W ogniu zginęło 100 prosiąt i 14 macior

17 listopada 2021 roku o godzinie 9:39 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymało informację poprzez Centrum Powiadamiania Ratunkowego, o pożarze chlewni w miejscowości Ostrówki. Niestety pożar był fatalny w skutkach. W płomieniach zginęło ponad 100 zwierząt. 

Na miejsce pożaru zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Chodzieży, OSP KSRG Budzyń, OSP KSRG Wyszyny, OSP KSRG Stróżewo i OSP Prosna.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia strażakom ukazał się przerażający widok. Palił się dach chlewni, a właściciel poinformował, że w środku budynku inwentarskiego znajdują się zwierzęta.

Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wejściu do budynku z kamerą termowizyjną, gdzie po zlokalizowaniu źródła ognia podano wodę. Równocześnie rozpoczęto działania gaśnicze na dachu budynku.

Po szybkim przytłumieniu pożaru przystąpiono do ewakuacji zwierząt z miejsc objętych pożarem – nie ewakuowano pozostałych zwierząt z pozostałej części budynku. Jednocześnie rozpoczęto oddymianie budynku przy użyciu wentylatorów oddymiających.

Dalsze działania straży pożarnej polegały na rozbieraniu poszycia dachowego celem odnalezienia wszystkich źródeł ognia i dogaszeniu pożaru.
Niestety w wyniku pożaru padło ok. 100 prosiąt i 14 macior. W działaniach trwających ponad dwie godziny brało udział 10 zastępów straży pożarnej w sile 23 strażaków oraz Policja.

Przyczyna pożaru nie jest na razie znana.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart