Connect with us

Wiadomości

Rekordowa zbiórka WOŚP w Dobrzycy. Zebrano 146 750 zł!

Published

on

Tak duża kwota to zasługa ponad 130 licytacji na Allegro, a przede wszystkim hojności uczestników Finału WOŚP w Dobrzycy, podczas którego przeprowadzono ponad 70 licytacji!

-Jesteśmy wzruszeni. Emocje są nadal ogromne. Kilkadziesią tysięcy odsłon licytacji na Allegro i niesamowita wręcz frekwencja Finału WOŚP w Dobrzycy, a przede wszystkim otwarte serca uczestników, to wszystko złożyło się na tak imponujacy wynik! Dość powiedzieć, że w Dobrzycy zbieraliśmy pieniądze z szybkością 333 zł/minutę! – mówi organizator finału, mieszkaniec Dobrzycy, Radny Gminy Szydłowo Paweł Kądziela.

Licytacje na Allegro pozwoliły zebrać 64 000 zł, licytacje w Dobrzycy to prawie 44 000 zł, a dodatkowo do puszek podczas niedzielnego finału wrzucono ponad 35 170 zł. eSkarbonka pozwoliła zebrać 3 580 zł.

Najwyższe kwoty z licytacji na Allegro osiągnęły: koszulka Michała Kubiaka (5 100 zł), unikatowy stolik pełen serca (3250 zł), CAR SPA (2850 zł), a także warsztaty z użycia owadów w wyjaśnieniu zbrodni (2379 zł). Podczas Finału w Dobrzycy rekordową zbiórkę osiągnęły: wędrówka z Jarkiem Ramuckim (3 700 zł), Konstytucja RP z podpisem marszałka Hołowni (3300 zł), romantyczny weekend w AS APARTETNS AND SEA (2600 zł) i lot helikopterem (2000 zł).

Imprezę poprowadził Krzysztof Belak, a na scenie Amfiteatru Leśnego wystąpiło wielu nietuzinkowych artystów z Muzostacji. Kulminacyjnym monentem było światełko do nieba, a zaraz po nim na scenę weszli rockowcy z Ribs in Coke! Za nagłośnienie i oświetlenie podczas finału odpowiadał Adam Lewicki z Centrum Upowszechniania Kultury w Szydłowo.

Advertisement

Finał nie byłby takim sukcesem, gdyby nie wsparcie Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych Dobrzyca, KGW Dobrzyczanki Cuda Wianki, KGW Stara Łubianka, KGW Tarnowo, Formacja Dźwierszno i OSP Stara Łubianka, które było pomocne wszędzie gdzie tylko pojawiła się taka potrzeba! Nieocenioną pomoc elektryczną otrzymaliśmy od Mariana i Janusza Miszczaków, bez których ten finał po prostu by się nie udał!

-Tak wielki sukces to efekt połączenia serc wielu osób, nie tylko z Dobrzycy, ale z całej Gminy Szydłowo oraz z Piły. Stworzyliśmy świetną orkiestrową drużynę, która zagra nam jeszcze niejeden raz. Warto podkreślić, że dotychczasowe pięć finałów WOŚP w Dobrzycy przyniosły orkiestrze ponad 500 000 zł! – dodaje Paweł Kądziela.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wiadomości

Pilski Oddział PTTK ma już 70 lat

Published

on

By

Pilski Oddział PTTK ma już 70 lat. Jesienią 1954 roku znalazła się grupka chętnych, którzy uznali, że w Pile powinien powstać oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Prace przygotowawcze troszkę trwały ale ostatecznie 8 lutego 1955 roku doszło do historycznego posiedzenia założycielskiego.

Lepiej lub gorzej ale Oddział PTTK w Pile im. Henryka Kamińskiego funkcjonuje nadal, organizuje imprezy turystyczne, zaprasza na wycieczki autokarowe, do opery, teatru, na pobyty wypoczynkowe. Cały bieżący rok jest dla działaczy „Rokiem Jubileuszowym”, każdej imprezie towarzyszyć będzie logo 70-lecia.

Odbędą się imprezy, które wszyscy znamy – rajd WIOSENNE PRZEBUDZENIA, PIKNIK MARCIŃSKI, cykl rowerowych SOBÓT NA DWÓCH KÓŁKACH, spływy kajakowe, wycieczki rowerowe klubu JEDNOŚLAD i wspomniane już wyjazdy autokarowe.

