Connect with us

Na sygnale

Wypadek w Próchnowie. Lądował LPR

Published

on

fot. OSP Margonin

4 marca 2023 roku przed godziną 16.00  Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało informację przez CPR o zderzeniu się dwóch pojazdów na drodze wojewódzkiej nr 190 w miejscowości Próchnowo – prawdopodobnie jeden mężczyzna jest zakleszczony w pojeździe.

Zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Chodzieży, OSP KSRG Margonin, OSP Próchnowo, Policję oraz ambulans Państwowego Ratownictwa Medycznego i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu straży pożarnej stwierdzono, że w wypadku uczestniczyły dwa samochody (bus i samochód osobowy są uszkodzone i znajdują się poza jezdnią) – trzy osoby podróżujące znajdują się na zewnątrz pojazdów – przytomne.

Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie (lat 37). Następnie zabezpieczono lądowisko dla śmigłowca LPR. Przybyłe na miejsce zdarzenia Zespoły Ratownictwa Medycznego, po przebadaniu wszystkich uczestników,
przetransportowali jednego poszkodowanego ambulansem do Izby Przyjęć Szpitala Powiatowego w Chodzieży. Droga wojewódzka DW-190 na czas działań była zablokowana – Policja zorganizowała odjazd.

W działaniach trwających dwie godziny brały udział 5 zastępów straży pożarnej w sile 18 strażaków, Policja, Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz pomoc drogowa.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Wypadek w Śmiłowie. Zderzyły się 2 pojazdy

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

Do poważnego wypadku doszło w piątek wieczorem na DK 10 w Śmiłowie.

Około godz.18.30 na ul. Pilskiej w Śmiłowie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych.

-Kierujący pojazdem Peugeot 307, 51-letni mieszkaniec m. Jeziorki nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdem jadącym przed nim, który ustępował pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych. Ustępujący pierwszeństwa pieszemu to 34-letni kierowca  Audi A3 – informuje Olimpia Kubińska z KPP w Pile.

W wyniku zderzenia do szpitala przewieziona została  47-letnia pasażerka sprawcy z urazem nogi oraz bólem w klatce piersiowej. Sprawca wypadku był trzeźwy.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Szkoła Policji w Pile od dzisiaj ma nowy sztandar

Published

on

By

fot. Szkoła Policji w Pile

Szkoła Policji w Pile ma od dzisiaj nowy sztandar. W południe na pl. Staszica w Pile rozpoczęła się uroczystość jego wręczenia, w której wziął udział m.in. zastępca komendanta głównego Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej.

Poprzedni sztandar służył Szkole Policji w Pile przez ponad 30 lat. Brał udział we wszystkich uroczystościach, w których brała udział pilska Szkoła Policji. Nowy został ufundowany przez Komitet Społeczny pod przewodnictwem ministra Grzegorza Piechowiaka.

Uroczystości związane z przekazaniem sztandaru odbyły się na pl. Staszica przed budynkiem Szkoły Policji z pełnym ceremoniałem policyjnym.

Po wbiciu symbolicznych gwoździ, sztandar słuchaczom szkoły, przekazała komendant Szkoły Policji w Pile  podinsp. Beata Różniak-Krzeszewska.

Advertisement

Continue Reading