Connect with us

Na sygnale

W ogniu zginęło 100 prosiąt i 14 macior

Published

on

17 listopada 2021 roku o godzinie 9:39 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymało informację poprzez Centrum Powiadamiania Ratunkowego, o pożarze chlewni w miejscowości Ostrówki. Niestety pożar był fatalny w skutkach. W płomieniach zginęło ponad 100 zwierząt. 

Na miejsce pożaru zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Chodzieży, OSP KSRG Budzyń, OSP KSRG Wyszyny, OSP KSRG Stróżewo i OSP Prosna.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia strażakom ukazał się przerażający widok. Palił się dach chlewni, a właściciel poinformował, że w środku budynku inwentarskiego znajdują się zwierzęta.

Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wejściu do budynku z kamerą termowizyjną, gdzie po zlokalizowaniu źródła ognia podano wodę. Równocześnie rozpoczęto działania gaśnicze na dachu budynku.

Po szybkim przytłumieniu pożaru przystąpiono do ewakuacji zwierząt z miejsc objętych pożarem – nie ewakuowano pozostałych zwierząt z pozostałej części budynku. Jednocześnie rozpoczęto oddymianie budynku przy użyciu wentylatorów oddymiających.

Advertisement

Dalsze działania straży pożarnej polegały na rozbieraniu poszycia dachowego celem odnalezienia wszystkich źródeł ognia i dogaszeniu pożaru.
Niestety w wyniku pożaru padło ok. 100 prosiąt i 14 macior. W działaniach trwających ponad dwie godziny brało udział 10 zastępów straży pożarnej w sile 23 strażaków oraz Policja.

Przyczyna pożaru nie jest na razie znana.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Pożar w okolicy pilskiego lotniska

Published

on

By

fot. Czytelnik "Twoje7dni"

W sobotę po godz. 15.20 doszło do pożaru w okolicach lasu przy pilskim lotnisku.

-Z ogniem walczyły 3 jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz 2 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz dwa samoloty gaśnicze – powiedział nam asp. Mateusz Kentzer z bura prasowego KP PSP w Pile.

Po godz. 16.20 sytuacja była już opanowana. Spaleniu uległo około pół hektara ściółki leśnej.

Continue Reading

Na sygnale

W Pile na stawkach utonął 22-latek

Published

on

By

Tragiczny początek wakacji. W czwartek wieczorem w stawkach przy ul. Kusocińskiego utonął 22-latek.

W czwartkowy wieczór dwóch 22-latków postanowiło popływać w “stawkach” przy ul. Kusocińskiego. W pewnym momencie jeden z nich zaczął się topić. Drugi z mężczyzn ruszył mu na ratunek. Zdołał wyciągnąć go z wody, a następnie rozpoczął reanimację. Sytuacja była dramatyczna.

Po chwili pojawił się Zespół Ratownictwa Medycznego, który przejął czynności ratunkowe i zabrał 22-latka do szpitala. Niestety, pomimo prowadzonej reanimacji młody mężczyzna zmarł.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi pilska policja pod nadzorem prokuratury.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement