Connect with us

Na sygnale

Pijany 13-latek na plaży w Złotowie

Published

on

Nie wiadomo jak skończyłaby się kąpiel i skoki do wody nietrzeźwego 13 latka, gdyby nie właściwa reakcja ratowników WOPR, na plaży przy jeziorze Zaleskim w Złotowie. Interweniujący policjanci przekazali nieodpowiedzialnego nieletniego pod opiekę matki, a całą sprawą zajmie się Sąd Rodzinny.

Przed godziną 15.00 dyżurny ze złotowskiej jednostki został powiadomiony przez ratowników WOPR o głośno zachowującej się grupie nastolatków na plaży przy jeziorze Zaleskim w Złotowie.

Z przekazanych informacji wynikało, że grupa osób siedzących na pomostach, krzyczy i zachowuje się niezgodnie z regulaminem kąpieliska. Część osób miała spożywać alkohol, przez co miała mieć problemy z poruszaniem się.

Na miejsce skierowani zostali złotowscy dzielnicowi, którzy zastali na niestrzeżonej części plaży dwie nieletnie oraz chłopaka który chwilę wcześniej z pomostu wskoczył do wody. W trakcie rozmowy z 13-latkiem, którym skakał do wody, policjanci wyczuli silną woń alkoholu, miał on problemy z utrzymaniem równowagi i nie był w stanie wypowiedzieć się logicznie. Podejrzenie, że jest nietrzeźwy potwierdziło przeprowadzone badanie stanu trzeźwości, które wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu.

Advertisement

Nieletni został przekazany pod opiekę matce, a jego sprawą zajmie się Sąd Rodzinny.

 

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Zuchwała kradzież w kościele pw. św. Anny w Krajence

Published

on

By

Parafia św. Anny w Krajence została okradziona. Złodzieje zabrali pieniądze z kolęd i przeznaczone m.in. na ogrzewanie kościoła. Rada parafialna zwróciła się o pomoc.

O kradzieży poinformowała w mediach społecznościowych Rada Parafialna Parafii św. Anny w Krajence. Jak podano, do zdarzenia doszło w miniony piątek.

 

-W ostatnim dniu kolęd, 27 stycznia, dokonano kradzieży w domu parafialnym (plebanii) skradzione zostały pieniądze przeznaczone m.in. na ogrzewanie kościoła św. Anny i inne bieżące wydatki, pieniądze naszych Parafian z kolęd, intencji mszalnych – napisano.

 

Poinformowano także, że w trakcie zdarzenia dokonano też zniszczenia drzwi i okien.

Advertisement

 

Rada Parafialna zwróciła się o pomoc w zakupie materiałów do ogrzania kościoła i wpłacenie na ten cel “symbolicznej złotówki”.

 

Zarówno parafia, jak i policja nie podają dokładnej kwoty ukradzionych pieniędzy.

 

Advertisement

Sprawca bądź sprawcy kradzieży są nadal poszukiwani.(PAP)

Continue Reading

Na sygnale

Makabryczne odkrycie w Okonku

Published

on

By

Makabrycznego odkrycia dokonali dzisiaj rano pracownicy oczyszczalni ścieków w Okonku.

Po godzinie 9.00 na jednej z kratek osadowych znaleźli martwy płód dziecka. Na miejsce została wezwana Policja oraz prokurator.

-Na miejscu znalezienia płodu policjanci pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli ludzki płód. Aktualnie trwają czynności nad zlokalizowaniem miejsca, w którym płód został wrzucony do sieci kanalizacyjnej – powiedział nam Damian Pachuc, rzecznik złotowskiej policji.

Continue Reading