Connect with us

Biznes

WZLOT w przyszłość! – rusza Lokalna Organizacja Turystyczna

Published

on

19 sierpnia 2021 roku pięciu włodarzy z największych samorządów z powiatu złotowskiego podpisało List Intencyjny dotyczący powołania Lokalnej Organizacja Turystycznej o nazwie Wielkopolskie Zdroje – Lokalna Organizacja Turystyczna, w skrócie WZLOT. Organizacja ma pomóc w lepszym wykorzystaniu i wypromowaniu potencjału turystycznego regionu.

Złotowszczyzna wyróżnia się wyjątkowym bogactwem naturalnym i przyrodniczym, kultywuje unikalne dziedzictwo kulturowe Krajny, tworzy znakomitą przestrzeń do rekreacji i wypoczynku. Dlatego burmistrz Miasta Złotowa Adam Pulit wystąpił z inicjatywą powołania organizacji, która umożliwi utworzenie ponadlokalnego produktu turystycznego.

Do tego przedsięwzięcia chętnie przyłączyli się: burmistrz Gminy i Miasta Jastrowie Piotr Wojtiuk, burmistrz Gminy i Miasta Krajenka Stefan Kitela, wójt Gminy Zakrzewo Marek Buława oraz wójt Gminy Złotów Piotr Lach.

Wspólnie wypracowane cele i założenia doprowadziły do podpisania Listu Intencyjnego, w którym włodarze wyrażają wolę utworzenia lokalnej organizacji turystycznej i przystąpienia do tego stowarzyszenia w charakterze członków założycieli. W Liście Intencyjnym określono cele Stowarzyszenia:

· „kreowanie i upowszechnianie wizerunku regionu jako atrakcyjnego turystycznie,

Advertisement

· działanie na rzecz rozwoju turystyki,

· a także integracja środowisk samorządu terytorialnego, gospodarczego i zawodowego oraz osób, instytucji i organizacji zainteresowanych rozwojem turystycznym regionu.”

Burmistrzowie i wójtowie 5 gmin i miast dążą do stworzenia produktu turystycznego, który będzie kołem zamachowym dla rozwoju regionu. Turystyka to ważna gałąź gospodarki: to nowe inwestycje w zakresie bazy noclegowo-hotelowej, to infrastruktura sportowo-rekreacyjna, to w końcu nowe miejsca pracy i przedsiębiorstwa usługowe. Powiat złotowski ma wszelkie warunki do przyciągania spragnionych spokoju i wyjątkowego mikroklimatu turystów – teraz należy to tylko dobrze wypromować, a do tego potrzebne jest wspólne działanie całego regionu.

Nieprzypadkowe było też miejsce podpisania Listu Intencyjnego – włodarze spotkali się bowiem na pływającej platformie po Jeziorze Sławianowskim. Stworzona przez małżeństwo Państwa Agnieszki i Marcina Borzych barka na przystani w Buntowie, powstała w związku z ich wielkimi marzeniami skoncentrowanymi na rozwoju turystycznym ich miejscowości oraz prowadzeniu własnej działalności gospodarczej w branży turystycznej. Ta inicjatywa to świetny dowód i przykład celowości utworzenia WZLOT-u.

Wspólnymi działaniami można lepiej wykorzystywać potencjał turystyczny danego miejsca. Tworzona właśnie Lokalna Organizacja Turystyczna będzie miała za zadanie zrzeszać podmioty działające w branży turystycznej, dawać im impuls do bliższej współpracy i tworzyć gotową oraz kompleksową ofertę dla potencjalnego turysty. Włodarze 5 gmin i miast mają nadzieję, że w tych działaniach będą im towarzyszyć słowa Henry’ego Forda „Zebranie się razem to początek, trzymanie się razem to postęp, wspólna praca to sukces!”.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Biznes

25-lecie Chodzieskiego Klubu Gospodarczego

Published

on

By

Chodzieski Klub Gospodarczy świętuje w tym roku 25-lecie działalności. Dziś zrzesza 60 przedsiębiorstw działających na terenie ziemi chodzieskiej. Tegoroczna edycja Targów PROMOCJE odbywa się ze wsparciem Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Stosowną umowę podpisali Prezes Zarządu Klubu – Roman Pietruszka i Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego w towarzystwie Burmistrza Chodzieży – Jacka Gursza i Mirosława Juraszka, Starosty Powiatu Chodzieskiego.

Odbywające się 4 czerwca w Chodzieży Targi będą doskonałą okazja do zaprezentowania działalności poszczególnych wystawców, ciekawego spędzenia czasu i to co najważniejsze integracji chodzieskich przedsiębiorców.

– Zainteresowanie jakim cieszyły się poprzednie edycje Chodzieskich targów Gospodarczych pokazuje, że jest zapotrzebowanie na podobne imprezy w tak zwanym terenie, poza największymi ośrodkami gospodarczymi, takimi jak Poznań. Cieszę się, że to właśnie na północy naszego regionu spotkają się przedsiębiorcy z różnych branż, będą mogli nawiązać nowe kontakty i pozyskać nowych klientów – mówi Jacek Bogusławski.

Continue Reading

Biznes

PGE: będziemy wspierać odbudowującą się Ukrainę. Spotkanie prezesa PGE z ambasadorem Ukrainy

Published

on

By

PGE Polska Grupa Energetyczna

Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej spotkał się z ambasadorem Ukrainy w Polsce Andrijem Deszczycą. Głównymi tematami poruszonymi na wspólnym spotkaniu była pomoc dotychczas udzielona Ukrainie przez PGE oraz propozycje wsparcia odbudowy ukraińskiej sieci energetycznej po zakończeniu wojny.

Serdeczne dziękuję za wsparcie dla Ukraińców w czasie ciężkiej próby, jaką jest wojna, za pomoc w dostawach energii na obszary, które ucierpiały wskutek działań okupantów oraz za gotowość do współpracy na rzecz odbudowy Ukrainy po naszym zwycięstwie” – powiedział Andrij Deszczyca, ambasador Ukrainy w Polsce.

Grupa PGE, od pierwszego dnia agresji Rosji na Ukrainę, realizuje działania mające na celu pomoc uchodźcom, wspiera organizacje i instytucje dające im schronienie oraz pomaga w skompletowaniu transportów humanitarnych wysyłanych do ukraińskich miast.

Jesteśmy całym sercem z walczącą Ukrainą. Od początku wojny wspieramy naszych sąsiadów w tym trudnym dla nich czasie, organizujemy pomoc dla przybywających do Polski uchodźców i na pewno nie zostawimy Ukrainy bez pomocy po zakończeniu wojny – powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej podczas spotkania z ambasadorem Ukrainy. – PGE posiada doświadczenie oraz kompetencje niezbędne w budowie i obsłudze sieci energetycznych. Po zakończeniu wojny na Ukrainie pracownicy PGE Dystrybucja stanowiliby cenne wsparcie przy odbudowie infrastruktury dystrybucyjnej. Deklarujemy pełną współpracę w przywracaniu niezawodnych dostaw energii elektrycznej do ukraińskich gospodarstw domowych i odbudowującej się ukraińskiej gospodarki”.

Advertisement

Pomoc dla uchodźców

Od początku wojny na Ukrainie, PGE przekazała za pośrednictwem Fundacji PGE darowizny w wysokości blisko 800 tys. zł, które zostały przeznaczone na bieżącą pomoc uchodźcom przybywającym do Polski oraz na pomoc humanitarną wysyłaną na tereny objęte największymi działaniami wojennymi.

PGE wsparła również zakup trzech w pełni wyposażonych namiotów pneumatycznych, które powiększyły bazę noclegową dla uchodźców ze wschodniej Ukrainy przybywających do Lwowa i Truskawca, blisko granicy z Polską.

PGE udostępniła również miejsca noclegowe w swoim Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Energetyk” w Nałęczowie, w którym schronienie znalazło 120 członków rodzin ukraińskich energetyków uciekających przed rosyjską agresją na Ukrainę.

Wsparcie w utrzymaniu ciągłości dostaw energii

Advertisement

PGE skierowała wsparcie do ukraińskiego sektora energetycznego, który stoi przed problemem utrzymania ciągłości dostaw energii na terenach najbardziej dotkniętych działaniami wojennymi. Na wschodzie Ukrainy bez prądu wciąż pozostają nie tylko urzędy czy domy prywatne, ale także szpitale, przepompownie wody i instytucje, w których schronienia szukają obywatele Ukrainy. Dlatego PGE przekazała na teren Ukrainy agregat prądotwórczy oraz materiały niezbędne do zachowania ciągłości dostaw energii elektrycznej, odtworzenia zniszczonej infrastruktury i zachowania ciągłości dostaw energii (m.in. przewody oraz transformatory). Agregat o mocy 410 kVA pozwoli na ciągłe zasilanie szpitala, miejskiego ujęcia wody bądź 600 osobowego osiedla mieszkalnego. Sprzęt został przekazany energetykom z Ukrainy za pośrednictwem Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Dodatkowo na specjalny wniosek gminy Ustrzyki Dolne w województwie podkarpackim, PGE wybudowała tymczasową linię niskiego napięcia, zasilającą w energię elektryczną namioty na przejściu granicznym w Krościenku, w których znajdują się punkty z pomocą medyczną, posiłkami i pomieszczenia do odpoczynku dla uchodźców.

KONTAKT:

Małgorzata Babska

Rzecznik prasowy Grupy PGE

Advertisement

tel. +48 (22) 340 13 36

tel. kom. +48 661 778 955

e-mail: biuro.prasowe@gkpge.pl

https://www.gkpge.pl/grupa-pge/dla-mediow/kontakt-dla-mediow

Źródło informacji: PGE Polska Grupa Energetyczna

Advertisement

Continue Reading
Advertisement