Connect with us

Na sygnale

48-letni mężczyzna zginął w pożarze

Published

on

Tragiczny początek nowego tygodnia. We wsi Krucz w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim doszło do tragicznego pożaru. Nie żyje 48-letni mężczyzna. Sprawę wyjaśnia czarnkowska policja.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 11 kwietnia 2022 r.. Po godz. 9.00Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Czarnkowie otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Krucz oraz jednej osobie poszkodowanej znajdującej się wewnątrz.

Do zdarzenia zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Czarnkowie oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Lubaszu i Kruczu. Na miejsce zdarzenia udał się także z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Czarnkowie wraz z dowódcą Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Czarnkowie.

 

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu, zastano pożar w jednym pomieszczeń w budynku mieszkalnego.

Advertisement

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie ratownicy podali jeden prąd wody na źródło pożaru. W trakcie przeszukiwań pomieszczeń budynku, strażacy znaleźli zwęglone zwłoki mężczyzny (48 lat).

Jednocześnie strażacy udzielili wsparcia psychicznego 71-letniej mieszkance tego samego budynku, matce denata. a. Dalsze działania polegały na wentylacji pomieszczeń, sprawdzeniu rozkładu temperatur oraz stanu atmosfery gazowej wewnątrz obiektu objętego pożarem.

W działaniach gaśniczych, które trwały półtorej godziny udział brało 19 strażaków Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych.

Sprawę pożaru wyjaśnia specjalna grupa z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Policjanci na rowerach

Published

on

By

Policjanci z Chodzieży na rowerach patrolują tereny wokół jezior, ale nie tylko. Sprawdzają także inne miejsca, gdzie dojazd radiowozem byłby utrudniony. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo i porządek w mieście.

 

Podczas czwartkowej służby na rowerach dzielnicowi odwiedzili kąpielisko przy jeziorze Karczewnik oraz plażę w Ratajach. Kontrole takie podyktowane są zadaniami, jakie stoją przed Policją w związku z zabezpieczeniem sezonu letniego. Stamtąd udali się promenadą w kierunku centrum miasta. Służba na jednośladzie pozwoliła także policjantom na sprawdzenie takich miejsc jak parki, skwery, place zabaw, boiska, a więc wszędzie tam, gdzie dojazd radiowozem byłby utrudniony.

Do zadań policjantów poruszających się rowerami należy przede wszystkim zapobieganie przestępstwom i wykroczeniom, zapobieganie naruszeniu porządku publicznego oraz zatrzymywanie sprawców na gorącym uczynku. Mundurowi największą wagę przywiązywali do wykroczeń porządkowych, które są najbardziej uciążliwe i szkodliwe społecznie tj. spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych, zaśmiecanie czy nieobyczajne wybryki.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Samoloty gasiły pożar w powiecie chodzieskim

Published

on

By

16 sierpnia 2022 roku po godzinie 16.00 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymało informację od wracającego z innej akcji zastępu z jednostki OSP Szamocin o pożarze lasu w okolicy miejscowości Lipiniec (pomiędzy miejscowościami Szamocin, a Lipiniec).

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów z straży pożarnej stwierdzono, że pożarem objęte jest prawie pół hektara młodnika – Nadleśnictwo Podanin, Leśnictwo Lipiny. W wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany.

Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się las. Na miejsce zdarzenia przyleciały dwa samoloty gaśnicze Lasów Państwowych, które dokonały dwa zrzuty wody. Dalsze działania polegały na dogaszaniu pogorzeliska.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwających prawie trzy godziny brały udział udział 10 zastępów gaśniczych straży pożarnej PSP i OSP w sile 33 strażaków oraz służby leśne.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement