Connect with us

Wiadomości

Sztuczna murawa na stadionie przy Okrzei

Published

on

Na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile niebawem rozpoczną się prace na dużej płycie boiska polegające na wymianie istniejącej murawy na sztuczną trawę. Pozwoli ona na korzystanie z tego obiektu przez cały rok, także wieczorem, dzięki nowoczesnemu oświetleniu.

– Nieustająco modernizujemy Stadion Powiatowy przy Okrzei w Pile, aby jak najlepiej służył mieszkańcom. To historyczny ponad 102-letni obiekt, który Powiat Pilski przywrócił do życia, ale nie poprzestajemy w działaniach, aby był jeszcze bardziej dostępny i lepiej wykorzystany. Dzięki sztucznej nawierzchni jeszcze więcej klubów, stowarzyszeń i mieszkańców będzie mogło korzystać z boiska. Będzie tańsza w eksploatacji i bezpieczniejsza – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Na wymianę nawierzchni Powiat Pilski pozyskał z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych prawie 3,5 mln zł.
30 stycznia starosta Eligiusz Komarowski oraz Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski podpisali umowę z Przedsiębiorstwem Usługowo-Handlowym Cold Point z Poznania, które ma duże doświadczenie z tego rodzaju modernizacją obiektów sportowych i daje gwarancję na długie użytkowanie nowej nawierzchni.

Advertisement

Termin zakończenia prac to 122 dni od popisania umowy. Sztuczna trawa zostanie położona na powierzchni 110 na 71,8 m, w tym samo boisko w liniach ma 100 na 64 metry.
– Będziemy się starć, aby prace zakończyć jeszcze wcześniej. Dajemy długą gwarancję na użytkowanie sztucznej murawy, która jest bardzo wytrzymała. Można na niej grać w piłkę i organizować różne wydarzenia – mówi właściciel firmy Wincenty Klappa.

– Decyzję o wymianie murawy podjęliśmy, widząc jak duże jest obłożenie stadionu i jak chętnie korzystają z niego dzieci ze szkółek piłkarskich, uczniowie i mieszkańcy, którzy przychodzą tu pograć w piłkę – dodaje starosta.

Z boiska korzystają także dwa kluby piłkarskie MKP Powiat Pilski oraz Kobiecy Klub Piłkarski Powiat Pilski, które tu trenują i rozgrywają swoje mecze.
– To bardzo dobra decyzja. Często trenuję na stadionie i widzę, jak duże jest na nim obłożenie.  Taka inwestycja z pewnością uatrakcyjni jeszcze to miejsce – twierdzi
Krzysztof Pabich, wiceprzewodniczący rady Powiatu w Pile.

Podobnie utrzymuje radna Monika Kubiak-Majewska.
– Mam małego synka, który właśnie rozpoczyna aktywność sportową. W takie obiekty warto inwestować, choćby dla najmłodszych.

Advertisement

Zmiany, jakie zachodzą na stadionie przy Okrzei od lat śledzi także Roman Barczykowski, syn Jana Barczykowskiego, który w dawnych latach świetności stadionu przez 30 lat był jego gospodarzem.
– Dzisiaj to bardzo nowoczesny obiekt. Wierzę, że dzięki tym wszystkim inwestycjom piłka nożna na dobre odrodzi się w Pile, ku radości wielu kibiców – wyznaje.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biznes

Elektryczna śmieciarka na ulicach Piły!

Published

on

By

Na ulicach Piły rozpoczęły się testy elektrycznej śmieciarki, która dołączyła do floty pojazdów użytkowanych przez Altvater Piła.

Czerwcowe testy pozwolą ocenić przydatność elektrycznych śmieciarek w warunkach miejskich. Podczas badania zweryfikowany zostanie m.in. zasięg samochodu w warunkach miejskiej pracy, czas jego ładowania czy też możliwość wykorzystania dostępnej sieci ładowarek do doładowania pojazdu podczas codziennej pracy.

Jak jest zbudowana?

Elektryczna śmieciarka jeżdżąca po pilskich drogach zbudowana jest na bazie Mercedesa eActros 300 z zabudową firmy Terberg. Obsługiwać będzie zarówno trasy typowo miejskie, jak i okoliczne gminy, w których Altvater Piła realizuje swoje usługi.

– „W ENERIS stawiamy na innowacje, dlatego staramy się płynnie adaptować nowe technologie w bieżącej działalności. Korzystanie z auta elektrycznego do odbioru odpadów wymusza jednak całkowicie nowe spojrzenie na wszystkie kwestie logistyczne. To nie tylko wybór optymalnej trasy przejazdu, dobór pojemników czy optymalizacja pracy systemów znacząco zużywających energię, ale również zaplanowanie przerw na pracę załogi i ładowanie pojazdu. Jest to jednak przyszłość, z którą już teraz chcemy się zmierzyć, by jak najlepiej się do niej przygotować pod względem infrastrukturalnym i logistycznym”. – powiedział Paweł Bardziński, Dyrektor Działu Logistyki Altvater Piła.

Auta z napędem elektrycznym to krok w stronę zrównoważonego rozwoju oraz większego komfortu życia w mieście poprzez ograniczenie hałasu i emisji zanieczyszczeń. Jest to również konieczność zmiany dotychczasowych przyzwyczajeń przez kierowców i operatorów takich pojazdów, dlatego przed rozpoczęciem testów załogi obsługujące elektryczną śmieciarkę zostały przeszkolone przez instruktora Mercedesa, który w praktyczny sposób zaprezentował różnice w sposobie wykonywania pracy przy użyciu auta elektrycznego.

Advertisement

Jak długo będzie jeździć w Pile?

Elektryczny Mercedes będzie jeździł po pilskich ulicach przez kilka najbliższych tygodni. Analiza zebranych wyników pozwoli ocenić przydatność aktualnej generacji aut elektrycznych w codziennej pracy służb komunalnych.

Continue Reading

Wiadomości

Miasto znalazło sposób na ochronę drzew przed suszą

Published

on

By

fot. UM Piła

Wróciła wiosna i ciepłe dni, więc podobnie jak w ubiegłym roku trwa montaż worków nawadniających, które wspomagają podczas suszy młode, nowo posadzone drzewa. Docelowo rozwieszonych będzie ich ponad 400 sztuk. Za montaż i napełnianie ich wodą na zlecenie Zarządu Dróg i Zieleni odpowiadają pracownicy pilskiego Zakładu Aktywności Zawodowej. 

Worki służące do kropelkowego podlewania roślin umieszczane są w kilkunastu lokalizacjach, takich jak: Bulwary Europejskie, Park na Wyspie, teren byłego cmentarza przy alei Wojska Polskiego, teren Miasteczka Ruchu Drogowego, deptak ks. Olędzkiego, a także na ulicach Kusocińskiego, Miłej i Królewskiej, Staropolskiej, Styki, Salezjańskiej, Ceglanej, Makuszyńskiego, Kamiennej i Żeromskiego.

Warto dodać, że w miarę możliwości worki uzupełniane będą wodą deszczową, pozyskiwaną podczas opadów przy hali magazynowej Zakładu Aktywności Zawodowej.

Advertisement
Źródło: UM Piła

Continue Reading

Advertisement
Advertisement