Connect with us

Wiadomości

Piknik marciński dla piechurów, cyklistów i kajakarzy

Published

on

Już po raz 26. pilscy turyści świętowali w plenerze rocznicę odzyskania Niepodległości. Spotkanie odbyło się na osiedlu Motylewo.

Przybyli pieszo, rowerami, samochodami i kajakami. Blisko 200 osób.  Na miejscu ognisko z kiełbaskami, gorąca herbata i oczywiście tradycyjne rogale marcińskie z białym makiem.  Święto Niepodległości  podkreślono złożeniem wiązanki pod kamieniem ufundowanym w setną rocznicę Odzyskania Niepodległości.
Przy okazji wstępnie podsumowano sezon kolarski wręczając pamiątkowe kubki dwóm rowerzystom, którzy wzięli udział we wszystkich wakacyjnych Sobotach na Dwóch Kółkach.
Piknik przygotowali aktywni działacze pilskiego Oddziału PTTK  im. Henryka Kamińskiego (który w przyszłym roku będzie obchodzić 70 lecie swojego istnienia) przy wsparciu niezawodnych gospodarzy Osiedla Motylewo.
Pomysłodawczyni i komandorka  Pikniku – Joanna Piotrowska

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze

Published

on

By

burza
fot. Krzysztof Dęga

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze. Pierwsza fala już za nami, ale szykują się kolejne.

Komórki burzowe zaczęły gromadzić się nad Piłą około 20.00. Zrobiło się ciemno, zaczął wiać wiatr i padać deszcz. Dodatkowo masy ciepłego i zimnego powietrza spowodowały wyładowania atmosferyczne.

Na ul. Podchorążych drzewo spadło na jezdnię.

Uważajcie na siebie!

Advertisement

Continue Reading

Wiadomości

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile

Published

on

By

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile. W środę, 22 maja,  odbył się pierwszy w tym roku Piknik Rekreacyjno-Sportowy Seniorów Powiatu Pilskiego.  

Uczestników odwiedzili Rafał Zdzierela, starosta pilski oraz Maria Kubica, Przewodnicząca Rady Miasta Piły. Życzyli seniorom udanego sezonu oraz dużo zdrowia i radości ze wspólnych spotkań.

– Panowała wspaniała atmosfera. Podczas takich wydarzeń ważna jest również integracja różnych organizacji seniorskich – mówi starosta.

Advertisement

Przypominamy, że kolejny piknik odbędzie się już za tydzień, w środę 29 maja. Wstęp jest wolny.

Organizatorem pikników, które będą odbywać się od przyszłej środy, co dwa tygodnie, przez całe lato, jest Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Okręgowy  w Pile, przy wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement