Connect with us

Wiadomości

Strzelanie Zielonoświątkowe Bractwa Kurkowego w Wysokiej

Published

on

W upalną sobotę, 25 czerwca br. na Strzelnicy “Walochówka” przeprowadzono Strzelanie Zielonoświątkowe A.D. 2022.

Siostry i Bracia z Bractwa Kurkowego w Wysokiej udali się na strzelnicę #Walochówka, bo wyłonić Króla Zielonoświątkowego, który będzie nosił #ŁańcuchKrólewski oraz berło, a także opiekował się bracką armatą. W strzelaniu do tarczy honorowej Siostry Kamili Helińskiej zwyciężył kandydat do Bractwa Rafał Waśkowiak, która wyprzedził Brata Andrzeja Oziminę oraz Brata Prezesa Jana Mrotka.
Z kolei tarcza ufundowana przez Brata Andrzeja Oziminę trafiła do rąk Brata Witolda Krzyżosiaka. Drugie miejsce zajął Rafał Waśkowiak, a trzecie Brat Roman Sadzak. Ostatnia z tarcz honorowych została ufundowana przez Brata Romana Sadzaka. Najlepszym okazał się Brat Andrzej Bator, która wyprzedził Brata Andrzeja Oziminę i Rafała Waśkowiaka.
Najważniejsza z tarcz – Tarcza Królewska oraz łańcuch, berło i tytuł Króla Zielonoświątkowego A.D.
2022 trafiły do rąk Brata Andrzeja Batora, który okazał się lepszy od Brata Jana Mrotka – I Rycerza i Brata Romana Sadzaka – II Rycerza.
Na zakończenie przeprowadzono tradycyjnie strzelanie do Kura. Najlepszym okazał się Brat Mirosław Mantaj przed Bratem Andrzejem Batorem i Bratem Jubilatem Franciszkiem Miedzińskim. 
Przed Strzelaniem Zielonoświątkowym A.D. 2022 Brat Senior Franciszek Miedziński, który ukończył 80 lat, został uhonorowany pamiątkową tarczą. Otrzymał też urodzinowy tort

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wiadomości

Od soboty prawdziwy atak zimy – śnieżyce i siarczyste mrozy

Published

on

By

fot. PAP

Niż Brygida niesie śnieżyce i zamiecie śnieżne, dzienne opady nawet do 20 cm, a potem siarczyste mrozy z temperaturami sięgającymi -20 stopni. Atak zimy rozpocznie się w sobotę.

“Niż Brygida dociera do Polski wraz ze swoimi frontami atmosferycznymi i zacznie oddziaływać na nasz kraj z piątku na sobotę. Początkowo będą to bardzo intensywne opady deszczu, szczególnie na Lubelszczyźnie i na Podkarpaciu” – mówi rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

 

Natomiast w sobotę wieczorem, w nocy z soboty na niedzielę oraz w niedzielę spodziewane są śnieżyce. “Śniegu będzie na prawdę sporo, bo początkowo na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i Małopolsce z soboty na niedzielę spadnie do 10 cm, w Karpatach nawet do 15 cm” – prognozuje.

 

Advertisement

W niedzielę śnieg jeszcze przybędzie. “Przewidujemy, że w tym rejonie grubość pokrywy śnieżnej wzrośnie o kolejne 10–15 cm. A na Lubelszczyźnie, Mazowszu, w woj. świętokrzyskim, Ziemi Lubuskiej, aż po Opolszczyznę śnieg utworzy warstwę grubości 20 cm” – zapowiada Walijewski.

Front z dużą ilością opadów przesunie się bardziej na północ. W poniedziałek spadnie do 10 cm na Pomorzu i krańcach zachodnich.

 

Wraz z przemieszczającym się frontem i opadami śniegu będzie wzrastała prędkość wiatru i osiągnie od 70 do 90 km/h, a to spowoduje zamiecie i z zawieje śnieżne.

 

Advertisement

Od nocy z wtorku na środę zacznie robić się mroźnie – na Podlasiu i całym południu do -13 st. Celsjusza, a w obszarach górskich aż minus 18-20, w centrum -8. Najcieplej będzie na północnym zachodzie od -4 do 5.(PAP)

Continue Reading

Fotorelacje

Piła przystrojona na Święta

Published

on

By

Piła już czeka na Święta Bożego Narodzenia. Teren wokół pl. Konstytucji 3 Maja został oświetlony, podobnie jak skwer między barem Miś a Urzędem Miasta w Pile. Stanęły już świetlne ozdoby, a w najbliższy weekend odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy.

Obejrzyjmy jak Piła została przyozdobiona na tegoroczne Święta.

https://www.youtube.com/shorts/ih9HP037q4I

Continue Reading
Advertisement