Connect with us

Wiadomości

Sztuczna murawa na stadionie przy Okrzei

Published

on

Na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile niebawem rozpoczną się prace na dużej płycie boiska polegające na wymianie istniejącej murawy na sztuczną trawę. Pozwoli ona na korzystanie z tego obiektu przez cały rok, także wieczorem, dzięki nowoczesnemu oświetleniu.

– Nieustająco modernizujemy Stadion Powiatowy przy Okrzei w Pile, aby jak najlepiej służył mieszkańcom. To historyczny ponad 102-letni obiekt, który Powiat Pilski przywrócił do życia, ale nie poprzestajemy w działaniach, aby był jeszcze bardziej dostępny i lepiej wykorzystany. Dzięki sztucznej nawierzchni jeszcze więcej klubów, stowarzyszeń i mieszkańców będzie mogło korzystać z boiska. Będzie tańsza w eksploatacji i bezpieczniejsza – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Na wymianę nawierzchni Powiat Pilski pozyskał z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych prawie 3,5 mln zł.
30 stycznia starosta Eligiusz Komarowski oraz Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski podpisali umowę z Przedsiębiorstwem Usługowo-Handlowym Cold Point z Poznania, które ma duże doświadczenie z tego rodzaju modernizacją obiektów sportowych i daje gwarancję na długie użytkowanie nowej nawierzchni.

Advertisement

Termin zakończenia prac to 122 dni od popisania umowy. Sztuczna trawa zostanie położona na powierzchni 110 na 71,8 m, w tym samo boisko w liniach ma 100 na 64 metry.
– Będziemy się starć, aby prace zakończyć jeszcze wcześniej. Dajemy długą gwarancję na użytkowanie sztucznej murawy, która jest bardzo wytrzymała. Można na niej grać w piłkę i organizować różne wydarzenia – mówi właściciel firmy Wincenty Klappa.

– Decyzję o wymianie murawy podjęliśmy, widząc jak duże jest obłożenie stadionu i jak chętnie korzystają z niego dzieci ze szkółek piłkarskich, uczniowie i mieszkańcy, którzy przychodzą tu pograć w piłkę – dodaje starosta.

Z boiska korzystają także dwa kluby piłkarskie MKP Powiat Pilski oraz Kobiecy Klub Piłkarski Powiat Pilski, które tu trenują i rozgrywają swoje mecze.
– To bardzo dobra decyzja. Często trenuję na stadionie i widzę, jak duże jest na nim obłożenie.  Taka inwestycja z pewnością uatrakcyjni jeszcze to miejsce – twierdzi
Krzysztof Pabich, wiceprzewodniczący rady Powiatu w Pile.

Podobnie utrzymuje radna Monika Kubiak-Majewska.
– Mam małego synka, który właśnie rozpoczyna aktywność sportową. W takie obiekty warto inwestować, choćby dla najmłodszych.

Advertisement

Zmiany, jakie zachodzą na stadionie przy Okrzei od lat śledzi także Roman Barczykowski, syn Jana Barczykowskiego, który w dawnych latach świetności stadionu przez 30 lat był jego gospodarzem.
– Dzisiaj to bardzo nowoczesny obiekt. Wierzę, że dzięki tym wszystkim inwestycjom piłka nożna na dobre odrodzi się w Pile, ku radości wielu kibiców – wyznaje.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wiadomości

Pilski Oddział PTTK ma już 70 lat

Published

on

By

Pilski Oddział PTTK ma już 70 lat. Jesienią 1954 roku znalazła się grupka chętnych, którzy uznali, że w Pile powinien powstać oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Prace przygotowawcze troszkę trwały ale ostatecznie 8 lutego 1955 roku doszło do historycznego posiedzenia założycielskiego.

Lepiej lub gorzej ale Oddział PTTK w Pile im. Henryka Kamińskiego funkcjonuje nadal, organizuje imprezy turystyczne, zaprasza na wycieczki autokarowe, do opery, teatru, na pobyty wypoczynkowe. Cały bieżący rok jest dla działaczy „Rokiem Jubileuszowym”, każdej imprezie towarzyszyć będzie logo 70-lecia.

Odbędą się imprezy, które wszyscy znamy – rajd WIOSENNE PRZEBUDZENIA, PIKNIK MARCIŃSKI, cykl rowerowych SOBÓT NA DWÓCH KÓŁKACH, spływy kajakowe, wycieczki rowerowe klubu JEDNOŚLAD i wspomniane już wyjazdy autokarowe.

Ale będą i nowości – po kilku latach przerwy wraca Rajd Staszicowski, w tym roku też jubileuszowy, bo 50! Mało tego, w ramach „Staszica” zaproponujemy dla chętnych 2 dwudniowe trasy rowerowe: dla młodzieży szkolnej i dla dorosłych (szczegóły wkrótce). Chcąc zachęcić wszystkich do czynnego uprawiania rozlicznych form turystyki (piesza, kajakowa, rowerowa, górska itp.) proponujemy inicjatywę programową zatytułowaną nieco tajemniczo – „70 na 70” – proszę pomyśleć o co może w tym chodzić a jak nie uda się państwu rozgryźć nazwy – zapraszam do Oddziału PTTK w Pile (ul. Śródmiejska 12/1, wejście po schodkach od Ossolińskich) po regulamin.

Advertisement

Dla miłośników przyrody i leśnych spacerów zaproponujemy „Cztery Pory Roku w rezerwacie Kuźnik” – cztery spacery tą samą trasą w ścisłej współpracy z Nadleśnictwem Zdrojowa Góra w Pile – przed laty takie spacery cieszyły się sporą popularnością.

A jeśli ktoś boi się, że w lesie dopadną go kleszcze – będzie i propozycja dla nich – spacery po Pile, pierwszy już się odbył 27 stycznia, w ramach Dni Piły Muzeum Staszica proponuje podobne 2 i 9 marca, my też nie będziemy gorsi i chyba w kwietniu zaprosimy na taką uliczną wędrówkę…

Trwają prace nad wydawnictwem jubileuszowym pod roboczym tytułem „Pilscy Turyści wczoraj i dziś”, przekopujemy teczki z archiwum oddziału i szukamy śladów przeszłości, śladów Koleżanek i Kolegów, którzy wędrują już po zupełnie innych szlakach…

I w tym momencie zwracam się z gorącym apelem –

Advertisement

Szanowni Państwo, jeśli kiedykolwiek uczestniczyliście w jakiejś imprezie turystycznej organizowanej przez Pilski Oddział PTTK i macie jakieś pamiątki, zdjęcia, znaczki, proporczyki, odciski pieczęci, własne kroniki, książeczki turystyki kwalifikowanej irp., jeśli w Waszej pamięci zachowały się wspomnienia ze spotkań z naszym Patronem, Henrykiem Kamińskim, który kierował oddziałem przez 33 lata (od 1967 do swej śmierci 21.12.2000) – przynieście to do naszego Oddziału, udostępnijcie do skopiowania, do wykorzystania przy powstawaniu wspomnianego wydawnictwa.

Pamiętajmy, że pamięć ludzka jest ułomna, że wspomnienia uciekają, bledną, że może się zdarzyć, iż przy kolejnym generalnym sprzątaniu lub przeprowadzce nasze turystyczne pamiątki trafią do kosza na śmieci – ocalmy je od zapomnienia!…

J. Balcerzak

Advertisement
Continue Reading

Wiadomości

W Pile powstał nowy mini skwer

Published

on

By

fot. UM Piła

Mieszkańcy śródmieścia Piły w rejonie ulic Piekarskiej i Wodnej mają do dyspozycji nowe miejsce wypoczynku. Jest nim skwer, który swoim kształtem nawiązuje do stojącego niegdyś w tym miejscu pomnika Bohaterów I Wojny Światowej.

– Wiele osób pamięta pomnik choćby ze starych pocztówek przedstawiających Piłę. Chcieliśmy ten monument w jakiś sposób przypomnieć i myślę, że się nam to udało. Najważniejsze jednak jest to, że pilanie z tej części miasta zyskali bezpieczną, przyjazną i ładną przestrzeń do wypoczynku – podkreśla pełniąca funkcję prezydenta Piły Beata Dudzińska.

W ramach inwestycji wykonano nową nawierzchnię z płukanej płytki betonowej, ustawiono nowe ławki i kosze, a także zainstalowano oświetlenie oraz dokonano nasadzeń drzew, krzewów i bylin.

Prace wartości ponad 300 000 złotych wykonane zostały pod nadzorem Zarządu Dróg i Zieleni w Pile.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement