Connect with us

Ludzie

Młodzież uczy się tworzyć gry komputerowe

Published

on

Jest młodzież, która zamiast w wakacje się bawić woli się uczyć. I to nie byle czego… W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chodzieży odbywa się kurs tworzenia gier komputerowych. Chętnych nie brakuje.

Grać w grę komputerową, to prawdziwa frajda, ale stworzyć własną grę, to już szczyt marzeń. Na szczęście z taką inicjatywą na wakacje wyszła biblioteka w Chodzieży. Tutaj dzieci i młodzież mogą nauczyć się tworzenia gier komputerowych.

Uczestnicy w jednej z sal bibliotecznych otrzymali komputery i odpowiednie oprogramowanie służące do tworzenia gier RPG, a instruktor wprowadził ich w tajniki tworzenia gier.

– To są gry typu 2D. Młodzież jest bardzo zaangażowana w budowanie własnych gier komputerowych – mówi Wojciech Kantorski – instruktor tworzenia gier.

Pomysł na stworzenie gry młodzi uczestnicy muszą już mieć sami. Nie brakuje im pomysłów i własnej inwencji twórczej. Zajęcia w chodzieskiej bibliotece prowadzone są przez całe wakacje.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ludzie

SMA – pomóżmy małej Zosi

Published

on

By

Continue Reading

Ludzie

W Pile odbył się Festyn dla małej Zosi

Published

on

By

Niezwykły festyn i niezwykła okazja. W niedzielę na lotnisku w Pile odbył się Festyn Lotniczy, z którego dochód przeznaczony był na ratowanie życia 20-miesięcznej Zosi Szcześniewskiej. Dziewczynka choruje na SMA. Potrzebuje najdroższego leku na świecie. Jedna dawka kosztuje 9,5 mln złotych!!!

O Zosi i jej Tacie zrobiło się głośno w sierpniu tego roku, kiedy Ojciec postanowił wyruszyć w podróż po Polsce na zebranie kwoty potrzebnej na zakup leku dla swojego dziecka. Wyruszyli w Zakopanem, a skończyli na Helu. W czasie tej wędrówki odwiedzili wiele miast, miasteczek i wsi. Udało im się zebrać 3 mln złotych. To jednak za mało.

We wrześniu Rząd ogłosił, że lek na SMA będzie miał dofinansowanie dla dzieci. Niestety jest dużo warunków, jakie trzeba spełnić by otrzymać refundację i Zosia na pewno nie otrzyma refundacji do jego zakupu. Ojciec postanowił znów wyruszyć w podróż po Polsce.

 

 

Advertisement

-Wyruszamy dzisiaj w Pile, trasę mamy zaplanowaną do 23 grudnia. Jeśli nie będzie 9,5 mln złotych na zakup tego leku dla mojej Zośki, po świętach znów wyruszam w drogę – mówi Tomasz Szcześniewski – tata małej Zosi.

W najbliższych dniach Tata Zosi odwiedzi m.in. Złotów, Debrzno, Człuchów, Przechlewo. Wpłat można także dokonywać za pośrednictwem www.siepomaga.pl/dla-zosi.

 

Dzisiaj na lotnisku w Pile odbyły się nie tylko pokazy lotnicze czy pokazy driftu. Można było skosztować emocjonującej przygody Off Road. Dla spragnionych były gorąca zupa, kawa, herbata i przepyszne ciasto.

 

Zapraszamy do obejrzenia bardzo emocjonalnej rozmowy z tatą Zosi.

Advertisement

 

Continue Reading
Advertisement