Ale będą i nowości – po kilku latach przerwy wraca Rajd Staszicowski, w tym roku też jubileuszowy, bo 50! Mało tego, w ramach „Staszica” zaproponujemy dla chętnych 2 dwudniowe trasy rowerowe: dla młodzieży szkolnej i dla dorosłych (szczegóły wkrótce). Chcąc zachęcić wszystkich do czynnego uprawiania rozlicznych form turystyki (piesza, kajakowa, rowerowa, górska itp.) proponujemy inicjatywę programową zatytułowaną nieco tajemniczo – „70 na 70” – proszę pomyśleć o co może w tym chodzić a jak nie uda się państwu rozgryźć nazwy – zapraszam do Oddziału PTTK w Pile (ul. Śródmiejska 12/1, wejście po schodkach od Ossolińskich) po regulamin.

Advertisement

Dla miłośników przyrody i leśnych spacerów zaproponujemy „Cztery Pory Roku w rezerwacie Kuźnik” – cztery spacery tą samą trasą w ścisłej współpracy z Nadleśnictwem Zdrojowa Góra w Pile – przed laty takie spacery cieszyły się sporą popularnością.

A jeśli ktoś boi się, że w lesie dopadną go kleszcze – będzie i propozycja dla nich – spacery po Pile, pierwszy już się odbył 27 stycznia, w ramach Dni Piły Muzeum Staszica proponuje podobne 2 i 9 marca, my też nie będziemy gorsi i chyba w kwietniu zaprosimy na taką uliczną wędrówkę…

Trwają prace nad wydawnictwem jubileuszowym pod roboczym tytułem „Pilscy Turyści wczoraj i dziś”, przekopujemy teczki z archiwum oddziału i szukamy śladów przeszłości, śladów Koleżanek i Kolegów, którzy wędrują już po zupełnie innych szlakach…

I w tym momencie zwracam się z gorącym apelem –

Advertisement

Szanowni Państwo, jeśli kiedykolwiek uczestniczyliście w jakiejś imprezie turystycznej organizowanej przez Pilski Oddział PTTK i macie jakieś pamiątki, zdjęcia, znaczki, proporczyki, odciski pieczęci, własne kroniki, książeczki turystyki kwalifikowanej irp., jeśli w Waszej pamięci zachowały się wspomnienia ze spotkań z naszym Patronem, Henrykiem Kamińskim, który kierował oddziałem przez 33 lata (od 1967 do swej śmierci 21.12.2000) – przynieście to do naszego Oddziału, udostępnijcie do skopiowania, do wykorzystania przy powstawaniu wspomnianego wydawnictwa.

Pamiętajmy, że pamięć ludzka jest ułomna, że wspomnienia uciekają, bledną, że może się zdarzyć, iż przy kolejnym generalnym sprzątaniu lub przeprowadzce nasze turystyczne pamiątki trafią do kosza na śmieci – ocalmy je od zapomnienia!…

J. Balcerzak

Advertisement
Continue Reading

Wiadomości

W Pile powstał nowy mini skwer

Published

on

By

fot. UM Piła

Mieszkańcy śródmieścia Piły w rejonie ulic Piekarskiej i Wodnej mają do dyspozycji nowe miejsce wypoczynku. Jest nim skwer, który swoim kształtem nawiązuje do stojącego niegdyś w tym miejscu pomnika Bohaterów I Wojny Światowej.

– Wiele osób pamięta pomnik choćby ze starych pocztówek przedstawiających Piłę. Chcieliśmy ten monument w jakiś sposób przypomnieć i myślę, że się nam to udało. Najważniejsze jednak jest to, że pilanie z tej części miasta zyskali bezpieczną, przyjazną i ładną przestrzeń do wypoczynku – podkreśla pełniąca funkcję prezydenta Piły Beata Dudzińska.

W ramach inwestycji wykonano nową nawierzchnię z płukanej płytki betonowej, ustawiono nowe ławki i kosze, a także zainstalowano oświetlenie oraz dokonano nasadzeń drzew, krzewów i bylin.

Prace wartości ponad 300 000 złotych wykonane zostały pod nadzorem Zarządu Dróg i Zieleni w Pile.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement