Connect with us

Sport

Miłosz Bogucki Mistrzem Świata Juniorów w kickboxingu

Published

on

To największy sukces w historii klubu Sporty Walki Piła. Miłosz Bogucki zdobył właśnie złoty medal Mistrzostw Świata kadetów i juniorów w kickboxingu.

Tegoroczne zmagania odbywały się we włoskim Lido di Jesolo. Wśród powołanych do polskiej kadry znaleźli się dwaj przedstawiciele Sportów Walki Piła: Xavier Rzeszut oraz Miłosz Bogucki. Ten pierwszy po dość pechowym losowaniu już w pierwszej walce trafił na aktualnego mistrza Europy w swojej kategorii. Niestety pilanin przegrał pojedynek i tym samym zakończył zmagania w mistrzostwach.

Także Miłosz Bogucki nie miał łatwej drogi do finału. Po drodze musiał się zmierzyć m.in. ze złotym medalistą ubiegłorocznych Mistrzostw Europy. W każdej swojej walce dominował nad rywalami i ostatecznie w pełni zasłużenie sięgnął po złoty medal.

Advertisement

To kolejne wielkie osiągnięcie Miłosza Boguckiego, który mimo młodego wieku (17 lat) ma na koncie brązowy medal Mistrzostw Europy, wiele medali Mistrzostw Polski i to zarówno w kick boxingu jak i w boksie. Klubowymi trenerami Boguckiego są Przemysław Drajer (kickboxing) i Przemysław Leniec (boks).

Złoty medal Mistrzostw Świata to największe osiągnięcie w dotychczasowej historii klubu. Trenerzy pilskich Sportów Walki przyznają, że największym ich marzeniem jest to aby któryś z ich wychowanków zdobył medal Igrzysk Olimpijskich, a Bogucki jest na pewno jednym z tych zawodników który ten cel w przyszłości może osiągnąć!

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sport

Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym – Łódź 2024

Published

on

By

W dniach 20-21 kwietnia 2024r reprezentanci o klubu KKT Shoto z Piły wzięli udział w Mistrzostwach Polski w Karate Tradycyjnym.

Pilski klub reprezentowali :
Jagoda Majewska, Nadia Szklarek ,Jan Wilkosz ,Cezary Konieczny,Igor Piątkowski ,Liliana Szklarek i Teresa Wiatrowska .

W zawodach wzięło udział 800 zawodników. Wszyscy zawodnicy bardzo dobrze się zaprezentowali. Blisko zdobycia medalu byli Cezary Konieczny, Igor Piątkowski ,Liliana Szklarek i Teresa Wiatrowska.

Mistrzem Polski w konkurencji kata i kumite został Jan Wilkosz. Kolejna zawodniczka z medalem to Jagoda Majewska. Zdobyła ona 2 miejsce w konkurencji kumite i 3 miejsce w konkurencji kata. Z kolei Nadia Szklarek w konkurencji kata zdobyła 2 miejsce i 3 miejsce w kumite.

Advertisement

Wyjazd na Mistrzostwa Polski ,odbył się dzięki wsparciu Powiatu Pilskiemu.

Continue Reading

Sport

To nie był łatwy mecz…

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

W sobotę, 27 kwietnia,  na torze pilskiej Polonii odbyły się derby Wielkopolski. Gospodarze podejmowali zespół Ultrapur Start Gniezno.

Choć kibice myśleli, że na własnym torze gospodarze są faworytem, to jednak już pierwsze wyścigi sprawiły, że było wiadomo, że team z Gniezna jest dobrym i silnym zespołem, z którym wygrać będzie zwyczajnie trudno.

Po wyścigi 11. pojawił się problem z dmuchaną bandą, która straciła powietrze. Procedura startowa została przerwana. W chwili przerwy w zawodach 31:35 dla gości.

W biegu 13. problemy z motocyklem miał  Kevin Woelbert, któremu nie udało się wystartować. Gospodarze wygrali ten bieg 4:2.

Advertisement

Przed biegami nominowanymi 38:40 dla Ultrapur Start Gniezno.

Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 44:46 dla gości.

 

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement