Connect with us

Na sygnale

Śmierć na torach

Published

on

Około południa dyżurny KPP Złotów został powiadomiony o potrąceniu mężczyzny przez pociąg relacji Gdynia-Kostrzyn. Do zdarzenia doszło na torowisku między Złotowem a Krajenką w okolicy miejscowości Blękwit.

 

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratura Policjanci wykonywali czynności, sprawdzono stan trzeźwości maszynisty-był trzeźwy. Pociągiem podróżowało około 30 pasażerów.

Nikt nie doznał obrażeń. Ruch pociągów na tym odcinku został wstrzymany, a przewoźnik zorganizował transport zastępczy – informuje Damian Pachuc z KPP w Złotowie.

Potrącony mężczyzna, to mieszkaniec Złotowa w wieku 45 lat. Śledztwo w tej sprawie prowadzi złotowska policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Złotowie.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Pożar na pilskim Gładyszewie

Published

on

By

Po godz. 13.00 doszło do pożaru na pilskim Gładyszewie.

Strażacy otrzymali wezwanie do pożaru pozostałości roślinnych.

– Na miejsce zostały wysłane 3 zastępy straży pożarnej – relacjonuje Paweł Kamiński z KP PSP w Pile.

Właściciel posesji przy ul. Turkusowej nie mógł sobie poradzić z ogniskiem. Konieczna była interwencja strażaków.

Przypominamy, że w naszym powiecie obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Ściółka ma około 10 % wilgotności, co odpowiada kartce papieru. Nawet najmniejsza iskra może doprowadzić do wielkiego pożaru.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Odnalazł się skradziony plac zabaw

Published

on

By

fot. FB

Dzięki czujności mieszkańców Piły oraz Policji udało się odszukać plac zabaw, który został skradziony w nocy z poniedziałku na wtorek. Na policję sam zgłosił się także złodziej.

Przypomnijmy, że plac zabaw był przygotowany do postawienia i leżał przy przedszkolu Velmilion przy ul. Sikorskiego. Jakież było zdziwienie dyrekcji i pracowników, kiedy we wtorek rano zauważyli jego brak.

Sprawa została zgłoszona na policję. Jednocześnie pracownicy przedszkola zamieścili zdjęcie placu zabaw w mediach społecznościowych. Lawina ruszyła. To właśnie dzięki sygnałom od mieszkańców policja otrzymała informację, że plac zabaw znajduje się na terenie jednych z ogródków działkowych w Pile.

Pracownicy przedszkola pojechali w to miejsce i potwierdzili, że to ich plac. Policja zaczęła prowadzić swoje śledztwo.

Zupełne zaskoczenie przyszło po południu, kiedy do Komendy Powiatowej Policji w Pile stawił się 50-letni mężczyzna. To właśnie on zabrał plac zabaw i przewiózł go na swoją działkę.

Advertisement

-Sprawca tłumaczył się, że myślał, że plac zabaw jest wystawiony do utylizacji – mówi sierż. Magdalena Mróz z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Teraz mężczyźnie grozi do 5 lat pobytu za kratkami.

Continue Reading