Connect with us

Wiadomości

Strefa Rekreacji otwarta zostanie 2 maja

Published

on

fot. Krzysztof Dęga

We wtorek 2 maja, z okazji Dnia Flagi ,przy Starostwie Powiatowym w Pile, odbędzie się Piknik Rodzinny „Polska – Polacy Biało – Czerwoni”. Tego dnia zostanie oficjalnie otwarta Strefa Rekreacji.

To w Pile nowe miejsce do wypoczynku. Zlokalizowane na zapleczu Starostwa Powiatowego w Pile przy al. Niepodległości, tuż nad pilską Gwdą. Do dyspozycji mieszkańców będzie taras widokowy, pomost, ławeczki, a niebawem pojawi się także wodny statek, którym będzie można płynąć po rzece i podziwiać miasto z zupełnie innej perspektywy.

Otwarcie zaplanowano na 2 Maja.

– Polska flaga towarzyszy nam we wszystkich ważnych chwilach i z dumą ją eksponujemy. Postanowiliśmy uczcić Dzień Flagi w wyjątkowy sposób i oddać honor symbolowi Państwa Polskiego, uroczyście podnosząc Biało-Czerwoną na maszt, który stanął na budynku Starostwa. To będzie podniosłe, a zarazem radosne święto, połączone z otwarciem nowej strefy rekreacji przy Starostowie Powiatowym w Pile. Serdecznie zapraszam całe rodziny – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Program wydarzenia:

Advertisement

g. 11.00 – otwarcie strefy rekreacji

g. 12.00 – Uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt

g. 12.15 – Otwarcie Pilskiego Centrum Tradycji Wojskowych

g. 13.00 – Polskie Symbole Narodowe – wystawa plenerowa i prelekcja Mirosława Sprengera, kierownika Referatu Edukacji Narodowej IPN w Bydgoszczy

Advertisement

g. 14.00 – Koncert Orkiestry Wojskowej Grandioso z Poznania

g. 15.00 – Koncert uczniów ZST w Pile

Dodatkowe atrakcje:

– warsztaty artystyczne dla dzieci „Nasz Orzeł Biały”
– pamiątkowe kartki pocztowe z symbolami narodowym RP
– rejsy kajakowe wokół Wyspy
– malowanie twarzy
– kawiarenka plenerowa
– znakowanie rowerów.

Advertisement

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Piły.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wiadomości

W Pile powstanie nowy żłobek

Published

on

By

Już wkrótce w Pile powstanie nowy żłobek. Właśnie Gmina Piła podpisała z Wojewodą Wielkopolskim umowę na dofinansowanie inwestycji z rządowego programu Maluch+.

O tym, że w Pile brakuje miejsc w żłobkach nie trzeba nikogo przekonywać. Jest jednak szansa, że niebawem się to zmieni. Prezydent Piły Piotr Głowski podpisał właśnie umowę z wojewodą wielkopolskim Michałem Zielińskim na dofinansowanie utworzenia żłobka. Kwota dofinansowania to ponad 1,7 mln złotych.

Żłobek ma powstać w miejsce zlikwidowanego Publicznego Przedszkola nr 1 przy ul. Witaszka w Pile. Z kolei Miasto i Gmina Budzyń  podpisało umowę na 1,2 mln złotych. Z tych pieniędzy zostanie utworzony klubu dziecięcy z 30 miejscami opieki.

Środki pochodzą z rządowego programu Maluch+.

Advertisement

 

 

Advertisement
Continue Reading

Wiadomości

1,6 mln złotych dla Szpitala Powiatowego w Wyrzysku

Published

on

By

fot. WUW

Mieszkańcy Wyrzyska i powiatu pilskiego czekali wiele lat na ten moment. Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podpisał dziś umowę na udzielenie dotacji celowej z rezerwy budżetu państwa w wysokości 1,6 mln zł, dzięki której w Szpitalu Powiatowym w Wyrzysku zostanie wybudowany łącznik, który połączy trzy budynki szpitala.

Dotacja udzielona Powiatowi Pilskiemu obejmuje dofinansowanie rozwoju Szpitala Powiatowego w Wyrzysku w kierunku Rehabilitacji Leczniczej oraz Opieki Długoterminowej, likwidację barier architektonicznych poprzez budowę łącznika między budynkami szpitala oraz zakup nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego.

Podczas mojej poprzedniej wizyty w Szpitalu Powiatowym w Wyrzysku pan prezes szpitala, pan dyrektor ds. lecznictwa, a także pan starosta, artykułowali potrzebę budowy łącznika między budynkami szpitala. Taki wniosek został złożony i dzięki decyzji pana premiera Mateusza Morawieckiego udzielona została dotacja z rezerwy ogólnej budżetu państwa i ta inwestycja będzie mogła zostać zrealizowana – mówił wojewoda Michał Zieliński. – Bardzo się cieszę, bo to dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Wyrzysk oraz całego powiatu pilskiego, dla pacjentów, jak i dla kadry szpitala, która dzięki dofinansowaniu będzie miała lepsze warunki pracy – dodał.

Wojewoda przekazał również dyrekcji szpitala dwa respiratory, które są częścią wyposażenia dla wielkopolskich placówek od WHO, która przekazała stronie polskiej sprzęt w postaci defibrylatorów, respiratorów oraz urządzeń do kompresji klatki piersiowej, z przeznaczeniem dla zespołów ratownictwa medycznego, które w sposób czynny są zaangażowane w udzielanie pomocy medycznej osobom przybyłym na terytorium RP w wyniku konfliktu zbrojnego na Ukrainie.

Advertisement
Continue Reading