Tradycje Krajny w Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią

Towarzystwo Przyjaciół Wyrzyska zorganizowało III Biesiadę Krajeńską, wydarzenie, które ma na celu kultywowanie tradycji, obrzędów i zwyczajów ludowych regionu Wyrzyska i Krajny.  

Spotkanie odbyło się w Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią, które tętni życiem kulturalnym i chętnie jest odwiedzane przez mieszkańców, nie tylko gmin powiatu pilskiego. W tym pięknym otoczeniu w sobotę spotkali się mieszkańcy regionu, dla których wystąpiły popularne zespoły folklorystyczne „Krajniacy” z Wielkiego  Buczka, „Osieczanki” z Osieka n. Notecią i KliMagJa ze Złotowa.


– Wspaniale było poczuć regionalny klimat, naszą tradycję i przy okazji posmakować lokalnych potraw. Ale jak zawsze za udanym wydarzeniem stoją ludzie. Gratulacje dla organizatorów, artystów, dla instytucji, zrzeszeń, które pomogły w jego organizacji. Dziękuję obecnym na biesiadzie: burmistrz Wyrzyska Bogusławie Jagodzińskiej, radnym powiatu pilskiego: Iwonie Schulz i panu doktorowi Almuetaz Bellah Nasrullah. Liczy się każde wsparcie i obecność – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.   
Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile również wsparł  organizację Biesiady Krajeńskiej, jako ważnego wydarzenia kulturalnego o charakterze ponadlokalnym.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart