Connect with us

Na sygnale

Zaginiony 39-latek z Piły został zamordowany!

Published

on

fot. Krzysztof Dęga

Po trzech latach wyjaśniła się sprawa zaginięcia 39-letniego mieszkańca Piły. Policjanci zatrzymali dwie osoby, które usłyszały zarzut zabójstwa, za który grozi nawet dożywotnia kara pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że w drugiej połowie czerwca 2019 roku policjanci z Piły otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 39-letniego mieszkańca miasta. Mimo poczynionych ustaleń i poszukiwań, mężczyzny nie udało się odnaleźć.

Przełom nastąpił wiosną 2022 roku. Do pilskiej komendy przyszedł 41-letni mężczyzna, który miał być przesłuchany w związku ze złamaniem sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

-W toku prowadzonych z nim czynności oznajmił, że chciałby powiedzieć jeszcze o innym zdarzeniu. Przyznał, że pewnej czerwcowej nocy 2019 roku był świadkiem pobicia i zamordowania 39-latka. Wskazał również miejsce ukrycia zwłok – relacjonuje Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu.

Sekcja zwłok, ujawnionych w miejscu wskazania ich przez świadka potwierdziła, że jest to zaginiony w 2019 roku mieszkaniec Piły. Policjanci odnaleźli również samochód, którym przewożono pokrzywdzonego. Szczegółowe oględziny pojazdu potwierdziły, że był on wykorzystany w trakcie przestępstwa.

W toku dalszych czynności procesowych prowadzonych pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu ustalono, że 3 mężczyzn w nocy z 16 na 17 czerwca 2019 roku pojechało do jednego z miast Wielkopolski spotkać się ze swoją ofiarą. Następnie pobiło ją, skrępowało, wrzuciło do bagażnika i wywiozło do lasu, gdzie zadało jej ciosy nożem i wrzuciło do wykopanego dołu.

Advertisement

Pierwszy z mężczyzn – 41-letni mieszkaniec powiatu pilskiego, który ujawnił okoliczności zdarzenia, został zatrzymany w dniu składania zeznań. Okazało się, że drugi z nich – 45-latek mieszkaniec Piły, przebywa w zakładzie karnym. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, zatrzymali go w dniu jego wyjścia z więzienia, po odbyciu kary za inne przestępstwo. Jak ustalono trzecia z osób związana z morderstwem pokrzywdzonego zginęła w wypadku motocyklowym jeszcze w 2019 roku.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli w prokuraturze zarzut zabójstwa oraz bezprawnego pozbawienia wolności pokrzywdzonego. Drugi z nich zarzucanego mu przestępstwa dopuścił się w warunkach recydywy. Na wniosek prokuratora, Sąd zastosował wobec podejrzanych 3-miesięczny areszt tymczasowy.

Teraz obaj mogą pozostać  za więziennymi  kratami do końca życia.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Śmiertelny wypadek w Okalińcu

Published

on

By

KPP Piła

Kolejny śmiertelny wypadek na DK nr 10 w Okalińcu. Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 20.00.

Z pierwszych informacji przekazanych przez policję wynika, że doszło tam do bocznego zderzenia dwóch samochodów osobowych.

-68-letni kierowca Renault wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu prawidłowo kierowcy Mercedesa, który poruszał się drogą nr 10 z Piły w kierunku Bydgoszczy. W wyniku tego doszło do zderzenia obu tych pojazdów – informuje sierż. Magdalena Mróz z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

W mercedesie prócz kierowcy jechała jeszcze dwójka dzieci. Trafiły one do szpitala. Wypadku nie przeżył 68-letni kierowca Renault.

Droga w tym miejscu była zablokowana przez kilka godzin.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Tragiczny pożar w Pile

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga / Twoje7dni

Tragiczny pożar w Pile. Nie żyje jedna osoba.

Strażacy wezwanie do pożaru otrzymali o godz. 18.28. Na miejsce zostało zadysponowanych 6 zastępów straży pożarnej z JRG nr 1 i JRG nr 2 w Pile.

Po przyjeździe strażacy zastali pożar opuszczonego budynku, gdzie języki ognia wychodziły na zewnątrz.

Po przeszukaniu pomieszczeń strażacy w środku znaleźli zwęglone ciało. Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze czy to ciało kobiety czy mężczyzny.

Na miejscu pracują policyjni technicy oraz prokurator.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement