Connect with us

Wiadomości

Rekordowa zbiórka WOŚP w Dobrzycy. Zebrano 146 750 zł!

Published

on

Tak duża kwota to zasługa ponad 130 licytacji na Allegro, a przede wszystkim hojności uczestników Finału WOŚP w Dobrzycy, podczas którego przeprowadzono ponad 70 licytacji!

-Jesteśmy wzruszeni. Emocje są nadal ogromne. Kilkadziesią tysięcy odsłon licytacji na Allegro i niesamowita wręcz frekwencja Finału WOŚP w Dobrzycy, a przede wszystkim otwarte serca uczestników, to wszystko złożyło się na tak imponujacy wynik! Dość powiedzieć, że w Dobrzycy zbieraliśmy pieniądze z szybkością 333 zł/minutę! – mówi organizator finału, mieszkaniec Dobrzycy, Radny Gminy Szydłowo Paweł Kądziela.

Licytacje na Allegro pozwoliły zebrać 64 000 zł, licytacje w Dobrzycy to prawie 44 000 zł, a dodatkowo do puszek podczas niedzielnego finału wrzucono ponad 35 170 zł. eSkarbonka pozwoliła zebrać 3 580 zł.

Najwyższe kwoty z licytacji na Allegro osiągnęły: koszulka Michała Kubiaka (5 100 zł), unikatowy stolik pełen serca (3250 zł), CAR SPA (2850 zł), a także warsztaty z użycia owadów w wyjaśnieniu zbrodni (2379 zł). Podczas Finału w Dobrzycy rekordową zbiórkę osiągnęły: wędrówka z Jarkiem Ramuckim (3 700 zł), Konstytucja RP z podpisem marszałka Hołowni (3300 zł), romantyczny weekend w AS APARTETNS AND SEA (2600 zł) i lot helikopterem (2000 zł).

Imprezę poprowadził Krzysztof Belak, a na scenie Amfiteatru Leśnego wystąpiło wielu nietuzinkowych artystów z Muzostacji. Kulminacyjnym monentem było światełko do nieba, a zaraz po nim na scenę weszli rockowcy z Ribs in Coke! Za nagłośnienie i oświetlenie podczas finału odpowiadał Adam Lewicki z Centrum Upowszechniania Kultury w Szydłowo.

Advertisement

Finał nie byłby takim sukcesem, gdyby nie wsparcie Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych Dobrzyca, KGW Dobrzyczanki Cuda Wianki, KGW Stara Łubianka, KGW Tarnowo, Formacja Dźwierszno i OSP Stara Łubianka, które było pomocne wszędzie gdzie tylko pojawiła się taka potrzeba! Nieocenioną pomoc elektryczną otrzymaliśmy od Mariana i Janusza Miszczaków, bez których ten finał po prostu by się nie udał!

-Tak wielki sukces to efekt połączenia serc wielu osób, nie tylko z Dobrzycy, ale z całej Gminy Szydłowo oraz z Piły. Stworzyliśmy świetną orkiestrową drużynę, która zagra nam jeszcze niejeden raz. Warto podkreślić, że dotychczasowe pięć finałów WOŚP w Dobrzycy przyniosły orkiestrze ponad 500 000 zł! – dodaje Paweł Kądziela.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biznes

Elektryczna śmieciarka na ulicach Piły!

Published

on

By

Na ulicach Piły rozpoczęły się testy elektrycznej śmieciarki, która dołączyła do floty pojazdów użytkowanych przez Altvater Piła.

Czerwcowe testy pozwolą ocenić przydatność elektrycznych śmieciarek w warunkach miejskich. Podczas badania zweryfikowany zostanie m.in. zasięg samochodu w warunkach miejskiej pracy, czas jego ładowania czy też możliwość wykorzystania dostępnej sieci ładowarek do doładowania pojazdu podczas codziennej pracy.

Jak jest zbudowana?

Elektryczna śmieciarka jeżdżąca po pilskich drogach zbudowana jest na bazie Mercedesa eActros 300 z zabudową firmy Terberg. Obsługiwać będzie zarówno trasy typowo miejskie, jak i okoliczne gminy, w których Altvater Piła realizuje swoje usługi.

– „W ENERIS stawiamy na innowacje, dlatego staramy się płynnie adaptować nowe technologie w bieżącej działalności. Korzystanie z auta elektrycznego do odbioru odpadów wymusza jednak całkowicie nowe spojrzenie na wszystkie kwestie logistyczne. To nie tylko wybór optymalnej trasy przejazdu, dobór pojemników czy optymalizacja pracy systemów znacząco zużywających energię, ale również zaplanowanie przerw na pracę załogi i ładowanie pojazdu. Jest to jednak przyszłość, z którą już teraz chcemy się zmierzyć, by jak najlepiej się do niej przygotować pod względem infrastrukturalnym i logistycznym”. – powiedział Paweł Bardziński, Dyrektor Działu Logistyki Altvater Piła.

Auta z napędem elektrycznym to krok w stronę zrównoważonego rozwoju oraz większego komfortu życia w mieście poprzez ograniczenie hałasu i emisji zanieczyszczeń. Jest to również konieczność zmiany dotychczasowych przyzwyczajeń przez kierowców i operatorów takich pojazdów, dlatego przed rozpoczęciem testów załogi obsługujące elektryczną śmieciarkę zostały przeszkolone przez instruktora Mercedesa, który w praktyczny sposób zaprezentował różnice w sposobie wykonywania pracy przy użyciu auta elektrycznego.

Advertisement

Jak długo będzie jeździć w Pile?

Elektryczny Mercedes będzie jeździł po pilskich ulicach przez kilka najbliższych tygodni. Analiza zebranych wyników pozwoli ocenić przydatność aktualnej generacji aut elektrycznych w codziennej pracy służb komunalnych.

Continue Reading

Wiadomości

Miasto znalazło sposób na ochronę drzew przed suszą

Published

on

By

fot. UM Piła

Wróciła wiosna i ciepłe dni, więc podobnie jak w ubiegłym roku trwa montaż worków nawadniających, które wspomagają podczas suszy młode, nowo posadzone drzewa. Docelowo rozwieszonych będzie ich ponad 400 sztuk. Za montaż i napełnianie ich wodą na zlecenie Zarządu Dróg i Zieleni odpowiadają pracownicy pilskiego Zakładu Aktywności Zawodowej. 

Worki służące do kropelkowego podlewania roślin umieszczane są w kilkunastu lokalizacjach, takich jak: Bulwary Europejskie, Park na Wyspie, teren byłego cmentarza przy alei Wojska Polskiego, teren Miasteczka Ruchu Drogowego, deptak ks. Olędzkiego, a także na ulicach Kusocińskiego, Miłej i Królewskiej, Staropolskiej, Styki, Salezjańskiej, Ceglanej, Makuszyńskiego, Kamiennej i Żeromskiego.

Warto dodać, że w miarę możliwości worki uzupełniane będą wodą deszczową, pozyskiwaną podczas opadów przy hali magazynowej Zakładu Aktywności Zawodowej.

Advertisement
Źródło: UM Piła

Continue Reading

Advertisement
Advertisement