Connect with us

Wiadomości

W Pile świętowano Dzień Weterana i Uczestników Misji Pokojowych ONZ

Published

on

29 maja przypada Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa oraz Międzynarodowy Dzień Uczestników Misji Pokojowych ONZ.
Dzień Weterana to polskie święto wprowadzone przez Sejm RP w 2011 roku. Jego celem jest uhonorowanie, a zarazem przypomnienie działań polskich żołnierzy w ramach misji pokojowych ONZ na całym świecie. Jest ono zbieżne z Międzynarodowym Dniem Uczestników Misji Pokojowych ONZ.

Z tej okazji pod pomnikiem na Placu Zwycięstwa w Pile odbyła się uroczystość ku pamięci polskich żołnierzy, którzy polegli na misjach pokojowych. Kwiaty w imieniu władz Powiatu Pilskiego złożył także Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.

Jak co roku oba święta obchodzili członkowie Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ Koła nr 24 w Pile, którego prezesem jest Tadeusz Daukszewicz. Z tej okazji życzenia i gratulacje złożył wszystkim członkom stowarzyszenia wicestarosta Arkadiusz Kubich.

Advertisement

– Polscy żołnierze mają wspaniale zasługi w misjach pokojowych na całym świecie. Dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do ratowania ludzkiego życia – mówił.
W podziękowaniu za wspieranie działań Koła nr 24 w Pile wicestarosta Arkadiusz Kubich  otrzymał Srebrny Medal za Zasługi dla SKMP ONZ, który nadał prezes Zarządu Głównego SKMP ONZ gen. bryg. dr Stanisław Woźniak.

Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa obchodzą także uczestnicy grup ratowniczych Państwowej Straży Pożarnej, kontyngentów Policji i Straży Granicznej, czy też innych funkcjonariuszy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze

Published

on

By

burza
fot. Krzysztof Dęga

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze. Pierwsza fala już za nami, ale szykują się kolejne.

Komórki burzowe zaczęły gromadzić się nad Piłą około 20.00. Zrobiło się ciemno, zaczął wiać wiatr i padać deszcz. Dodatkowo masy ciepłego i zimnego powietrza spowodowały wyładowania atmosferyczne.

Na ul. Podchorążych drzewo spadło na jezdnię.

Uważajcie na siebie!

Advertisement

Continue Reading

Wiadomości

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile

Published

on

By

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile. W środę, 22 maja,  odbył się pierwszy w tym roku Piknik Rekreacyjno-Sportowy Seniorów Powiatu Pilskiego.  

Uczestników odwiedzili Rafał Zdzierela, starosta pilski oraz Maria Kubica, Przewodnicząca Rady Miasta Piły. Życzyli seniorom udanego sezonu oraz dużo zdrowia i radości ze wspólnych spotkań.

– Panowała wspaniała atmosfera. Podczas takich wydarzeń ważna jest również integracja różnych organizacji seniorskich – mówi starosta.

Advertisement

Przypominamy, że kolejny piknik odbędzie się już za tydzień, w środę 29 maja. Wstęp jest wolny.

Organizatorem pikników, które będą odbywać się od przyszłej środy, co dwa tygodnie, przez całe lato, jest Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Okręgowy  w Pile, przy wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement