Uczennica I LO w Pile ze stypendium Ministra Edukacji Narodowej

Dominika Liszkiewicz, uczennica klasy 3f z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile oraz podopieczna MDK Iskra w Pile znalazła się w gronie stypendystów Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2020/2021.

Stypendium Ministra Edukacji Narodowej otrzymało jedynie 35 uczniów, absolwentów z województwa wielkopolskiego.

Gratuluję serdecznie. To wielki sukces znaleźć się w tak nielicznym gronie stypendystów. Życzę kolejnych sukcesów – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Dominika Liszkiewicz to młoda uzdolniona poetka, która odnosi ogromne sukcesy w krajowych i międzynarodowych konkursach.
Jednym z największych jej tegorocznych osiągnięć było zajęcie II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie „Polskie serce pękło. Katyń 1940”, w kategorii: tekst piosenki. W konkursie uczestniczyło blisko 4 tysiące uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Reprezentantka powiatu pilskiego odebrała nagrodę w Warszawie, podczas uroczystej gali konkursu “Polskie serce pękło. Katyń 1940” relacjonowanej 13 kwietnia w Telewizji Polskiej.

Dominika zdobyła także główną nagrodę (Grand Prix) w VI edycji prestiżowego ogólnopolskiego Konkursu Literackiego “Żywot człowieka poćciwego”, zorganizowany przez Ośrodek Teatralno-Edukacyjny im. Mikołaja Reja w Nagłowicach.

Z koleżanką Natalią Domagalską zdolna poetka została laureatką tegorocznej edycji konkursu Sejm Dzieci i Młodzieży, dzięki pracy pisemnej “Prymas Wyszyński. Dwa dni z całego życia” – opowiadającej  o roli, jaką odegrał kardynał Wyszyński podczas konklawe, które wybrało Jana Pawła II na papieża. Konkurs organizuje Kancelaria Sejmu. We wrześniu uczennica I LO zwyciężyła w Berlinie w IX Międzynarodowym Konkursie Poetyckim “Jugend schreibt Gedichte”/”Młodzież pisze wiersze”. Nagrodę odebrała 18 września w Instytucie Polskim w Berlinie.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart