Connect with us

Polityka

Szef PSL odwiedził Czarnków

Published

on

fot. PAP

Najgorszym rozwiązaniem dla opozycji jest pójście do wyborów w totalnym rozdrobnieniu. Jeśli będzie sześć, siedem list po stronie opozycyjnej, to na pewno te wybory przegramy, ale jedna lista też nie jest rozwiązaniem – powiedział w czwartek w Czarnkowie prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kosiniak-Kamysz spotkał się z mieszkańcami powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Na konferencji prasowej poprzedzającej spotkanie podkreślał, że optymalnym rozwiązaniem dla opozycji jest wystawienie w nadchodzących wyborach parlamentarnych dwóch lub trzech list.

-Najgorszym rozwiązaniem dla opozycji jest pójście do wyborów w totalnym rozdrobnieniu. Jeśli będzie sześć, siedem list po stronie opozycyjnej, to na pewno te wybory przegramy, na tacy zaniesiemy zwycięstwo PiS-owi. A ja jestem zdeterminowany, ogromnie zainteresowany, by wcielić w życie nasz program – nie da się tego zrobić bez wygranych wyborów – mówił prezes PSL.

 

Kosiniak-Kamysz powiedział, że należy zrobić wszystko, żeby nie było rozdrobienia. “Ale też uważamy, że jedna lista, wrzucenie wszystkich do jednego worka to nie jest rozwiązanie wszystkich problemów. Dwie – trzy listy to jest na pewno dużo lepiej, niż siedem list i lepiej niż wrzucenie wszystkich do jednego worka” – powiedział.

Advertisement

Zadeklarował, że zrobi wszystko, żeby doszło do połączenia środowisk bliskich programowo, ideowo. “Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze z Polską 2050. Te decyzje dopiero przed nami” – powiedział. “Trwają prace naszego zespołu programowego pomiędzy PSL-Koalicją Polską a Polską 2050. Myślę, że w przyszłym tygodniu będziemy mieli dobre informacje w tym zakresie” – dodał Kosiniak-Kamysz.

Polityk przedstawił propozycje PSL dla nauczycieli, przedsiębiorców i rolników.

-Polscy producenci rolni od wielu miesięcy protestują. Mówią, że nie może być niekontrolowanego napływu z Ukrainy zboża, orzechów, mięsa. To zboże, te produkty rolno-spożywcze są potrzebne w Afryce Północnej, nie w Polsce. Trzeba zrobić wszystko, żeby wprowadzić natychmiast kaucje, korytarze eksportowe; zaplombować, żeby to nie trafiało na polski rynek, nie niszczyło polskiego rolnictwa – powiedział.

Jak zaznaczył trzeba się upomnieć o polską wieś, która “chce żyć normalnie, nie pod pręgierzem ciągłej rejestracji, zaświadczeń, certyfikatów”.

“Paranoją jest wprowadzanie rejestru wszystkich kur w Polsce. Nawet jeśli ktoś sobie hoduje przy domu trzy kury, musi je zarejestrować – to jest głupie prawo. Ono nie powinno wejść w życie. Dobrze, że jest refleksja w Ministerstwie Rolnictwa. Jak my będziemy rządzić, będziemy za to odpowiadać, to taki chów przydomowy: świnki, krówki, kury, kaczki, gęsi, jak ktoś to będzie hodował na własne potrzeby – nie trzeba będzie tego rejestrować” – powiedział. (PAP)

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Polityka

Za dwa tygodnie II tura wyborów na prezydenta Piły

Published

on

By

Niedzielne wybory samorządowe na prezydenta Piły nie przyniosły rozstrzygnięcia. Dlatego za 2 tygodnie odbędzie się II tura wyborów.

W niedzielnym głosowaniu najwięcej głosów zebrała Beata Dudzińska z KO ( 12124  głosy). Drugi był Marcin Porzucek z PiS (  5020 głosów). Na trzecim miejscu uplasował się kandydat Trzeciej Drogi Adam Luboński (  3392 głosy).

Ostatecznie w II turze mierzą się Beata Dudzińska oraz Marcin Porzucek.

Advertisement
Continue Reading

Polityka

Wyniki wyborów do Rady Powiatu w Pile

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

Znamy już nową Radę Powiatu Pilskiego. PKW podliczyła już wszystkie głosy. Zdecydowanie wygrała Koalicja Obywatelska, która do nowej rady wprowadzi 11 radnych. 

Będą to:
Rafał Zdzierela (2160 głosów),
Stanisław Dąbek (1021 głosów),
Paweł Jarczak (1618 głosów),
Małgorzata Karwacka (967 głosów)
Marcin Borowicz (947 głosów)
Grzegorz Wądołowski (601 głosów)
Maria Augustyn (528 głosów),
Grażyna Sobieraj (520 głosów),
Maciej Kazek (514 głosów),
Katarzyna Papieska (478 głosów)
Michał Śron (434 głosy),.

Porozumienie Samorządowe, które do tej pory rządziło w powiecie będzie miało teraz 7 radnych. Będą to:
Eligiusz Komarowski (1538 głosów),
Marek Kamiński (1205 głosów)
Iwona Schulz (877 głosów),
Kazimierz Wasiak (740 głosów),
Dariusz Chrobak (681 głosów),
Krzysztof Stepnowski (659 głosów),
Włodzimierz Bystrzycki (568 głosów).

Advertisement

 

Z kolei Prawo i Sprawiedliwość wprowadzi 4 radnych. Będą to:
Magdalena Porzucek (1501 głosów),
Arkadiusz Kubich (1015 głosów),
Zdzisława Bosak-Kawa (955 głosów),
Piotr Holc (482 głosy).

Połączone siły Polska 2050 i PSL czyli Trzecia Droga będzie miała 3 reprezentantów w nowej radzie. Nowymi radnymi zostali:
Daria Lubońska (711 głosów),
Paweł Kądziela (948 głosów),
Stefan Kowal  (825 głosów).

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement