Connect with us

Wiadomości

Pierwsze posiedzenie nowego Zarządu Powiatu w Pile

Published

on

W piątek 10 maja, odbyło się pierwsze posiedzenie nowego Zarządu Powiatu w Pile w składzie: Rafał Zdzierela, starosta pilski, Stefan Kowal, wicestarosta pilski, Kazimierz Sulima, etatowy członek Zarządu Powiatu, Daria Lubońska i Marek Makowski – członkowie Zarządu Powiatu.

Uczestniczyli w nim również Wioleta Kaczmarek, Sekretarz Powiatu Pilskiego i Sonia Wojciechowska-Wiśniewska, Skarbnik Powiatu Pilskiego.

Obecni byli także Sylwia Niedźwiecka, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pile, Monika Marchut- Grzybowska, dyrektor Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Pile oraz Artur Bąk, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Pile.

Advertisement

Omówiono priorytetowe zadania powiatu jakimi są: oświata, infrastruktura drogowa i pomoc społeczna.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze

Published

on

By

burza
fot. Krzysztof Dęga

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze. Pierwsza fala już za nami, ale szykują się kolejne.

Komórki burzowe zaczęły gromadzić się nad Piłą około 20.00. Zrobiło się ciemno, zaczął wiać wiatr i padać deszcz. Dodatkowo masy ciepłego i zimnego powietrza spowodowały wyładowania atmosferyczne.

Na ul. Podchorążych drzewo spadło na jezdnię.

Uważajcie na siebie!

Advertisement

Continue Reading

Wiadomości

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile

Published

on

By

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile. W środę, 22 maja,  odbył się pierwszy w tym roku Piknik Rekreacyjno-Sportowy Seniorów Powiatu Pilskiego.  

Uczestników odwiedzili Rafał Zdzierela, starosta pilski oraz Maria Kubica, Przewodnicząca Rady Miasta Piły. Życzyli seniorom udanego sezonu oraz dużo zdrowia i radości ze wspólnych spotkań.

– Panowała wspaniała atmosfera. Podczas takich wydarzeń ważna jest również integracja różnych organizacji seniorskich – mówi starosta.

Advertisement

Przypominamy, że kolejny piknik odbędzie się już za tydzień, w środę 29 maja. Wstęp jest wolny.

Organizatorem pikników, które będą odbywać się od przyszłej środy, co dwa tygodnie, przez całe lato, jest Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Okręgowy  w Pile, przy wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement