Connect with us

Ludzie

Pilskie Muzeum Wojskowe oficjalnie otwarte

Published

on

W sobotę o godz. 14.00 odbyło się oficjalne otwarcie Pilskiego Muzeum Wojskowego.

Na otwarciu obecni byli przedstawiciele władz miasta, wojska oraz policji. Obecnie Pilskie Muzeum Wojskowe posiada 8 schronohangarów na terenie pilskiego lotniska. Dojazd nie odbywa się jak wcześniej przez lotnisko,  a od ulicy Wałeckiej.

Przemysław Olszyński – dyrektor Pilskiego Muzeum Wojskowego podziękował też wielu ludziom dobrego serca, wolontariuszom, na których może liczyć w każdej chwili.

-Kiedyś było tak, że jak wstawiliśmy do hangaru “Tygryska”, a nie można było zamknąć bramy, to postawiłem na betonie namiot i spędziłem tutaj całą noc, pilnując by nie doszło do żadnej kradzieży – wspominał na uroczystości dyrektor Przemysław Olszyński.

Dzisiaj do godz. 18.00 potrwają konkursy dla najmłodszych. Jest też możliwość zwiedzania terenu muzeum, można zasiąść za sterami SU-22,. a także zjeść pyszną, wojskową grochówkę.

Advertisement

Sobota to nie tylko otwarcie muzeum, ale i początek PILSKIEJ MAJÓWKI 2022, w ramach której muzeum czeka na Gości w dniach 1.05 – 3.05 w godzinach 10:00 – 17:00.

 

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ludzie

SMA – pomóżmy małej Zosi

Published

on

By

Continue Reading

Ludzie

W Pile odbył się Festyn dla małej Zosi

Published

on

By

Niezwykły festyn i niezwykła okazja. W niedzielę na lotnisku w Pile odbył się Festyn Lotniczy, z którego dochód przeznaczony był na ratowanie życia 20-miesięcznej Zosi Szcześniewskiej. Dziewczynka choruje na SMA. Potrzebuje najdroższego leku na świecie. Jedna dawka kosztuje 9,5 mln złotych!!!

O Zosi i jej Tacie zrobiło się głośno w sierpniu tego roku, kiedy Ojciec postanowił wyruszyć w podróż po Polsce na zebranie kwoty potrzebnej na zakup leku dla swojego dziecka. Wyruszyli w Zakopanem, a skończyli na Helu. W czasie tej wędrówki odwiedzili wiele miast, miasteczek i wsi. Udało im się zebrać 3 mln złotych. To jednak za mało.

We wrześniu Rząd ogłosił, że lek na SMA będzie miał dofinansowanie dla dzieci. Niestety jest dużo warunków, jakie trzeba spełnić by otrzymać refundację i Zosia na pewno nie otrzyma refundacji do jego zakupu. Ojciec postanowił znów wyruszyć w podróż po Polsce.

 

 

Advertisement

-Wyruszamy dzisiaj w Pile, trasę mamy zaplanowaną do 23 grudnia. Jeśli nie będzie 9,5 mln złotych na zakup tego leku dla mojej Zośki, po świętach znów wyruszam w drogę – mówi Tomasz Szcześniewski – tata małej Zosi.

W najbliższych dniach Tata Zosi odwiedzi m.in. Złotów, Debrzno, Człuchów, Przechlewo. Wpłat można także dokonywać za pośrednictwem www.siepomaga.pl/dla-zosi.

 

Dzisiaj na lotnisku w Pile odbyły się nie tylko pokazy lotnicze czy pokazy driftu. Można było skosztować emocjonującej przygody Off Road. Dla spragnionych były gorąca zupa, kawa, herbata i przepyszne ciasto.

 

Zapraszamy do obejrzenia bardzo emocjonalnej rozmowy z tatą Zosi.

Advertisement

 

Continue Reading
Advertisement