Connect with us

Polityka

Szef PSL odwiedził Czarnków

Published

on

fot. PAP

Najgorszym rozwiązaniem dla opozycji jest pójście do wyborów w totalnym rozdrobnieniu. Jeśli będzie sześć, siedem list po stronie opozycyjnej, to na pewno te wybory przegramy, ale jedna lista też nie jest rozwiązaniem – powiedział w czwartek w Czarnkowie prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kosiniak-Kamysz spotkał się z mieszkańcami powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Na konferencji prasowej poprzedzającej spotkanie podkreślał, że optymalnym rozwiązaniem dla opozycji jest wystawienie w nadchodzących wyborach parlamentarnych dwóch lub trzech list.

-Najgorszym rozwiązaniem dla opozycji jest pójście do wyborów w totalnym rozdrobnieniu. Jeśli będzie sześć, siedem list po stronie opozycyjnej, to na pewno te wybory przegramy, na tacy zaniesiemy zwycięstwo PiS-owi. A ja jestem zdeterminowany, ogromnie zainteresowany, by wcielić w życie nasz program – nie da się tego zrobić bez wygranych wyborów – mówił prezes PSL.

 

Kosiniak-Kamysz powiedział, że należy zrobić wszystko, żeby nie było rozdrobienia. “Ale też uważamy, że jedna lista, wrzucenie wszystkich do jednego worka to nie jest rozwiązanie wszystkich problemów. Dwie – trzy listy to jest na pewno dużo lepiej, niż siedem list i lepiej niż wrzucenie wszystkich do jednego worka” – powiedział.

Zadeklarował, że zrobi wszystko, żeby doszło do połączenia środowisk bliskich programowo, ideowo. “Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze z Polską 2050. Te decyzje dopiero przed nami” – powiedział. “Trwają prace naszego zespołu programowego pomiędzy PSL-Koalicją Polską a Polską 2050. Myślę, że w przyszłym tygodniu będziemy mieli dobre informacje w tym zakresie” – dodał Kosiniak-Kamysz.

Advertisement

Polityk przedstawił propozycje PSL dla nauczycieli, przedsiębiorców i rolników.

-Polscy producenci rolni od wielu miesięcy protestują. Mówią, że nie może być niekontrolowanego napływu z Ukrainy zboża, orzechów, mięsa. To zboże, te produkty rolno-spożywcze są potrzebne w Afryce Północnej, nie w Polsce. Trzeba zrobić wszystko, żeby wprowadzić natychmiast kaucje, korytarze eksportowe; zaplombować, żeby to nie trafiało na polski rynek, nie niszczyło polskiego rolnictwa – powiedział.

Jak zaznaczył trzeba się upomnieć o polską wieś, która “chce żyć normalnie, nie pod pręgierzem ciągłej rejestracji, zaświadczeń, certyfikatów”.

“Paranoją jest wprowadzanie rejestru wszystkich kur w Polsce. Nawet jeśli ktoś sobie hoduje przy domu trzy kury, musi je zarejestrować – to jest głupie prawo. Ono nie powinno wejść w życie. Dobrze, że jest refleksja w Ministerstwie Rolnictwa. Jak my będziemy rządzić, będziemy za to odpowiadać, to taki chów przydomowy: świnki, krówki, kury, kaczki, gęsi, jak ktoś to będzie hodował na własne potrzeby – nie trzeba będzie tego rejestrować” – powiedział. (PAP)

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Polityka

Lider Polski 2050 odwiedził Piłę

Published

on

By

Szymon Hołownia, lider Polski 2050 odwiedził Piłę. Na spotkaniu z mieszkańcami i sympatykami mówił dużo o programie i o determinacji do wygranej.

Opozycja pogrążyła się w jakichś absurdalnych wewnętrznych wojnach. To kompletny absurd – mówił Szymon Hołownia.

Szymon Hołownia mówił także o koalicji z Polskim Stronnictwem Ludowym. Chwalił Władysława Kosiniaka – Kamysza i mówił, że wraz PSL-em udało mu się wypracować 21 punktów, które postarają się zrealizować po objęciu władzy.

-Dzisiaj musimy robić wszystko, by przekonać ludzi, że chcemy wygrać, że możemy wygrać, że to jest w naszym zasięgu, że damy radę. Państwo musi zacząć myśleć obywatelem, nie politykiem. Po 30 latach naprawdę zasługujemy już na to, żeby spojrzeć w przyszłość, zasługujemy na mądre jutro, na szczerość i konkrety-mówił Hołownia.

Lider partii Polska 2050 skrytykował tzw. Polski Ład oraz składkę zdrowotną, którą obecnie nie można odliczyć od podatku.

Hołownia powiedział również, że opozycja popadła w absurdalną wojnę i stwierdził, że nadszedł czas, aby z tym skończyć.

Spotkanie w Młodzieżowym Domu Kultury trwało prawie 2 godziny.

Advertisement

Continue Reading

Polityka

Szymon Hołownia z Polski 2050 przyjedzie do Piły

Published

on

By

Dzisiaj do Piły przyjeżdża lider “Polska 2050” – Szymon Hołownia.

Otwarte spotkanie z mieszkańcami Piły odbędzie się o godz. 18.00 w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Okrzei w Pile.

Ostatni raz Hołownia w Pile był dwa lata temu, gdzie spotkał się z sympatykami i mediami na pl. Konstytucji 3 Maja.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement