Connect with us

Sport

Mikołajkowa Sobota na Dwóch Kółkach

Published

on

Zbliża się koniec roku, zbliżają się „mikołajki” – Oddział Pilski PTTK zaprasza rowerzystów na Mikołajkowa SOBOTĘ…

Wycieczka odbędzie się 3 grudnia, w sobotę, start tradycyjnie z placu Zwycięstwa, tym razem o godzinie 10.00. Zapisy nie są konieczne – zjawiamy się na starcie kilka minut przed godziną startu.

-Pojedziemy do Dobrzycy, do Punktu Edukacji Przyrodniczo-Leśnej, gdzie przy płonącym ogniu upieczemy kiełbaski (te należy zabrać ze sobą, podobnie jak chleb lub bułki, keczup, musztardę i gorące napoje w termosach). Obowiązują okolicznościowe nakrycia głowy – czapki Św. Mikołaja, rogi renifera, diademy Śnieżynki itp. A jako, że są to „mikołajki” nie może się obejść bez drobnych prezentów, które zostaną rozlosowane z worka świętego od prezentów – każdy zabiera ze sobą drobny upominek (w cenie do około 10,oo zł) ładnie zapakowany- mówi J. Balcerzak, organizator imprezy.

-Szczególnie gorąco zapraszam uczestników letnich wycieczek w ramach cyklu SOBÓT NA DWÓCH KÓŁKACH, by przekonali się, że każda pora roku jest dobra na wyjazdy rowerowe w gronie znajomych – dodaje Jan Balcerzak.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sport

Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym – Łódź 2024

Published

on

By

W dniach 20-21 kwietnia 2024r reprezentanci o klubu KKT Shoto z Piły wzięli udział w Mistrzostwach Polski w Karate Tradycyjnym.

Pilski klub reprezentowali :
Jagoda Majewska, Nadia Szklarek ,Jan Wilkosz ,Cezary Konieczny,Igor Piątkowski ,Liliana Szklarek i Teresa Wiatrowska .

W zawodach wzięło udział 800 zawodników. Wszyscy zawodnicy bardzo dobrze się zaprezentowali. Blisko zdobycia medalu byli Cezary Konieczny, Igor Piątkowski ,Liliana Szklarek i Teresa Wiatrowska.

Mistrzem Polski w konkurencji kata i kumite został Jan Wilkosz. Kolejna zawodniczka z medalem to Jagoda Majewska. Zdobyła ona 2 miejsce w konkurencji kumite i 3 miejsce w konkurencji kata. Z kolei Nadia Szklarek w konkurencji kata zdobyła 2 miejsce i 3 miejsce w kumite.

Advertisement

Wyjazd na Mistrzostwa Polski ,odbył się dzięki wsparciu Powiatu Pilskiemu.

Continue Reading

Sport

To nie był łatwy mecz…

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

W sobotę, 27 kwietnia,  na torze pilskiej Polonii odbyły się derby Wielkopolski. Gospodarze podejmowali zespół Ultrapur Start Gniezno.

Choć kibice myśleli, że na własnym torze gospodarze są faworytem, to jednak już pierwsze wyścigi sprawiły, że było wiadomo, że team z Gniezna jest dobrym i silnym zespołem, z którym wygrać będzie zwyczajnie trudno.

Po wyścigi 11. pojawił się problem z dmuchaną bandą, która straciła powietrze. Procedura startowa została przerwana. W chwili przerwy w zawodach 31:35 dla gości.

W biegu 13. problemy z motocyklem miał  Kevin Woelbert, któremu nie udało się wystartować. Gospodarze wygrali ten bieg 4:2.

Advertisement

Przed biegami nominowanymi 38:40 dla Ultrapur Start Gniezno.

Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 44:46 dla gości.

 

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement