Connect with us

Na sygnale

Policja ukarała aż 60 pieszych

Published

on

7 nietrzeźwych kierowców, ponad 60 pieszych, którzy przechodzili w niedozwolonych miejscach, 12 kierowców, którzy naruszyli przepisy o zachowaniu się wobec pieszych, blisko 50 kierujących, którzy przekroczyli prędkość, to rezultaty ostatnich kilku dni wzmożonych działań policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Pile. Funkcjonariusze apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek na drogach i informują, że nie będzie kompromisów i akceptacji na żadne przewinienia na drodze, wręcz przeciwnie, będą surowe kary!!!

Mimo zaostrzonych przepisów, wzmożonych kontroli policyjnych, a także tragicznych zdarzeń na terenie całego kraju, w tym również na terenie powiatu pilskiego, w dalszym ciągu na naszych ulicach można spotkać kierowców prowadzących swój pojazd pod wpływem alkoholu oraz kierowców poruszających się z wyjątkowo nadmierną prędkością, nie stosujących się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

W okresie ostatnich kilku dni funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego z pilskiej komendy, zatrzymali na terenie naszego powiatu siedmiu kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę na tzw. „podwójnym gazie”. Wśród zatrzymanych osób dominowali kierowcy samochodów osobowych. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący samochodem Peugeot 207, 33-letni mieszkaniec Piły.

-Podczas kontroli stanu trzeźwości mężczyzny, okazało się, że miał on w wydychanym powietrzu blisko trzy promile i spowodował kolizję, zderzając się z dwoma pojazdami osobowymi, a następnie próbował uciec z miejsca zdarzenia. Jednak daleko nie odjechał, błyskawicznie został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego. Natychmiast trafił do policyjnego aresztu – informuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.

Advertisement

W innym przypadku jedna z nietrzeźwych, zatrzymanych kobiet jechała odebrać z Izby Wytrzeźwień bliską osobę, sama będąc pod wpływem alkoholu… nie zdając sobie sprawy z zagrożenia jakie spowodowała na drodze.

Podczas ostatnich kontroli na terenie powiatu pilskiego, policjanci z pilskiej „drogówki” zatrzymali blisko 50 kierujących, którzy podróżowali z nadmierną prędkością. Podczas intensywnych działań funkcjonariusze ukarali ponad 60 pieszych, którzy przechodzili w miejscach niedozwolonych, a także nie dostosowali się do sygnalizacji świetlnej. Ukaranych zostało również kilkunastu kierowców, którzy naruszyli przepisy o zachowaniu się wobec pieszych. Policjanci zatrzymali również 8 praw jazdy oraz 10 dowodów rejestracyjnych.

Apelujemy do kierujących pojazdami, aby wybierając się w podróż zawsze byli wypoczęci i przede wszystkim trzeźwi. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, istnieje możliwość wykonania badania trzeźwości na własną prośbę w każdej jednostce Policji. Przypominamy, że w Komendzie Powiatowej Policji w Pile, na biurze przepustek znajduje się urządzenie do badania stanu trzeźwości AlcoBlow.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Zablokowana DK11 w Dobrzycy. Ranne dzieci

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

Po zderzeniu trzech pojazdów w Dobrzycy zablokowana jest  droga krajowa nr 11 Jastrowie-Piła. Jedna osoba została ranna.

Do wypadku doszło przed godz. 11.00 na 175 kilometrze drogi krajowej nr 11 w Dobrzycy.

Zderzyły się tam trzy pojazdy: ciężarówka, bus przewożący dzieci oraz samochód osobowy.

Poszkodowana jest jedna osoba. Trwa wyjaśnianie przyczyn zdarzenia.

Advertisement

Wkrótce na naszym kanale na YOUTUBE materiał video z akcji ratowniczej.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

26-letni kajakarz utonął w powiecie złotowskim

Published

on

By

Nie udało się uratować życia 26-letniego kajakarza, który w niedzielę rano utonął w Jeziorze Sławianowskim Wielkim w pow. złotowskim.

Oficer prasowy złotowskiej policji asp. Damian Pachuc przekazał PAP, że w niedzielę po godz. 8.00 służby otrzymały zgłoszenie o tym, iż na jeziorze wywrócił się kajak, którym płynęli mężczyzna i kobieta. “Świadkom udało się wyłowić z wody kobietę” – zaznaczył.

Dodał, że kajakarza pod wodą zlokalizowali dopiero przybyli na miejsce strażacy z grupy wodno-nurkowej.

-Podjęte czynności ratunkowe nie przywróciły czynności życiowych mężczyźnie – wskazał.

Ofiarą utonięcia jest 26-letni mieszkaniec powiatu pilskiego. Towarzyszyła mu 20-letnia kobieta. Policja pod nadzorem prokuratora bada okoliczności wypadku. Ciało mężczyzny zostanie poddane sekcji zwłok.

Advertisement

 

(PAP)

Advertisement
Continue Reading