Connect with us

Wiadomości

VI Kajakowy Herbarz Miast Polskich – Piła

Published

on

Kajakowy Herbarz Miast to cykliczna ogólnopolska impreza promująca krajoznawstwo i turystykę kajakową, odbywająca się co roku w innym regionie kraju. W 2023 wybór padł na Piłę i Klub Kajakowy PTTK GWDA Piła.

Zaproszono kajakarzy krajoznawców z całej Polski na tradycyjny spływ Pożegnanie Lata. Turyści zjechali w piątek do gościnnej agroturystyki w Krępsku, zorganizowali biwak i rozpalili ognisko. W sobotę odbył się spływ na trasie Ptusza – Krępsko. Jest to najciekawszy odcinek dolnej Gwdy bogaty w bystrza, szypoty i kamienie. Na trasie uczestników przemoczył do suchej nitki półgodzinny rzęsisty deszcz. Ale że było ciepło – wszyscy przetrwali ulewę w świetnych humorach. Przy wieczornych ogniskach były wspólne śpiewy, indywidualne popisy piosenkarskie i recytacje, nie zabrakło wspomnień i planów na turystyczną przyszłość. Jednym słowem – integracja.

Clou programu stanowiło niedzielne piesze zwiedzanie Piły. Przybyli tu, oprócz turystów kajakarzy, również słuchacze Nadnoteckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Piły. Zwiedzanie poprowadził znany pilski turysta, krajoznawca i regionalista Jan Balcerzak. W ponad dwie godziny pokazał główną część miasta. Na koniec turyści zwiedzili muzea: Domek Staszica i Muzeum Okręgowe.
W tej nietypowej imprezie wzięło udział łącznie około 60 osób. Większość to Pilanie, ale nie zabrakło turystów z Gdańska, Szczecina, Włocławka, Warszawy, Poznania czy Bydgoszczy.
Komandorem spływu był Włodzimierz Kasior a organizatorką części krajoznawczej – pisząca te słowa-
Joanna Piotrowska.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze

Published

on

By

burza
fot. Krzysztof Dęga

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze. Pierwsza fala już za nami, ale szykują się kolejne.

Komórki burzowe zaczęły gromadzić się nad Piłą około 20.00. Zrobiło się ciemno, zaczął wiać wiatr i padać deszcz. Dodatkowo masy ciepłego i zimnego powietrza spowodowały wyładowania atmosferyczne.

Na ul. Podchorążych drzewo spadło na jezdnię.

Uważajcie na siebie!

Advertisement

Continue Reading

Wiadomości

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile

Published

on

By

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile. W środę, 22 maja,  odbył się pierwszy w tym roku Piknik Rekreacyjno-Sportowy Seniorów Powiatu Pilskiego.  

Uczestników odwiedzili Rafał Zdzierela, starosta pilski oraz Maria Kubica, Przewodnicząca Rady Miasta Piły. Życzyli seniorom udanego sezonu oraz dużo zdrowia i radości ze wspólnych spotkań.

– Panowała wspaniała atmosfera. Podczas takich wydarzeń ważna jest również integracja różnych organizacji seniorskich – mówi starosta.

Advertisement

Przypominamy, że kolejny piknik odbędzie się już za tydzień, w środę 29 maja. Wstęp jest wolny.

Organizatorem pikników, które będą odbywać się od przyszłej środy, co dwa tygodnie, przez całe lato, jest Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Okręgowy  w Pile, przy wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement