Connect with us

Wiadomości

Trwa modernizacja dróg powiatowych

Published

on

Trwają intensywne remonty dróg w gminach powiatu pilskiego.
– Niezależnie czy to miasto, czy tereny rolnicze to każdy zakątek Powiatu Pilskiego jest dla nas ważny, dlatego stale podnosimy bezpieczeństwo i komfort użytkowników naszych dróg – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

W Gminie Wyrzysk wyremontowany będzie ważny odcinek drogi powiatowej 1192P Wyrzysk – Glesno o łącznej długości ponad 2 km. Aktualnie mocno zaawansowane są już prace na pierwszym odcinku Wyrzysk Skarbowy – Gleszczonek. Droga ma już nową nawierzchnię, do zrobienia zostało oznakowanie i wykonanie bezpiecznych poboczy. Wartość prac to ok. 1,5 mln zł. Wykonawcą robót jest firma: REDON NAKŁO Sp. z o.o. Niebawem ruszy drugi etap prac na ponad kilometrowym odcinku z Gleszczonka do Glesna. Warto zaznaczyć, że o modernizację tego odcinka drogi powiatowej skutecznie zabiegali radni powiatowi Iwona Schulz i Almuetaz Bellah Nasrullah.

W Gminie Łobżenica Powiat Pilski natomiast czyni ostatnie przygotowania do modernizacji drogi między Dźwiersznem Małym a Witrogoszczą. W ramach tej inwestycji zostanie między innymi położona nowa nawierzchnia czy wykonane będzie pobocze i oznakowanie. Koszt robót na tym odcinku to ponad 800 tys. zł.
W zmodernizowanie tej drogi mocno zaangażował się przewodniczący Rady Powiatu w Pile Kazimierz Wasiak oraz radne Ewa Ramusiewicz i Zdzisława Bosak-Kawa.
Już niedługo rozpoczną się również prace na innych drogach powiatowych. Łącznie zmodernizowanych zostanie 20 km. Zadania te realizowane dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości blisko 15 mln zł.

W sierpniu Powiat Pilski złożył kolejny wniosek do Michała Zielińskiego,Wojewody  Wielkopolskiego, który przy pozytywnym rozpatrzeniu pozwoli zmodernizować drogę Ruda-Glesno wraz z przebudową centrum tej drugiej miejscowości.

– Kontynuujemy prace modernizacyjne na drogach powiatowych dzięki pozyskanym środkom rządowym i wsparciu budżetu powiatu. To dobry rok dla naszych inwestycji drogowych – podsumowuje starosta Eligiusz Komarowski.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wiadomości

Mikołaj przypłynął kajakiem!

Published

on

By

W sobotę, 3 grudnia,  spadł lekki śnieg, więc Mikołaj w asyście trzydziestu kajakarzy wypłynął na Gwdę.

Na pilskiej Wyspie spotkał grupę dzieci z ośrodka szkolno-wychowawczego. Dzieciaki otrzymały z jego rąk prezenty, kajakarze dostali upominki od młodzieży, a wszyscy zostali poczęstowani gorącą czekoladą przez niezastąpionego Wyspiarza.

Wodniacy nie oglądając się za siebie popłynęli dalej, aż do Motylewa skąd kajaki i uczestników zwieziono do bazy. Tam ognisko, gorący poczęstunek i losowanie wzajemnie przygotowanych drobnych upominków. Świetna atmosfera, dobry humor i sprzyjająca pogoda – to jest to, co kajakarze lubią najbardziej.

Następne spotkanie na wodzie – dopiero w przyszłym roku ;), na Trzech Króli, czyli za miesiąc!

Zapraszamy, do zobaczenia.

Advertisement

Joanna Piotrowska

Prezes Klubu Kajakowego PTTK Gwda w Pile

Continue Reading

Ludzie

W Pile odbył się Festyn dla małej Zosi

Published

on

By

Niezwykły festyn i niezwykła okazja. W niedzielę na lotnisku w Pile odbył się Festyn Lotniczy, z którego dochód przeznaczony był na ratowanie życia 20-miesięcznej Zosi Szcześniewskiej. Dziewczynka choruje na SMA. Potrzebuje najdroższego leku na świecie. Jedna dawka kosztuje 9,5 mln złotych!!!

O Zosi i jej Tacie zrobiło się głośno w sierpniu tego roku, kiedy Ojciec postanowił wyruszyć w podróż po Polsce na zebranie kwoty potrzebnej na zakup leku dla swojego dziecka. Wyruszyli w Zakopanem, a skończyli na Helu. W czasie tej wędrówki odwiedzili wiele miast, miasteczek i wsi. Udało im się zebrać 3 mln złotych. To jednak za mało.

We wrześniu Rząd ogłosił, że lek na SMA będzie miał dofinansowanie dla dzieci. Niestety jest dużo warunków, jakie trzeba spełnić by otrzymać refundację i Zosia na pewno nie otrzyma refundacji do jego zakupu. Ojciec postanowił znów wyruszyć w podróż po Polsce.

 

 

Advertisement

-Wyruszamy dzisiaj w Pile, trasę mamy zaplanowaną do 23 grudnia. Jeśli nie będzie 9,5 mln złotych na zakup tego leku dla mojej Zośki, po świętach znów wyruszam w drogę – mówi Tomasz Szcześniewski – tata małej Zosi.

W najbliższych dniach Tata Zosi odwiedzi m.in. Złotów, Debrzno, Człuchów, Przechlewo. Wpłat można także dokonywać za pośrednictwem www.siepomaga.pl/dla-zosi.

 

Dzisiaj na lotnisku w Pile odbyły się nie tylko pokazy lotnicze czy pokazy driftu. Można było skosztować emocjonującej przygody Off Road. Dla spragnionych były gorąca zupa, kawa, herbata i przepyszne ciasto.

 

Zapraszamy do obejrzenia bardzo emocjonalnej rozmowy z tatą Zosi.

Advertisement

 

Continue Reading
Advertisement