Connect with us

Wiadomości

Orszak Trzech Króli 2024

Published

on

W sobotę 6 stycznia 2024 roku, o godzinie 15:00, z placu Stanisława Staszica, wyruszy tradycyjny Orszak Trzech Króli.

 

-Jest to impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych naszego miasta. Wracamy do charakteru ludowości, występu jasełek, ale też do budowania wspólnoty – mówi Stanisław Dąbek, dyrektor Regionalnego Centrum Kultury.

-Zapraszamy wszystkich do tego pięknego orszaku, który jest częścią polskich jasełek, jednym z największych w Europie, bo w kontekście całej Polski to aż trzy miliony ludzi – podkreśla ks. Piotr Zieliński z Parafii pw. Świętego Stanisława Kostki i dodaje. – Niech nie zabraknie tam i naszych parafian z pilskich dziesięciu parafii, które są na terenie naszego miasta, ale też wszystkich chrześcijan, bo przecież i prawosławni i ewangelicy, ale też i ludzie może nie utożsamiający się konkretnie z wiarą, czy religią, wszyscy ludzie dobrej woli zaproszeni są do tego wspólnego, barwnego świętowania.

15:00 – Wymarsz Orszaku o godzinie 15:00 z udziałem Samba Planet (plac Staszica), Brama Anielska (plac Konstytucji 3 Maja). Trasa orszaku, będzie taka jak w zeszłym roku: plac Staszica – ulica Marii Konopnickiej – ulica 11 Listopada – plac Konstytucji 3 Maja – ulica 14 lutego – plac Stanisława Staszica.

Advertisement

16:00 – Trzej Królowie składają dary Dzieciątku (plac Staszica), wspólne śpiewanie kolęd, koncert kapeli “Hrycanie” z Beskidu.

Źródło: UM Piła

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze

Published

on

By

burza
fot. Krzysztof Dęga

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze. Pierwsza fala już za nami, ale szykują się kolejne.

Komórki burzowe zaczęły gromadzić się nad Piłą około 20.00. Zrobiło się ciemno, zaczął wiać wiatr i padać deszcz. Dodatkowo masy ciepłego i zimnego powietrza spowodowały wyładowania atmosferyczne.

Na ul. Podchorążych drzewo spadło na jezdnię.

Uważajcie na siebie!

Advertisement

Continue Reading

Wiadomości

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile

Published

on

By

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile. W środę, 22 maja,  odbył się pierwszy w tym roku Piknik Rekreacyjno-Sportowy Seniorów Powiatu Pilskiego.  

Uczestników odwiedzili Rafał Zdzierela, starosta pilski oraz Maria Kubica, Przewodnicząca Rady Miasta Piły. Życzyli seniorom udanego sezonu oraz dużo zdrowia i radości ze wspólnych spotkań.

– Panowała wspaniała atmosfera. Podczas takich wydarzeń ważna jest również integracja różnych organizacji seniorskich – mówi starosta.

Advertisement

Przypominamy, że kolejny piknik odbędzie się już za tydzień, w środę 29 maja. Wstęp jest wolny.

Organizatorem pikników, które będą odbywać się od przyszłej środy, co dwa tygodnie, przez całe lato, jest Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Okręgowy  w Pile, przy wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement