Ludzie

Strzelanie 3 Majowe Bractwa Kurkowego w Wysokiej

Published

on

By

Z niewielkim opóźnieniem Siostry i Bracia z Bractwa Kurkowego w Wysokiej przeprowadzili pierwszy w tym sezonie strzeleckim turniej o godność Króla 3 Majowego A.D. 2022. Rywalizowano jak zwykle w strzelaniach do tarcz honorowych, Tarczy Królewskiej oraz do Kura.

Pierwsza z tarcz honorowych została ufundowana przez Brata Waldemara Koteckiego i trafiła do rąk Prezesa Banku Spółdzielczego w Wysokiej Macieja Wojczyńskiego, który okazał się lepszy od kandydata do Bractwa Rafała Waśkowiaka oraz Brata Andrzeja Batora. Kolejną tarczę ufundował Brat Mariusz Nowak. Zwyciężył w strzelaniu do niej Brat Andrzej Bator, przed Rafałem Waśkowiakiem i Bratem Andrzejem Oziminą. W strzelaniu do ostatniej z tarcz honorowych, ufundowanej przez Brata Franciszka Miedzińskiego, najlepszy okazał się Brat Mirosław Mantaj wyprzedzając Rafała Waśkowiaka i Brata Waldemara Koteckiego.
Jak zawsze, najwięcej emocji wzbudziło strzelanie do Tarczy Królewskiej. Zdobył ją wraz z tytułem Króla 3 Majowego A.D. 2022 Brat Prezes Jan Mrotek. Pierwszym Rycerzem został Brat Andrzej Ozimina , a Drugim Rycerzem Brat Andrzej Bator.
Na zakończenie strzelano do Kura. Zwyciężyła w nim Marta Bureta, który wyprzedziła swoją Mamę Mirosławę Nowak oraz Brata Andrzeja Batora.

Continue Reading
Advertisement