Connect with us

Na sygnale

Zaginiony 39-latek z Piły został zamordowany!

Published

on

fot. Krzysztof Dęga

Po trzech latach wyjaśniła się sprawa zaginięcia 39-letniego mieszkańca Piły. Policjanci zatrzymali dwie osoby, które usłyszały zarzut zabójstwa, za który grozi nawet dożywotnia kara pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że w drugiej połowie czerwca 2019 roku policjanci z Piły otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 39-letniego mieszkańca miasta. Mimo poczynionych ustaleń i poszukiwań, mężczyzny nie udało się odnaleźć.

Przełom nastąpił wiosną 2022 roku. Do pilskiej komendy przyszedł 41-letni mężczyzna, który miał być przesłuchany w związku ze złamaniem sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

-W toku prowadzonych z nim czynności oznajmił, że chciałby powiedzieć jeszcze o innym zdarzeniu. Przyznał, że pewnej czerwcowej nocy 2019 roku był świadkiem pobicia i zamordowania 39-latka. Wskazał również miejsce ukrycia zwłok – relacjonuje Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu.

Sekcja zwłok, ujawnionych w miejscu wskazania ich przez świadka potwierdziła, że jest to zaginiony w 2019 roku mieszkaniec Piły. Policjanci odnaleźli również samochód, którym przewożono pokrzywdzonego. Szczegółowe oględziny pojazdu potwierdziły, że był on wykorzystany w trakcie przestępstwa.

W toku dalszych czynności procesowych prowadzonych pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu ustalono, że 3 mężczyzn w nocy z 16 na 17 czerwca 2019 roku pojechało do jednego z miast Wielkopolski spotkać się ze swoją ofiarą. Następnie pobiło ją, skrępowało, wrzuciło do bagażnika i wywiozło do lasu, gdzie zadało jej ciosy nożem i wrzuciło do wykopanego dołu.

Advertisement

Pierwszy z mężczyzn – 41-letni mieszkaniec powiatu pilskiego, który ujawnił okoliczności zdarzenia, został zatrzymany w dniu składania zeznań. Okazało się, że drugi z nich – 45-latek mieszkaniec Piły, przebywa w zakładzie karnym. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, zatrzymali go w dniu jego wyjścia z więzienia, po odbyciu kary za inne przestępstwo. Jak ustalono trzecia z osób związana z morderstwem pokrzywdzonego zginęła w wypadku motocyklowym jeszcze w 2019 roku.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli w prokuraturze zarzut zabójstwa oraz bezprawnego pozbawienia wolności pokrzywdzonego. Drugi z nich zarzucanego mu przestępstwa dopuścił się w warunkach recydywy. Na wniosek prokuratora, Sąd zastosował wobec podejrzanych 3-miesięczny areszt tymczasowy.

Teraz obaj mogą pozostać  za więziennymi  kratami do końca życia.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Nożownik zaatakował w Wyrzysku

Published

on

By

W czwartek po godz. 23.00 w centrum Wyrzyska doszło do dramatycznych wydarzeń.

Późnym popołudniem do oficera dyżurnego pilskiej jednostki wpłynęła informacja o ugodzeniu nożem mężczyzny, do którego miało dojść na terenie jednej z wyrzyskich posesji. Na miejsce błyskawicznie zostały zadysponowane najbliższe patrole. Funkcjonariusze przejęli poszkodowanego i kontynuowali udzielanie pomocy do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego. Mężczyzna miał widoczną ranę ciętą na szyi oraz dwie rany kłute w okolicach klatki piersiowej. W ciężkim stanie został zabrany do szpitala.

Policjanci jednocześnie próbowali ustalić okoliczności tego zdarzenia oraz personalia sprawcy. Wersje wydarzeń przedstawione przez zgłaszającego, świadków oraz samego pokrzywdzonego były niespójne. Mundurowi sprawdzili dokładnie pobliski teren i ujawnili ślady krwi prowadzące do mieszkania znajdującego się kilkaset metrów dalej.

-Podczas przeszukania domu, w piecu zabezpieczyli zakrwawioną koszulkę sprawcy. Ustalenia funkcjonariuszy pozwoliły wytypować mężczyznę odpowiedzialnego za uszkodzenia ciała. Policjanci rozpoczęli poszukiwania i kilka godzin później zatrzymali sprawcę, który ukrywał się na zalesionym terenie – informuje st. sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

26-letniemu mężczyźnie został przedstawiony zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją Sądu Rejonowego w Chodzieży sprawca najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu dożywocie.

Zaatakowany mężczyzna w stanie krytycznym przebywa w szpitalu.

Advertisement

Continue Reading

Na sygnale

Tragiczny wypadek na A2

Published

on

By

Policjanci pod nadzorem prokuratora nadal pracują na miejscu wypadku, do którego dzisiaj, po godzinie 11 doszło na trasie A2 (131 kilometr). Zderzyły się tam ze sobą samochód osobowy marki BMW, oraz samochód ciężarowy.

W wyniku doznanych obrażeń, na miejscu zmarła 29-letnia obywatelka Ukrainy, która była pasażerką BMW. Kierujący BMW obywatel Rosji został przetransportowany do szpitala.
Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż do zdarzenia mogło się przyczynić niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu.
Policjanci wspólnie z prokuratorem pracują nad zabezpieczeniem dowodów w sprawie, aby szczegółowo ustalić przyczyny tragedii. W sprawie toczyć się będzie śledztwo.
Autostrada w kierunku Poznania w tym miejscu jest nadal zablokowana. Wyznaczone zostały objazdy trasą K92.

Continue Reading
Advertisement