Connect with us

Wiadomości

Prezentownik na święta Bożego Narodzenia

Published

on

Pixabay/Monika

Prezentowe szaleństwo już w pełni! Każdy chce wybrać najlepsze prezenty świąteczne dla bliskiej osoby! Dlatego, stworzyliśmy poradnik jak znaleźć prezent świąteczny.

Nasz prezentownik świąteczny przychodzi z pomocą dla tych, którzy nie zdążyli z zakupami w Black Friday, szukają dekoracji świątecznych lub po prostu chcą podarować bliskiej osobie wspaniały prezent. Koniecznie sprawdź nasze prezentowniki na Boże Narodzenie! Z nami znajdziesz zarówno praktyczne prezenty świąteczne jak i drobne upominki.

Nie wiesz jak zapakować prezenty? Brakuje Ci pomysłu, nie wiesz co wybrać z masy dostępnych ofert? Z naszego artykułu dowiesz się wszystkiego co ważne, aby wybrać i odpowiednio udekorować świąteczne prezenty bożonarodzeniowe.

Kto przynosi prezenty świąteczne?

W wielu regionach Polski to nie Święty Mikołaj przynosi prezenty w Święta Bożego Narodzenia! 6 grudnia, do większości domów drobne podarki przynosi Mikołaj, ale okazuje się, że prezenty bożonarodzeniowe przynoszą też inne postacie.

Advertisement

Przyjęło się, że w okresie od 24 do 26 grudnia, upominki świąteczne od Mikołaja dostają mieszkańcy Mazowsza i zachodniej Polski. W Wielkopolsce, na Kaszubach, Kujawach i ziemi lubuskiej wymarzone prezenty pod choinką zostawia Gwiazdor. Na południu kraju, prezenty świąteczne przynosi Dzieciątko, Gwiazdka lub Aniołek.

Nasze inspiracje z pewnością przydadzą Ci się bez względu na to, kto w Twoim regionie dostarcza podarki!

Pomysły na świąteczne prezenty

Zaprzyjaźnione Elfy, z fabryki Świętego Mikołaja podpowiedziały nam o czym marzą dzisiaj Dzieci, Dorośli – a nawet nasi Pupile. Wszystkie sugestie małych pomocników, zebraliśmy w prezentownik z oryginalnymi prezentami świątecznymi.

Chcemy ułatwić Ci wybór wyjątkowego prezentu świątecznego. Produkty, które proponujemy, zostały dobrane w taki sposób, abyś mógł znaleźć idealny upominek na każdą kieszeń. Tanie prezenty też mogą być świetnym pomysłem!

Advertisement

Jeśli szukasz wyjątkowego prezentu świątecznego, najlepsze pomysły znajdziesz w tym artykule! Gdyby wszyscy kupowali podarunki z naszych propozycji świątecznych prezentów, mielibyśmy najlepsze święta od lat!Niżej znajdziesz pomysły na wyjątkowe, świąteczne prezenty, upominki pod choinkę dla każdego! Sprawdź sam jeśli szukasz prezentu świątecznego!

Dla dzieci: Harry Potter – Notes z różdżką Toma Riddle’a

Kicia Kocia maskotka

Gra Walka o Stołki

Advertisement
Dla dorosłych: Bombki alkoholowe
Złoty naszyjnik ze skrzydłem / dedykacja w pudełku / złoto pr. 333

Wisiorek z sodalitem

 

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Sąd skazał b. księdza na 8 lat więzienia

Published

on

By

Na karę 8 lat bezwzględnego więzienia skazał w środę Sąd Rejonowy w Chodzieży b. księdza Krzysztofa G. Sąd uznał oskarżonego za winnego dokonywania gwałtów i molestowania Szymona B. Czyny objęte aktem oskarżenia miały miejsce na przestrzeni kilkunastu lat.

Szymon B. był gwałcony i molestowany przez byłego już księdza Krzysztofa G. od 2001 roku; wówczas poszkodowany miał 14 lat, był ministrantem w kościele w Chodzieży. Duchowny miał wykorzystywać Szymona B. przez kilkanaście lat – w różnych miejscowościach i okolicznościach, także stosując wobec niego przemoc fizyczną.

 

Proces Krzysztofa G. ruszył przed Sądem Rejonowym w Chodzieży w sierpniu 2021 roku. Sprawa toczyła się za zamkniętymi drzwiami.

Advertisement

 

W środę sąd wydał wyrok w tej sprawie – uznał oskarżonego za winnego zarzucanych mu czynów i wymierzył mu karę łączną 8 lat bezwzględnego pozbawienia wolności. Sąd nałożył także na oskarżonego 10-letni zakaz wykonywania zawodu lub działalności związanej z edukacją, wychowaniem lub opieką nad małoletnimi, a także faktycznego podejmowania tego rodzaju zajęć lub działalności. Wyrokiem sądu oskarżony ma zapłacić także pokrzywdzonemu nawiązkę za doznaną krzywdę w wysokości 150 tys. zł.

 

Oskarżonego nie było w sądzie w trakcie ogłaszania wyroku.

Advertisement

 

Pokrzywdzony Szymon B. przyznał w rozmowie z reporterem Radia Poznań, że jest usatysfakcjonowany wyrokiem.

“Satysfakcjonuje mnie ten wyrok. Najważniejsze, że jest bezwzględna kara więzienia. Myślę też, że 8 lat to jest dosyć sporo na przemyślenie tego, co zrobił” – podkreślił.

 

Dodał, że orzeczenie sądu odbiera także jako zakończenie pewnego etapu, również w walce o swoje dobre imię.

Advertisement

“Troszkę szkoda, że w trakcie mów końcowych, które miały miejsce dwa tygodnie temu, nie prosiłem o takie przeprosiny tutaj właśnie w moim społeczeństwie, chociażby w lokalnych mediach albo w gazecie +Chodzieżanin+, żeby taka notka po prostu miała miejsce. Żeby ludziom też otworzyć oczy na to, że to, co mówiłem, to nie była żadna +ściema+, żaden mój wymysł, tylko po prostu to była historia, którą przeżyłem na własnej skórze” – zaznaczył.

 

Odnosząc się do wysokości nawiązki zasądzonej przez sąd powiedział, że żadne pieniądze nie zrekompensują mu tamtego czasu. Jak wskazał, “tych 13 lat straconych, gdzie miałem jako nastolatek swoje marzenia, swoje plany – wszystko po prostu legło w gruzach. Stałem się osobą uzależnioną od alkoholu, i ta cała trauma, jestem po wypadku samochodowym, gdzie też w tym czasie to wszystko miało miejsce, ledwo uszedłem z życiem”.

 

“Tocząc ten proces tutaj nie chodziło mi o pieniądze. Dużo ludzi mnie podejrzewało, że mi chodzi o pieniądze, że to jest łatwy sposób na pieniądz – nie. Chodziło mi o sprawiedliwość, po prostu o sprawiedliwość (…). Przede wszystkim tutaj w najwyższej mierze chodzi o inne ofiary, nie tylko księży, ale przede wszystkim osób sytuowanych dosyć wysoko; czy nauczycieli, czy nie nauczycieli, lekarzy, żeby młodzi, przede wszystkim młodzi, nie dawali sobą manipulować, nie dawali się dotykać w takie miejsca, żeby potrafili zastopować to. Wiem, że to jest trudne, bo przypominam sobie swój pierwszy raz – nie wiedziałem w ogóle, co się dzieje” – powiedział.

 

Advertisement

Dodał, że ma nadzieję, że także inni skrzywdzeni dzięki jego sprawie będą mieli świadomość, że są osoby, które przeszły przez to samo, i że są ludzie, którzy będą w stanie im pomóc i wspierać ich, by poradzili sobie z tą sytuacją i traumą.

 

Szymon B. pytany, czy wybaczył swojemu oprawcy, powiedział: “wybaczyłem, ze szczerego serca mu wybaczyłem, bo myślę, że to jest też taka moja wewnętrzna i siła, i przede wszystkim taki wewnętrzny spokój można dopiero osiągnąć wybaczając swojemu oprawcy. Tu nie chodzi o to, żeby go gnębić, myślę, że swoją karę dzisiaj usłyszał” – zaznaczył Szymon B. w rozmowie z reporterem Radia Poznań.

 

Advertisement

Wyrok jest nieprawomocny. (PAP)

Continue Reading

Wiadomości

Nadchodzi Dzień Podchorążego

Published

on

By

Stowarzyszenie Miłośników Munduru wraz z Przyjaciółmi po przerwie pandemicznej wraca do organizacji obchodów Rocznicy Powstania Listopadowego.Tym razem uroczystości odbędą się nieco później.

-Nawiązując do wieloletniej tradycji obchodów realizowanych przez podchorążych w trakcie funkcjonowania w Pile Wyższej Oficerskiej Szkoły Samochodowej, uroczystości odbędą się 8 grudnia br. w/g harmonogramu zawartego na plakacie- informuje Wiesław Andrzejewski – Prezes Stowarzyszenia Miłośników Munduru.

Continue Reading


Advertisement
Advertisement