Connect with us

Wiadomości

Mikołajkowy Spływ Gwdą

Published

on

W zimowej scenerii, w sobotę, 2 grudnia odbył się tradycyjny już Spływ Mikołajkowy zorganizowany przez Klub Kajakowy PTTK GWDA w Pile.

Po raz kolejny odbyło się  przesympatyczne spotkanie na wodzie połączone ze spotkaniem na brzegu z dziećmi z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego.
Ponad 20 mikołajów w kajakach przypłynęło na pilską Wyspę z prezentami. Dzieci przyniosły własnoręcznie zrobione ciasteczka dla wodniaków. Gorąca czekolada przygotowana przez Wyspiarza Grzegorza jeszcze bardziej podgrzała atmosferę radości i uśmiechów.
Potem nastąpiły wspólne fotki, umówiono się z dziećmi na kolejne spotkanie i … kajakarze popłynęli dalej … aż do Motylewa. Trudne było wysiadanie na ośnieżonym brzegu, ale dali radę.
-Stamtąd zwieźli kajaki i siebie do bazy w Pile, gdzie przy ognisku posilili się pysznościami przygotowanymi przez organizatorów (Bożena i Jacek Góral) rozlosowali między sobą drobne upominki – informuje Joanna Piotrowska, prezeska Klubu Kajakowego PTTK GWDA w Pile.
I umówili się na następne spływy w zimowej scenerii – najbliższy to Spływ Trzech Króli 6 stycznia.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze

Published

on

By

burza
fot. Krzysztof Dęga

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze. Pierwsza fala już za nami, ale szykują się kolejne.

Komórki burzowe zaczęły gromadzić się nad Piłą około 20.00. Zrobiło się ciemno, zaczął wiać wiatr i padać deszcz. Dodatkowo masy ciepłego i zimnego powietrza spowodowały wyładowania atmosferyczne.

Na ul. Podchorążych drzewo spadło na jezdnię.

Uważajcie na siebie!

Advertisement

Continue Reading

Wiadomości

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile

Published

on

By

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile. W środę, 22 maja,  odbył się pierwszy w tym roku Piknik Rekreacyjno-Sportowy Seniorów Powiatu Pilskiego.  

Uczestników odwiedzili Rafał Zdzierela, starosta pilski oraz Maria Kubica, Przewodnicząca Rady Miasta Piły. Życzyli seniorom udanego sezonu oraz dużo zdrowia i radości ze wspólnych spotkań.

– Panowała wspaniała atmosfera. Podczas takich wydarzeń ważna jest również integracja różnych organizacji seniorskich – mówi starosta.

Advertisement

Przypominamy, że kolejny piknik odbędzie się już za tydzień, w środę 29 maja. Wstęp jest wolny.

Organizatorem pikników, które będą odbywać się od przyszłej środy, co dwa tygodnie, przez całe lato, jest Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Okręgowy  w Pile, przy wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement